Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aktywnego układu wydechowego w A4 B8


Jano1

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie teraz też coś się zwaliło i jak włączę ( tzn włożę wtyczkę do tego większego modułu ) to chodzi to tylko tak jak u was. nie dość że dużo ciszej to i wyłącza się po przekroczeniu 2300-2500 obrotów, ale jak się pobawię tam z tyłu w bagażniku i wyjmę wtyczkę z tego mniejszego modułu, potem włożę i potem kilka razy wyjmę i włożę wtyczkę z tego większego to zaczyna mi działać normalnie, tzn działa głośno i cały czas, nie ważne ze się przekroczy 2500obrotów, z tym ze wystarczy że zgaszę auto a potem odpalę i jest kicha bo jest to samo co było, jutro muszę posprawdzać kostki przy wydechach.

Dodam że nie mam ADS'a . Możliwe że coś mi się poprzestawiało jak zmieniałem kierownicę i odpinałem aku :kwasny:

No i działa w pełnym zakresie, acz kolwiek nie wiem co pomogło. Ruszalem kostkami, ale myślę że tak naprawdę pomogło kodowanie ads'a we wszystkich kanałach na 3, acz kolwiek wcześniej miałem dla 63-2; 64-2 65-3 66-2 i to działało bez zarzutu, a co lepsze kiedyś na początku pod 65 miałem ustawione albo 34 albo 64 albo coś takiego, w każdym razie dziś brzmi aż miło, w pełnym zakresie :-D

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

ooo, kolega mieszka niedaleko ode mnie. Rozumiem, że masz dodatkowy moduł oprócz serii. Ciekaw jestem jak to gra na żywo. Ja u siebie mam zamontowany aby ten moduł standardowy - i jestem zadowolony z dźwięku, ale cały czas rozmyślam nad dołożeniem tego z Kufatec (chociaż nad mmi3G+ też rozmyślam. . . ;) ) może kolega się kiedyś wybiera do Lublina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, kolega mieszka niedaleko ode mnie. Rozumiem, że masz dodatkowy moduł oprócz serii. Ciekaw jestem jak to gra na żywo. Ja u siebie mam zamontowany aby ten moduł standardowy - i jestem zadowolony z dźwięku, ale cały czas rozmyślam nad dołożeniem tego z Kufatec (chociaż nad mmi3G+ też rozmyślam. . . ;) ) może kolega się kiedyś wybiera do Lublina

Akurat w niedzielę bliżej wieczora będę leciał do Świdnika to jak byś podjechał na wlot do Świdnika tu od strony Lublina/ Felina to byśmy gdzieś tam się umówili , bo ja będę leciał od siebie s17stką.

f3da16f4fc0f6e70ac396eaee5849908.jpg a moduł wygląda u mnie tak, ale nie mam nic na nim napisanego

a tak to mniej więcej chodzi

https://www.youtube.com/watch?v=mRKiIJgZ9yg

Edytowane przez Skruszo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie.

Zamontowałem, a raczej podłączyłem, dzisiaj u siebie aktywny wydech. Teoretycznie wszystko działa, ale w praktyce bywa z tym różnie. Mianowicie, układ działa prawidłowo podczas jazdy, natomiast w czasie gdy auto stoi - nie zawsze. Są momenty, kiedy nie gra wcale a są tez takie kiedy wszystko hula. Najciekawsze jest to, że wpływ na to ma np kąt ustawienia kierownicy. Brzmi to mało wiarygodnie, ale to niestety prawda. Kiedy kierownica jest na wprost, nie działa, kiedy zaczynam kręcić, w obojętnie którą stronę (zaczyna pracować wspomaganie), głośnik zaczyna grac, po czym przestaje kiedy dokręcam do oporu. Dziwne jest rownież inne zachowanie. W czasie kiedy akurat nie działa, a ja dodam gazu to zaczyna grac, ale tylko gdy obroty rosną. Natomiast kiedy zatrzymam na np. 1500 czy 2000 obr. - przestaje. Nie wiem jak to ugryźć, o co mu chodzi. Ma ktoś pomysła?

----------------

Nikt? Nic?

Dobra, mój problem rozwiązany. Kupiłem moduł z Kufateka i wszystko działa aż miło. Do tego dźwięk jest mocniejszy, nie wycisza powyżej 2300 obr i, co najważniejsze, nie wycisza przy odpuszczaniu gazu (tu Audi dało d*py po całości).

Ten z KufaTec pracuje samodzielnie czy wymaga połaczenia z fabrycznym Audi ? Czyli jest dodatkiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie.

Zamontowałem, a raczej podłączyłem, dzisiaj u siebie aktywny wydech. Teoretycznie wszystko działa, ale w praktyce bywa z tym różnie. Mianowicie, układ działa prawidłowo podczas jazdy, natomiast w czasie gdy auto stoi - nie zawsze. Są momenty, kiedy nie gra wcale a są tez takie kiedy wszystko hula. Najciekawsze jest to, że wpływ na to ma np kąt ustawienia kierownicy. Brzmi to mało wiarygodnie, ale to niestety prawda. Kiedy kierownica jest na wprost, nie działa, kiedy zaczynam kręcić, w obojętnie którą stronę (zaczyna pracować wspomaganie), głośnik zaczyna grac, po czym przestaje kiedy dokręcam do oporu. Dziwne jest rownież inne zachowanie. W czasie kiedy akurat nie działa, a ja dodam gazu to zaczyna grac, ale tylko gdy obroty rosną. Natomiast kiedy zatrzymam na np. 1500 czy 2000 obr. - przestaje. Nie wiem jak to ugryźć, o co mu chodzi. Ma ktoś pomysła?

----------------

Nikt? Nic?

Dobra, mój problem rozwiązany. Kupiłem moduł z Kufateka i wszystko działa aż miło. Do tego dźwięk jest mocniejszy, nie wycisza powyżej 2300 obr i, co najważniejsze, nie wycisza przy odpuszczaniu gazu (tu Audi dało d*py po całości).

Ten z KufaTec pracuje samodzielnie czy wymaga połaczenia z fabrycznym Audi ? Czyli jest dodatkiem ...
Ori sterownik musi być, te wszystkie boostery to tylko dodatki.

Jeszcze dodam, że Kufatec za jedyne €89 proponuje update softu w obu modułach (trzeba do nich wysłać ich moduł + ori sterownik) i wtedy mamy do dyspozycji 6 różnych dzwięków przełączanych guziczkiem. Dodatkowo mają program, w którym można samemu "komponować" dźwięk wydechu.

Btw, ciekawe czy można wrzucić dzwięk z Fiata 126p? ???

Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę, raczej do tych co dopiero będą montować taki wydech. Jak by ktoś mógł mi zmierzyć średnicę zewnętrzną końcówki zaznaczonej na zdjęciu to bym był bardzo wdzięczny.

AUDI_A5_8_T_Aktoren_Ebersp_cher_Auspuffa

Aktualnie mam końcówki wydechu fi90 a myślałem żeby założyć fi100 i trochę go podnieść do góry na wieszakach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką prośbę, raczej do tych co dopiero będą montować taki wydech. Jak by ktoś mógł mi zmierzyć średnicę zewnętrzną końcówki zaznaczonej na zdjęciu to bym był bardzo wdzięczny.

AUDI_A5_8_T_Aktoren_Ebersp_cher_Auspuffa

Aktualnie mam końcówki wydechu fi90 a myślałem żeby założyć fi100 i trochę go podnieść do góry na wieszakach.

Kolego ja mam założony wydech od A6, który ma znacznie większą średnicę niż ori od a4 i świetnie pasuje. Później zrobię Ci fotkę i wrzucę to zobaczysz jak to wygląda. (ps. a średnica z tego co pamiętam to chyba 98mm)

ooo, kolega mieszka niedaleko ode mnie. Rozumiem, że masz dodatkowy moduł oprócz serii. Ciekaw jestem jak to gra na żywo. Ja u siebie mam zamontowany aby ten moduł standardowy - i jestem zadowolony z dźwięku, ale cały czas rozmyślam nad dołożeniem tego z Kufatec (chociaż nad mmi3G+ też rozmyślam. . . ;) ) może kolega się kiedyś wybiera do Lublina

Akurat w niedzielę bliżej wieczora będę leciał do Świdnika to jak byś podjechał na wlot do Świdnika tu od strony Lublina/ Felina to byśmy gdzieś tam się umówili , bo ja będę leciał od siebie s17stką.

a moduł wygląda u mnie tak, ale nie mam nic na nim napisanego

Dam znać na pw, bo nie wiem czy w niedzielę będę w LU. (ale jak coś to moglibyśmy się spotkać na orlenie (końcówka ulicy piaseckiej)

Edytowane przez mlody020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i ja myślałem o jakichś końcówkach od a6 lub q7 , tak żeby miały średnicy 100mm :-D, a co do niedzieli to szczerze mówiąc dla mnie nawet lepiej jak byśmy to kiedy indziej ogarneli bo narazie audi mam na zimowych bo wojowalem (niestety bezskutecznie) z oponeo w sprawie opon letnich i przy tych temperaturach to bym sobie do świdnika w niedzielę poleciał ojca samochodem,

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i ja myślałem o jakichś końcówkach od a6 lub q7 , tak żeby miały średnicy 100mm :-D, a co do niedzieli to szczerze mówiąc dla mnie nawet lepiej jak byśmy to kiedy indziej ogarneli bo narazie audi mam na zimowych bo wojowalem (niestety bezskutecznie) z oponeo w sprawie opon letnich i przy tych temperaturach to bym sobie do świdnika w niedzielę poleciał ojca samochodem,

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Jasne nie ma problemu możemy się ustawić na inny termin, sprawa nie jest pilna ;)

Podsyłam zdjęcie jak wygląda tłumik od A6 w A4

kamywx.jpg

2ql75nk.jpg

Edytowane przez mlody020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z aktywnym wydech w a6 c6 polift 2010 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z aktywnym wydech w a6 c6 polift 2010 rok.

Cześć,

pewnie sytuacja jest taka jak w A4, tylko inny moduł i pewnie piny idą gdzie indziej (w Getawey)

Jak nie masz ADS, to na kompie trzeba przestawić na tryb auto - o ile już tak nie masz, (poziom głośności między trybem auto, a dynamic jest niezauważalny i wydech pracuje tak samo, różnica jest dopiero comfort - auto/dynamic)

Napisz do WRClaguna, bo on pisał, że ma scan a6 z tym wydechem to może coś Ci podpowie.

Jakbyś miał A4, to z kolegą hohe rozpracowaliśmy już wydech i służymy pomocą.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z aktywnym wydech w a6 c6 polift 2010 rok.

Orginalnie nigdy nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z aktywnym wydech w a6 c6 polift 2010 rok.

Orginalnie nigdy nie było

Ze nie bylo to wiem ale czy mozna cos wykombiowac zeby bylo??

Fajnie by bylo zmniejszyc troche koszta bo caly zestaw od Kufatec czy Maxhaust wychodzi troche kasy chyba ze to jedyna opcja to trzeba sie zastamowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie więc na czym ten temat stanął?

znalazłem zestaw od Kufatec cena? ... wysoka ale cały zestaw koszt ok 1000 euro pytanie tylko czy tylko to wystarczy czy coś jeszcze potrzebuje

https://www.kufatec.de/shop/de/sound-booster-pro/audi/komplettset-active-sound-incl-soundbooster-audi-a4-8k-a5-8t?tab=cross

czy ktoś zakładał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie więc na czym ten temat stanął?

znalazłem zestaw od Kufatec cena? ... wysoka ale cały zestaw koszt ok 1000 euro pytanie tylko czy tylko to wystarczy czy coś jeszcze potrzebuje

https://www.kufatec.de/shop/de/sound-booster-pro/audi/komplettset-active-sound-incl-soundbooster-audi-a4-8k-a5-8t?tab=cross

czy ktoś zakładał ?

Cześć,

przeczytaj cały wątek i dowiesz się wszystkiego.

- moduł od kufatec założony ma kolega hohe (on tam jeszcze lekko go podkręcił)

ps. najtaniej wyjdzie kupić używany głośnik na alledrogo lub zagadaj na pw do marcina-s4 + moduły ori zamówić w ASO (lub na ebayu szukaj) + (opcjonalnie) kupić dodatkowy moduł z kufatec lub maxhaust - głośniki pasują od każdego modelu audi, różnica jest natomiast taka, że "duże" audi (a6,a7, sq5) mają większą średnicę rury wydechowej i końcówka wydechu jest również większa.

Edytowane przez mlody020
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie więc na czym ten temat stanął?

znalazłem zestaw od Kufatec cena? ... wysoka ale cały zestaw koszt ok 1000 euro pytanie tylko czy tylko to wystarczy czy coś jeszcze potrzebuje

https://www.kufatec.de/shop/de/sound-booster-pro/audi/komplettset-active-sound-incl-soundbooster-audi-a4-8k-a5-8t?tab=cross

czy ktoś zakładał ?

Cześć,

przeczytaj cały wątek i dowiesz się wszystkiego.

- moduł od kufatec założony ma kolega hohe (on tam jeszcze lekko go podkręcił)

ps. najtaniej wyjdzie kupić używany głośnik na alledrogo lub zagadaj na pw do marcina-s4 + moduły ori zamówić w ASO (lub na ebayu szukaj) + (opcjonalnie) kupić dodatkowy moduł z kufatec lub maxhaust - głośniki pasują od każdego modelu audi, różnica jest natomiast taka, że "duże" audi (a6,a7, sq5) mają większą średnicę rury wydechowej i końcówka wydechu jest również większa.

hej

dzięki zagadam z marcin-s4 po prostu nie wiem jak zacząć wątek czytałem cały ale..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ma problem nie wiem jak podlacżyć te dwa kabelki do modułu akustycznego w ktore piny i dokładnie w którą kostkę jedna mam czarna a druga siwa proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy 1.8 tfsi da rade założyć aktywny wydech?

Tak, da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...