Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zapowietrza się układ paliwowy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Przyczyna pierwszych objawów był albo zawór filtra paliwa albo uszczelki pod vacu lub pompowtryskami. A tego że gasł na ciepłym to aż wstyd mówić ;/

Opublikowano

Zdradź tajemnicę gaśnięcia , nie będziemy się śmiać :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Mogę na priv bo wstyd tak dla ogółu :-P

Opublikowano

Witam

Mam taki problem ostatnio, mianowicie silnik po odpaleniu chodzi normalnie odpala też ładnie, problem pojawia się jednak gdy silnik nagrzeje się do ok 55-65 stopni, zaczyna rzucać silnikiem i całą budą, po chwili silnik gaśnie, można kręcić i kręcić i nie odpala, pomaga dopiero psikanie starterem w dolot powietrza. Silnik startuje lecz po zdjęciu nogi z gazu gaśnie. Po odpaleniu rozgrzewając silnik do 90 stopni takich objawów nie ma. Ktoś miał taki problem lub wie jak z tym pomóc ?

Dołączam logi statyczne grupy 013

w trakcie kiedy silnik zaczyna rzucać i gaśnie

http://vaglog.pl/log_192415.html

kiedy silnik jest rozgrzany

http://vaglog.pl/log_192419.html

Nowe logi: od zimnego do momentu "śmierci", w logach temperatury, korekcje i obroty

http://vaglog.pl/log_192943.html

http://vaglog.pl/log_192944.html

http://vaglog.pl/log_192945.html

Doszły nowe objawy, samochód dziś nie chciał załapać przy odpalaniu na zimno, załapał dopiero gdzieś po minucie kręcenia, potem jakieś 10 min jazdy po mieście 1,5h stał i znów to samo jak próbowałem odpalić, następnie wracając jechałem pod stromą górkę i silnik zgasł, redukcja i gaz w podłogę ale zero reakcji. Może to być objaw źle założonych uszczelek pod pompowtryskami?? samochód miał wymienianą uszczelkę pod głowicą i od tamtej pory zaczęły się objawy. Może orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogliby mi to sprawdzić?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wczoraj wymieniłem zawór filtra paliwa i potem test, lekkie telepanie jest ale nie ciągłe tylko przerywane, jakby raz na jakiś czas nie przepalił, ale jakie zdziwienie że JUŻ NIE GAŚNIE póki co ;) ale tak dla pewności dzisiaj też go potestowałem i również nie zgasł ;) Lecz są trudności z odpalaniem, raz odpali ładnie a raz tak kulawo, dorzucam jeszcze logi z dzisiejszych testów:

od zimnego do 90 stopni na blacie

logi grup 013,018,023

http://vaglog.pl/log_193849.html

na rozgrzanym silniku

grupy 013,018,001

http://vaglog.pl/log_193852.html

rozgrzany z przygazowkami na poczatku i potem bez gazu

grupy 013,018,001

http://vaglog.pl/log_193851.html

po przejażdżce po mieście:

grupy 001,013,023

http://vaglog.pl/log_193853.html

oraz grupy 001,018

http://vaglog.pl/log_193854.html

Dokładnie wymieniaj uszczelniacze pod pompkami :D

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

vacupompa fabrycznie jest dużo "mocniejsza" i nawet jak sie psuje to i tak daje dobre cisnienie ... u mojej Audiczki występowały takie objawy, czyli: najpierw telepało budą na jałowym , potem zaczął kopcić na czarno , potem gasł na skrzyżowaniu i odpalałem plakiem aż sie wkurzyłem i dałem auto do remontu ... jak sie okazało wtryski do regeneracji kolektory , egr , przepływomierz katalizator itd zajeb...ne tak ze prawie prześwitu nie ma , nagaru brudu sadzy itp mechanik czyszcząc wszystko wyjął chyba z "litr" /kilo jak kto woli i... bak paliwa zapchany filtr paliwa tak samo , może od złego paliwa ale nie wydaje mi się... po robocie silnik a konkretniej jego dźwięk , jak nowy , wcześniej był taki głuchy a teraz pracuje jak żyletka , natomiast spieprzyli wtryski ( moje domysły to to że 3 wyczyścili a jeden zregenerowali cały ) bo teraz wszytko jest ok oprócz tego że dławi się przy 1900 / 2000 obrotach obojętnie czy na 1 biegu czy na 2 czy na 3-ce , mój mechanik nawet turbine zregenerował żeby wyeliminować wszystko , więc teraz po weekendzie oddaje wtryski do poprawy zobaczymy jak dalej się losy potoczą... :-)

Edytowane przez ovball

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.