Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuleje sanek/wózka - tzw. poduszki.


Emejcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem już do wymiany 4 tuleje sanek i w przyszłym tygodniu mam jechać na wymianę. Zrobiłem to gdyż diagnosta na szarpakach stwierdził i pokazywał mi przy wciśniętym hamulcu, że jest z nimi ewidentny problem. Rzeczywiście jak patrzyłem to wszystkie prócz jednej którą kiedyś mocno dokręciłem, a która strasznie "skrzeczała" przypominając dźwięki zużytego przegubu, ruszały się na boki. Według mnie auto trochę pływa mimo wymienionych wahaczy i na mocno skręconych kołach przy przejeżdżaniu przez poprzeczne nierówności czułem takie jakby uskakiwanie prawej strony.

Przed umówieniem się na robotę byłem u mechanika aby poluzował śruby i dokręcił by sprawdzić czy nie są zardzewiałe. Po tym zabiegu nie mam już skrzeczenia przy manewrowaniu na parkingu...

Dzisiaj jak odebrałem te tuleje i zobaczyłem w necie jak one są zamontowane w sankach to zacząłem się zastanawiać... ich otwór nie jest okrągły tylko owalny i na szarpakach mogłyby się chyba ruszać choćby dlatego, że nie były wystarczająco dobrze dokręcone...

Co wy o tym myślicie? Czy ktoś wymieniał u siebie te tuleje? Jakie były objawy i jak zdiagnozował?

Nie mało ta zabawa kosztuje, a nie chciałbym wyrzucić kasy w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zakupiłem już do wymiany 4 tuleje sanek

Tak wiem, kotlet... pamiętasz może nry tych tuleii?


Numery juz mam, a jak z montazem tych tulejek, przerabial ktos? Jest mozliwosc zrobienia tego w domowych warunkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość jest zawsze, ale mechanik nawet na prasie miał problem. Roboty sporo i stare tuleje nie chcą wyjść.

Ja by mnie robił samemu, za dużo zabawy, ale to jeszcze zależy ile by mi mechanik krzyknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...