Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie otwierają się spryskiwacze reflektorów


Lukas90

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim zaczniesz szukać nieszczelności sprawdź czy działa Ci pompka, jak przyłożysz ycho w okolicy zbiorniczka to będzie słychać czy się włącza czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś czy masz spryski ,sprawdź czy w pasie przednim idzie wąż taki jak ogrodowy

może masz same zaślepki :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wąż ..wszytko jest...

do kolegi Mario 911 ..podświetlenie włącznika świateł kolor czerwony..pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taka sytuacja, jak kupiłem swoją A4 B6 avant z ksenonami i spryskami, w lipcu, normalnie działały, spryskiwacze ładnie omywały lampy, potem zrobiłem rozrząd u mechanika i po jakimś czasie jak chciałem spryskać lampy to zero reakcji, myślałem że to pompka bo ta stara była posklejana, możliwe że jakimś cudem podczas wymiany rozrządu została uszkodzona, no ale wymiana dała tyle że tylko zaczęły się wysuwać, i tyle, bez psikania, po jakimś czasie znów się za to zabrałem, mechanik wyjął tą pompkę, sprawdził i się okazało że działa normalnie, ale sprawdził wtyczkę i się okazało że prąd nie dochodzi, bezpiecznik jest ok więc pewnie gdzieś przewód jest przerwany, ehh :) nie mam czasu żeby to zrobic a wypadałoby żeby działało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas, sprawdź czy słyszysz pompkę jak dłużej przytrzymasz spryskiwanie szyby.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie to samo, po wymianie pasków i rolek alternatora nie działają spryskiwacze. Kupiłem pompkę do spryskiwaczy reflektorów to się troszkę wysuną i tyle ale żadnego płynu. Czy pompka może być za słaba. Jak przyłożyłem powietrze z kompresora to spryskiwacze się ładnie wysuwały i dyszy są sprawne. Czy ktoś miał do czynienia z zamiennikiem pompki. Może być za słaba wydajność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może zamiennik daje za małe ciśnienie.

Tak to już z podróbami jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jażeli pompka działa spróbujcie odpowietrzyć układ najlepiej z pomocą drugiej osoby , trzeba po kolei wyciągnąć dyszę do końca a w tym czasie druga osoba włącza spryski aż się płyn przeleje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Odpowietrzyć układ ??? :facepalm:

Tego układu się nie odpowietrza.

niby się nie odpowietrza ale mialem taki przypadek w skodzie superb nie wysówał się jeden sprysk do końca i oczywiście nie spryskiwał rozebrałem go i nic nie stwierdziłem. Po wyciągnięciu go i włączeniu pompki układ się odpowietrzył i zaczeło wszystko działać. Pompka działa zbyt krótko żeby wypchnąć to powietrze z układu a stało się to gdy zabrakło płynu w zbiorniku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem ostatnio płyn z letniego na zimowy.

Wypsikałem wszystko, zalałem nowy, kilka razy uruchomiłem spryskiwacze i nic nie trzeba było odpowietrzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ja mam xenony i też mam raczej walniętą pompkę bo też dysze do spryskiwaczy się nie wysuwają wsumie to mi tak nie przeszkadza, co najbardziej mnie wkurzyło że wlałem 4 litry płynu do spryskiwaczy i zużyłem to w przeciągu tyg :/ ok jak się szczaiłem to zobaczyłem że przy włączonych światłach zacząłem pryskać na szyby to z lewej strony, koło lewego koła zaczęła lecieć niagara piany do mycia szyb , co mi doradzicie w tym kierunku co zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


co mi doradzicie w tym kierunku co zrobić

Doradzam sprawdzić skąd ta nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie otwierają się spryski ale nie pryskają. Chyba są zapchane. Man akurat ściągnięty zderzak. Co z tym zrobić? Przedmuchać powietrzem, zamoczyć w jakimś środku na kamień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchać ale ostrożnie.

Za duże ciśnienie potrafi spowodować,że dysze wystrzelą jak z karabinu.

Zalecam okulary ochronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja wymieniłem pompkę (zamiennik) i się nie wysuwają :( ale mam pytanie odnośnie pompki...Ja jak przytrzymam do czasu uruchomienia to załączy się na 1-2 s. i się wyłącza trzymając dalej dzwignie...u was też tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak ma być.

Ona nie pracuje w sposób ciągły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mi doradzicie w tym kierunku co zrobić

Doradzam sprawdzić skąd ta nieszczelność.

Dzięki już sprawdziłem z dyszami wszystko jest okey tylko trzeba było wcisnąć wężyk w zapinkę i teraz już wszystko gra. Odkręciłem reflektor od strony kierowcy i był dostęp do tego wężyka troszkę było tam ciasno ale się udało. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...