Skocz do zawartości
IGNOROWANY

komplet wahaczy na przód, jaki wybrać, szybka pilna decyzna i opinia potrzebna!


dawid_92

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie. Musze jutro zamówić komplet wahaczy, nie wiem jakiej firmy wybrać, poleci ktoś coś?

podam pare linków i nazw dajcie prosze znać ;))

Master sport -http://allegro.pl/wahacze-kpl-audi-a4-a6-vw-passat-b5-master-sport-i4700008818.html

Dachstein - http://allegro.pl/wahacz-wahacze-audi-a4-b6-b7-a6-c5-vw-passat-b5-fl-i4685072123.html

Hart - http://allegro.pl/wahacze-hart-komplet-wahaczy-audi-a4-a6-passat-b5-i4742332205.html

czy może polecacie inne ? które z nich sprawdza sie i nie pukają po 10 czy 20 tysiacach i starczają na lata? ;)

Dziękuje za odpowiedź, śpieszy mi sie, ponieważ nie mam zbytnio dużo czasu żeby przeszukiwać tematy, dziękuje za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które starczają na lata? Zapewniam , że żadne z wymienionych. Z całej trójki najlepszy będzie zapewne MS z pierwszego linku (Wandej z forum je sprzedaje). Ja od siebie nie polecam. Jeśli chcesz mieć spokój na lata zostaje Ci kupno 100% oryginalnego Lemfordera od Dzika za 1570zł :wink: Stoję także przed wymianą zawiasu i zastanawiam się jeszcze nad RTS. Nowy gracz na rynku. Podobno bdb. Koszt ok 920zł. Unikaj zakupów na allegro bo kupisz na 80% podróbę. Tylko towar bezpośrednio ściągany od producenta (Dzik).

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polece Ruvilla - ale tego oryginalnego, za ok 900zł, moj caly zestaw oprocz koncowek ktore niedawno sie rozsypaly przelecial prawie 40tys, a auta nie oszczedzam... doly gory doliny dziury w asfalcie na oponie 225/45 R17... i jeszcze cisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. Warto wiedzieć. Ciekawe czyj towar ładuje do pudeł Ruville bo sami go raczej nie produkują. Tak poza tym nie pamiętam przy jakiej okazji ale na allegro zauważyłem że podrabiają tą firmę. Na niektórych kartonach ze zdjęć widać napis "Rouville" :facepalm: Chyba przy okazji pomp wody to zauważyłem ale nie ręczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam jeszcze pisał o Meyle, prawdopodobnie też jakoś dają radę. Ogólnie to właśnie problemem są podróbki. Lepiej parę złotych dopłacić i mieć pewność że się kupuje oryginał danej firmy. W dziale komercyjnym jest kilku naszych zaufanych dostawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville robi swoje wahacze. Emblematy są zarówno na samych wahaczach jak i sworzniach i gumkach sworzni. Nie wiem czy nie na tulejach tez.

Wysłane z mojej nowej Nokii 3310

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam Lemforder jest najlepszy, tu masz oryginalny komplet w dobrej cenie, sam brałem http://allegro.pl/zestaw-wahacze-lemforder-audi-a4-a6-c5-passat-b5-i4727201160.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po opisie tej aukcji nie sprawdzisz, jeśli byłyby dokładne zdjęcia poszczególnych wahaczy to jeszcze Dzik byłby w stanie powiedzieć czy ori czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo przecież , że po opisie nie. Kolega wyżej kupił to mógłby pstryknąć fotę jednej sztuki. Tyle , że pewnie już zamontowane i dostęp utrudniony.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem koncówki ruvielie i posypały sie w niecały rok...

teraz zalozylem komplet kamoki cale przednie zawieszenie za 350 zl wyszlo, kazdy wahacz oddzielnie pakowany folią i osobne oryginalne podelka caly zestaw przedni i lata juz prawie rok i jak narazie zero uszkodzen;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz GH Lublin i do nich zadzwon. zapytaj sie o wahacze. jak bralem trzy lata temu kosztowaly 450 zł caly komplet plus sroby oprocz drazków. powiem tak. jezdze na five flat caly ten sezon wczesniej avusy przelot przez trzy lata jakies 40 tys. i nic nie slychac zeby cos sie dzialo. jak jest wszystko dobrze zamontowane z odpowiednimi zasadami montarzu i nie jezdzi sie po kazdej dziurze i studzience to pojedzisz spokojnie tak dlugo jak ja. bylem teraz na szarpakach i sam przy okazji sprawdzalem sworznie gdy rozbieralem zawieche i sworznie chodza dalej ciasno. walic te wszystkie drogie wahacze. u mnie paru jezdzi na tym co pisalem i sa zadowoleni

Edytowane przez Magicbattle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisz GH Lublin i do nich zadzwon. zapytaj sie o wahacze. jak bralem trzy lata temu kosztowaly 450 zł caly komplet plus sroby oprocz drazków. powiem tak. jezdze na five flat caly ten sezon wczesniej avusy przelot przez trzy lata jakies 40 tys. i nic nie slychac zeby cos sie dzialo. jak jest wszystko dobrze zamontowane z odpowiednimi zasadami montarzu i nie jezdzi sie po kazdej dziurze i studzience to pojedzisz spokojnie tak dlugo jak ja. bylem teraz na szarpakach i sam przy okazji sprawdzalem sworznie gdy rozbieralem zawieche i sworznie chodza dalej ciasno. walic te wszystkie drogie wahacze. u mnie paru jezdzi na tym co pisalem i sa zadowoleni

Mowa o kamoki tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville osobiśce nie polecam, miałem już reklamacje, z sensownych polecanych Lemforder, tego nie trzeba chwalić, Meyle HD jak najbardziej bardzo dużo pozytywnych opini, nie słyszałem o problemach z nimi. Tanie i w amire pewne Master Sport. Z kamoką różnie bywa, jedni jeżdżą, innym pada. Od czego to zależy pewnie się nie dowiemy, pewnie od tego z któej fabryki mają dostawe:) Co ciekawe teraz zaczęli produkować oleje i podobno są rozlewane w tym samym miejscu co Liqui Moly:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez jaj. Ten olej z Liqui Moly nie ma nic wspólnego. W tym samym miejscu czyli na tym samym kontynencie albo państwie :grin:

no widzisz, w teorii też w to nie wierze, ale tak tłumaczą. Widząc poczciwych kowalskich z ulicy, to bardzo łatwo jest taką ciemnotę wcisnąć:) W sumie ten olej wcale nie jest tani, jak na "no name"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wezmą i się wypromują na markę hi-end. Reklamują się przecież jako sprzęt z najwyższej półki i dla tych którzy cenią jakość i wytrzymałość :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia wynika, że obecnie na górnej półce marek, które oferują bardzo trwałe elementy zawieszenia, jest marka Meyle. Jednak ceny nie są niskie, ponad 1 tysiąc złotych za kompletne zawieszenie. Ja w swoim Audi posiadam zamontowany komplet wahaczy marki Kamoka, na którym przejechałem prawie 36 tysięcy kilometrów i jak na razie nic nie stuka i nie puka. Marka Kamoka należy do czeskiej firmy z Dolni Benesov. W Polsce od 2005 roku są sprzedawane części tej marki i podobno reklamacji jest niewiele. Podaję Ci link z allegro:

http://allegro.pl/wahacze-audi-a4-a6-passat-b5-superb-kamoka-hit-i4685915059.html

W sprawie trwałości danych części, warto jest także zasięgnąć opinii u osób, które trudnią się ich sprzedażą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...