Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z licznikiem


Marcin2014

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie wiem,ze pewnie temat sie przewinal kilka razy,ale prosze o wyrozumialosc i pomoc:) Jestem posiadaczem Audi A4 B5 1,8 ARG od niedawna.

Mam pewny problem z licznikiem... wskaznik paliwa zle wskazuje - 1/4 baku = rezerwa, temperatura silnika na liczniku 110st w rzeczywistosci 90:), sprawdzane VAG-iem. Od czasu do czasu w ogole sie nie podniosa rzadne wskazówki.. obroty i predkosc spada do zera po czym wracaja do normy.. To pokrotce moje objawy.. moj numer licznika to 8D0 920 900 B, firmy Jager.. teraz moje pytanie do WAs czy jestem w stanie zamienic te zegary np zegarami VDO - bo te niby sa mniej awaryjne..

Pozdrawiam i czekam na Info:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiesz co mogę spróbować Ci pomóc ze złymi wskazaniami paliwa... bo przerabiałem to samo dosłownie teraz. Tak samo jak Ty miałem około jeszcze 1/4 baku paliwa i krzyczało, że już rezerwa i w ogóle wskazówka opadała na sam dół. Polecono mi zalać do pełna bo prawdopodobnie coś z pływakiem było i póki co wszystko jest ok. Warto spróbować "tanim" kosztem, trzeba tylko zalać cały bak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to możliwe że zegary się kończą.Możwsz wymienić na odpowiednie vdo, ewentualnie montuj zegary z fis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowa usterka jagera uszkodzony procesor naprawa nie ma sensu wymiana na vdo plus kodowanie immo

Edytowane przez Tom A4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem,ze nadaja się tylko do wymiany,ale w takim razie powiedzie mi czy obojętnie jakie vdo mogę wziąć? Ja u siebie mam dwa wyświetlacze plus 1/2 FIS..ciężko znaleźć takie..a jakbym zalozyl pełny fis , w czym bedzie przeszkadzac i czy w ogóle zadziała ten wyświetlacz:-) a jak wygląda sprawa programowania immo? Dzięki za odp:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj na cały fis. 1/2 się nie opłaca. Poszukaj poradnik kolegi soulmast3r'a na temat wymiany 1/2 fis na pełny. Tam jest wszystko opisane krok po kroku. Ja też jestem po takim zabiegu. Wszystko bez najmniejszych problemów.

Wysłane z terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat żeby nie zakładac nowego

Licznik pół FIS - ajm 2000 r

-temperatura na zegarach 115 na klinatroniku i vagu 90

-poziom paliwa - pełny bak - świeci się rezerwa i odwrotnie - pusto a pokazuje pełny bak

-nie sygnalizuje otwartych drzwi

na Vag-u błąd komunikacji z licznikiem

czy to zegary juz padają czy może ktoś tam gezebał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy z licznikiem zróbcie okręćcie licznik i sprawdźcie położenie wskazówek i wtedy zróbcie test licznika poprzez VAG.. powinno to pomóc poprawne ustawienie i powinno być ;) ja miałem podobnie tak jak zmieniłem licznik przedlift na całego lifta ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat żeby nie zakładac nowego

Licznik pół FIS - ajm 2000 r

-temperatura na zegarach 115 na klinatroniku i vagu 90

-poziom paliwa - pełny bak - świeci się rezerwa i odwrotnie - pusto a pokazuje pełny bak

-nie sygnalizuje otwartych drzwi

na Vag-u błąd komunikacji z licznikiem

czy to zegary juz padają czy może ktoś tam gezebał ??

Kolego masz licznik jaegera. Padł prawdopodobnie procesor. Naprawa nieopłacalna. Wymień na VDO, najlepiej odrazu pełny fis :)

W dziale warsztat jest o tym temat, a w nim dokładny poradnik do pobrania o zmianie 1/2 fis na pełny fis.

Wysłane z terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

no cóż..szkoda -pewnie wyląduje pełny FIS :wink:

kupuj angola licznik wsad ogarną CI na forum i wszystko ustawisz ;) mi wyszło ze wsio 70 zł licznik cały lift :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...