Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż aktywnego układu wydechowego w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Do czego schemat szukasz?

Opublikowano

schemat do podłączenia aktywnych wydechów ze sterownikiem i gateway`em.

W sterowniku jest kostka 8 pinowa, której numer mi podałeś.

Wydechy mają po dwa piny, dwa do gateway i następne dwa to zasilanie i masa.

Miałbyś rozpiskę pinów tej kostki?

Opublikowano

Proszę.

Pin 1 - can pin 6

Pin 2 - masa

Pin 3 - can pin 16

Pin 4 - plus

Pin 5 - gł lewy minus pin 2

Pin 6 - gł lewy plus pin 1

Pin 7 - gł prawy minus pin 2

Pin 8 - gł prawy plus pin 1

Opublikowano

Wielkie dzięki!

A wiesz gdzie jest montowany buzzer pod maską?

I czy sterownik do niego jest montowany pod schowkiem, obok gateway`a?

Opublikowano

Oba są montowane na podszyybiu pod maską.

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Podłącze się pod temat.

Mam pytanie może ktoś podpowie czy samemu idzie ( i jak ) to ogarnąć ..

Kupuje wydechy kompletne(wiązka, sterownik, tłumiki końcowe) do A6 C7 od BiTDi. Z tego co zauważyłem i wyczytałem, sterownik podpinam wiązką, którą będę miał w zestawie z puchami. A jak podpiąć sterownik do gatewaya ? Ktoś posiada może jakiś schemat?

Edytowane przez stifii

Opublikowano

Wszystko napisał Hohe.

Wtyczka od sterownika wydechów:

Pin 1 - can pin 6
Pin 2 - masa
Pin 3 - can pin 16
Pin 4 - plus
Pin 5 - gł lewy minus pin 2
Pin 6 - gł lewy plus pin 1
Pin 7 - gł prawy minus pin 2
Pin 8 - gł prawy plus pin 1
Czyli pierwszy pin łączysz z Gateway z pin 6
PIN3 z kostki sterownika łączysz z gateway z PIN 16
Oryginalnie wiązka jest prowadzona prawym progiem a w wersji z kierownicą po prawej stronie wiązka idzie środkiem.
Gdybyś chciał założyć buzzer z przodku to jego sterownik także jest podłączony do Gateway do PINów 6 i 16.
Opublikowano

Dzięki za potwierdzenie i szersze info. Buzzer w zestawie też mogę mieć, ale z tego co widziałem w Etce oraz Cuber jak montował u siebie to w zestawie dedykowanym do 3.0 TDI tego buzzera nie ma, czy jest sens go montować ?

Opublikowano

cana mozna blizej złapac :wink:


Buzzer w zestawie też mogę mieć, ale z tego co widziałem w Etce oraz Cuber jak montował u siebie to w zestawie dedykowanym do 3.0 TDI tego buzzera nie ma, czy jest sens go montować ?

on jest tylko wersji BITURBO

Opublikowano

Ja będę montował buzzer. Nie jest drogi, z instalacją nie ma problemu. Montowany jest na podszybiu po stronie pasażera. Myślę, że efekt będzie zadowalający gdy dźwięk będzie i z przodu i z tyłu.



cana mozna blizej złapac

mówisz o połączeniu B384 i B391? Czy ona są w desce po stronie pasażera obok bezpieczników?

Opublikowano

cana mozna blizej złapac

Podpowiedziałbyś gdzie ? :wink:


on jest tylko wersji BITURBO

Dokładnie, dlatego czy też sens jest montować bo same wydechy dają radę :unsure:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, chciałbym zapytać, czy zakładając głośnik - soundgenerator, ze zdjęcia

IMG-20170213-WA0002.jpg

to czyz zestaw z linku podejdzie mi pod b8 2,7 TDI  2008r. i czy będę miał do wyboru sześć dźwięków oraz podpinkę USB? Z góry dzięki

https://www.kufatec.de/shop/de/sound-booster-pro/universalset-ohne-soundgenerator/universalset-active-sound-inkl-sound-booster-ohne-soundgenerator

Edytowane przez Maciek02

Opublikowano

Podejdzie, ale można taniej. 

Opublikowano

Gdzie mozna kupic taniej? A co z tymi dzwiekami ile ich bedzie?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Można kupić ori sterownik używke niedrogo, wiązkę upleść sobie samemu, a od nich wziąć tylko sam Sound Booster. Myślę, że będzie taniej. U mnie jest sześć przełączalnych profili, które możesz sobie dowolnie konfigurować. Przełączam manetką od tempomatu. 

Zawartość dodana 17 minutes later

Dla tych, którzy mają a nie wiedzą i dla tych co myślą o zakupie modułu od Kufateka, dodali właśnie fajną funkcję - głośność wydechu zależna od prędkości. Super sprawa, dowolnie konfigurowalna. 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Po raz pierwszy dzisiaj miałem okazję zdecydowanie bliżej poznać "możliwości" tego wynalazku w A6 C7 - przecież to jest tak sztuczne, że aż uszy bolą.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam 

Rozmyślam nad zamontowaniem tego u mnie w a4 b8 3.0tdi mam funkcje przełączenia trybu jazdy końcówki wydechów zrobione na s4 wiec tylko dźwięku brakuje czy wystarczy tylko taki zestaw czy coś jeszcze będę potrzebował 

https://www.kufatec.de/shop/de/sound-booster-pro/fahrzeugspezifisch/komplettset-active-sound-incl-soundbooster-audi-a4-8k-a5-8t

 

a może da się taniej ?

 

Autko jest po virusie  już ładnie chodzi ale wuja kopił nowe sq7 i mowie trzeba pogrzebać ;) 

Opublikowano
3 minuty temu, otles2 napisał:

Witam 

Rozmyślam nad zamontowaniem tego u mnie w a4 b8 3.0tdi mam funkcje przełączenia trybu jazdy końcówki wydechów zrobione na s4 wiec tylko dźwięku brakuje czy wystarczy tylko taki zestaw czy coś jeszcze będę potrzebował 

https://www.kufatec.de/shop/de/sound-booster-pro/fahrzeugspezifisch/komplettset-active-sound-incl-soundbooster-audi-a4-8k-a5-8t

 

a może da się taniej ?

 

Autko jest po virusie  już ładnie chodzi ale wuja kopił nowe sq7 i mowie trzeba pogrzebać ;) 

Ten zestaw jest do założenia z ori wydechem z 3.0. Bez sensu jest robić wydech z esy a potem go wyrzucać.

Opublikowano

czyli szukać samych głośników i sterowników 2 tak  

 

wydechy są standard 3.0 tylko zmienione końcówki plus dyfuzor 

Edytowane przez otles2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.