Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aktywnego układu wydechowego w A4 B8


Jano1

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie, bo nie wiem czy te głośniki tam upchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 4 rurki z tyłu, to poszukaj wydechu z SQ5.

Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam ten watek i sie zastanawiam .... montujecie to do nowszych fur a jak bym chciał to zamontowac  to do swojego auta 1.9 tdi 90 km 1z    czyli koncowy wydech z aq5 moduł ...... i co dalej jest szansa to podłaczyc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, a4-freunde napisał:

Panowie tak czytam ten watek i sie zastanawiam .... montujecie to do nowszych fur a jak bym chciał to zamontowac  to do swojego auta 1.9 tdi 90 km 1z    czyli koncowy wydech z aq5 moduł ...... i co dalej jest szansa to podłaczyc

 

Można. Teoretycznie do każdego auta z szyną CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam. kupiłem razem z samochodem SOUND BOOSTER firmy KUFATEC, niestety oddzielnie, nie jestem elektrykiem i na samochodach też znam sie jako tako więc jakby ktoś móglby mi doradzić w jaki sposób to podłączyć byłbym wdzieczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rzadki213 napisał:

WItam. kupiłem razem z samochodem SOUND BOOSTER firmy KUFATEC, niestety oddzielnie, nie jestem elektrykiem i na samochodach też znam sie jako tako więc jakby ktoś móglby mi doradzić w jaki sposób to podłączyć byłbym wdzieczny. 

Prosze. 

https://www.dropbox.com/s/p2yianryw5of2yo/33801_englisch.pdf?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Hohe napisał:

Dzięki ! a posiadasz może w języku niemieckim ?? no i czy w B8 2.0 Tdi jest podobnie ?

Edytowane przez rzadki213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rzadki213 napisał:

Dzięki ! a posiadasz może w języku niemieckim ?? no i czy w B8 2.0 Tdi jest podobnie ?

Po pierwsze, w języku najeźdźców nie posiadam, a po drugie, przewiń ten dokument to znajdziesz instrukcję do B8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przewinąłem, po drugie zdemontowałem i nie znalazłem tego co na zdjęciu...

Bez tytułu.jpg

pomóż mi znaleźć tę wiązke w moim b8

Zrzut ekranu (2).png

 z resztą dam sobie rade, przepraszam za aż taką nie wiedzę ale dopiero od tygodnia jeżdżę swoim b8...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, to jest temat o aktywnym wydechu a wy umieszczacie instrukcję do elektrycznej klapy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Goffer3 napisał:

Chłopaki, to jest temat o aktywnym wydechu a wy umieszczacie instrukcję do elektrycznej klapy. 

Dzięki Goffer, ja pindole jaka zaćma.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie rzadki też przepraszam, chyba czas na urlop. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu założyłem u siebie aktywny wydech. Bez dodatkowego modułu dźwięk nie powala ale po dodaniu modułu jest dużo lepiej, głośniej, wyraźniej, zarówno na wolnych obrotach jak i powyżej 2,5 tysiąca obrotów. Najgłośniej jest w przedziale 1800-2200 obr/min.
Chyba się skuszę na rozbudowany moduł, w którym sami możemy ustawić barwę dźwięku, głośność i przedział w jakim ma działać. Np taki:
http://www.ebay.de/itm/Soundbooster-Soundmodul-V3-Abgasanlage-BiTurbo-Audi-A6-A7-SQ7-BiTurbo-BlueTooth-/191557783938?fits=Make%3AAudi&epid=1961665038&hash=item2c99bbd182:g:DwMAAOSw5VFWL86N
czasem można trafić taki moduł używany za ok 100 eur

A tak wygląda wydech z SQ5 w moim A4 B8

FullSizeRender (1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wygląda. A ten moduł z linka drogi trochę, osobiście polecam z Kufateka, można konfigurować wszystko.

Auto masz tak pomalowane czy oklejone?

Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposób? Też przez telefon? Czy jakaś aplikacja w komputerze?
Moduł, który podałem w linku ma mój znajomy w A6 C7 więc sprawdzona rzecz. Możliwość konfiguracji olbrzymia. Pierwszy moduł, który działa przez Bluetooth, co jest dużą zaletą.
Będę obserwował co się pojawi na eBay, bo jeszcze jest bardzo dobry moduł o mtm, niestety najdroższy w zestawieniu.

Powiedz coś więcej o swoim module. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montuję głośnik - buzzer na przód.  Siedzę nad tym całe popołudnie i poległem. Wszystko 10 razy sprawdziłem, kable, styki, schemat. Do CANów pociągnąłem oryginalne, zaplecione kable z innej instalacji, nawet kolor kabli jak w schemacie. Oczywiście zakodowałem w gateway sterownik A9 (gatewaya mam od polifta). Jest błąd brak komunikacji ze sterownikiem A9. Jedyne co mi przychodzi do głowy to uszkodzony sterownik. 
Czy ktoś ma z was zamontowany buzzer z przodu i byłby uprzejmy sprawdzić mój sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz patrze na sterownik i on mam numer 8R0 907 159, czyli jest z SQ5, czy to dlatego nie działa? Wg Etki do A4 powinien być 8K0 907 159

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Podejrzewam, że wiele się te stery nie różnią, może da się go przeflaszować na 8K0 907 159, jak masz jakiegoś magika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...