Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zrobić sobie Hotspot w domowych warunkach?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moze mi ktos rozjasnić sytuacje stworzenia sieci WiFi zewnętrznej tak do 100m?

Sytuacja wyglada następująco, mieszkam na IV pietrze(ostatnie) w bloku mieszkalnym, posiadam tam internet DSL i mam router D-link. Zasięg jest natyle kiepski że piętro nizej juzsie nie łaczy żadne moje urządzenie.

mam tez użytkowy lokal w którym bym chciał mieć internet przez wifi z mojego mieszkania. W tym wypadku musze kupić jakiś AccesPoint. Kolega doradził mi cos takiego

http://allegro.pl/zewnetrzny-5ghz-ubiquiti-nanostation-loco-m5-poe-i4742278615.html

Połaczenie Wifi miało by pokanać taką trase.

10743760_718687508201089_1290545062_n.jp

odległość miedzy budynkami to jakieś 3-4 miejsca parkingowe(od ściany do ściany), Żródło internetu było by na iV piętrze, a odbiornik w drugim budynku na poddaszu(1 piętro). Szerokosc bloku mieszkalnego to jakieś 25m, nie ma wysokich drzew, ale okna lokalowe obu pomieszczeń "nie widzą sie".

Jak myśłicie czy do tego AP nada sie antena wew/zew tego typu?

http://allegro.pl/mocna-antena-wi-fi-usb-zewnetrzna-kierunkowa-10km-i4733074496.html

Moze ktoś mi doradzić jak to zrobić, chciałbym zachowac w miare wysoką przepustowość łącza internetowego?

Edytowane przez Kowi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema.. kolego w twojej sytuacji kupiłbym dobry router z dwoma mocnymi antenami zewnętrznymi i najwyżej jedną z nich dać na dach od strony drugiego budynku i ję położyć w poziomie. do tego drugi router dajesz w drugim budynku którego ustawiasz na AP Client robisz na przezroczysty( żeby nie robił podsieci) wtedy masz wszystko w jednej sieci i śmiga. Będzie chyba najtaniej bo LOCO musisz kupić dwa i zrobic most nimi ( jeden nadajnik drugi odbiornik ) to cie skrobnie z 500zł

rozwiązania sa różne zależy ile kasy chcesz władować i co ma na tym chodzić .. jak chesz zadzwoń pogadamy to Ci doradze co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym uniknąć chodzenia po dachu i instalacji sprzetów na dachu, z racji tego że niechce wiercić w klatce by przeprowadzic kabel, jedyne rozwiazanie to puszczenie kabla z mojego mieszkania na ten balkon, albo montaż jakiejs wewnętrzej anteny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być i na tym drugim balkonie.nie musi być na dachu im bliżej dasz drugiego budynku tym będzie lepszy zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem ze te odbiorniki nie beda sie widzieć, tak wiec musi byc coś silnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie musi sie widziec .. to jest po wifi

LOCO musis sie widzieć ale pisałem Ci że taniej cię wyjdzie kupić dwa routery z dobrymi antenami


zadzwoń to pogadamy bedzie szybciej:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro już drydne bo dzisiaj późno by gadac w moim otoczeniu, a mozesz coś polecić linkiem?

Loco ma mój kolega i miał bym to dużo taniej, dlatego go podlinkowałem :wink: odległosc w gruncie rzeczy jest niewielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie muszą się widzieć ale kiedy się nie widzą przepustowość spada i transmisja jest podatna na zakłócenia.

Jeśli to ostatnie pietro i nie chjcesz chodzić po dachu możesz spróbować to zamontować na jakimś nie dużym maszczie oddalonym od budynku tak aby feale nie przechodziły przez cały budynek a jedynie przez jego narożnik.

Do balkonu montujesz maszt w poziomie na jakieś 2 metry długi na końcu antena i juz masz kilka ścian mniej do przejścia

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to może być słaby zasięg. Jak masz możliwość to niech ktoś Ci najpierw to sprawdzi, bo się wykosztujesz na sprzęt a to może nie dać rady.

Zrób jak kolega wyżej pisze, poziomo rurę na balkonie i na budynku na dole to może coś polepszy zasięg.

Pociągnij LAN, będzie najlepiej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, chlopaki ale ja dalej nie wiem co mam kupic, jutro kolega przyjedzie z tym loco i sprawdzimy czy wykrywa sygnal. 500-600zl moge na to przeznaczyc, ale zadnych masztow poziomych nie przewiduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz teraz router, ma możliwość podłączenia anteny zewnętrznej?
Czy w lokalu ma być wifi czy może być tylko lan?

Edytowane przez YOGI3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model routera D-link DSL2640B

Dane techniczne
Producent
  • D-link
Gwarancja
  • 1 rok
interfejsy LAN
  • RJ-45 10/100BASE-TX
ilość portów LAN 10/100
  • 4 szt.
wbudowany przełącznik [switch]
  • tak
wbudowany modem ADSL
  • tak
standard ADSL
  • Annex A
wbudowany punkt dostępowy Wi-Fi
  • tak 802.11g
zarządzanie
  • kreator konfiguracji
  • WWW
obsługa VPN
  • tak Multiple IPSec/PPTP/L2TP pass-through
obsługa VLAN
  • tak
dodatkowe informacje
  • zaawansowane filtry kontroli rodzicielskiej, łatwy kreator konfiguracji D-Link Click’n Connect (DCC), mechanizm priorytetyzacji Quality of Service (QoS), nowy i intuicyjny interfejs graficzny, wydajny chipset Broadcoma

dsl-2640b.png

W mieszkaniu w bloku ma być dotychczasowy układ, PC podłączony kablem i sieć wifi na 2 urządzenia(zabezpieczona). tutaj jest gniazdo telefoniczne i na ten adres ma być umowa(neostrada).

W lokalu usługowym ma być internet wyłącznie po wifi z sieci z mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Tposejdon przedstawił raczej najlepszą opcję:

2x Nanostation Loco , jedno na balkon/ za okno , drugiej tak samo na drugim budynku. Co jest przeszkodą, żeby urządzenia się nie widziały? Bo jak jakaś gałąź drzewa to można zlać, będzie jakoś działało, ale jak coś więcej to tak się po prostu nie robi , żeby urządzenia się nie widziały. Przede wszystkim żadnego stawiania za szybą- to przeszkoda jak i ściana.

Co prawda powiesił bym najpierw jedno na bloku i poszedł z lapkiem do budynku, ale szczerze wątpię, żeby dało radę.

Na pewno żadnych patentów "super-hiper-mocna-antena-z-allegro" nikt nie wie co w tym siedzi, ale nic dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisał że przeszkodą jest ściana, a właściwie kilka ścian bo to narożnik bloku, więc może być ciężko i na pewno takie 2 urządzonka typu Loco tego nie pociągną.
Ja widzę mniej więcej to tak:
1.w mieszkaniu router który masz zostaje, dokupujesz antenę np panel bądź parabole min 20dBi i wystawiasz za okno (kabel max 5mb, im mniej tym lepiej)
2.mieć nadzieję że będzie troszkę zasięgu w mieszkaniu :) jak nie to AP w domu
3.w lokalu na dole stawiasz 2xAP żeby jeden odebrał sygnał a drugi rozesłał po lokalu lub jeden typu airlive g.duo oczywiście też z mocną anteną
4.problemy to ściany i różnica wysokości dlatego musi być mocny nadajnik i odbiornik
5.jak masz możliwość to pożycz od kogoś, z jakiegoś sklepu niech sprawdzą czy to będzie działać bo 2.4GHz nie lubi jak coś stoi jej na przeszkodzie :kwasny:
Koszt z 2xAP ok 450zł
z 3xAP +100zł

Edytowane przez YOGI3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na jutro umówiony z kumplem na srawdzenie tym loco, dzisiaj miałem to mieć sprawdzone ale nie dał rady dojechać. Tak wiec będe informował jak to sie ma z tym zasięgiem. Póki co nic nie kupuje w ślepo


Udało sie :banan: :banan: :banan: :banan:

Pierwsza póba to był mój ruter i Nanostation loco. Po ustawieniu wszystkiego widział że jest sieć w pobliżu ale połączenia nie dało rady zrobic. Dorzuciliśmy drugiego loco do tego budynku, konfiguracja i pięknie wykrywa sieć, łączy sie transmisją na poziomie 7-9mb(neostrada 10mb). Jutro tylko kupie drugi ruter co by mieć wifi po całym poddaszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to tak:

D-link podłączony do gniazdka telefonicznego, spięty z jednym loco w mieszkaniu na 4 pietrze, Loco wystawione na balkon skieorwane w strone drugiego budynku(nie widzi go).

Drugi loco wystawiony na elewacje 1 piętra skierowany gdzies w strone okna mieszkania, spięty kablem z ruterem(którego jutro kupie). W całym poddaszu zasięg wifi.

Tak wiec udało sie wszystko i nie musiały sie "widzieć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...