Skocz do zawartości
IGNOROWANY

otwarcie sklepu z czesciami samochodowymi


quadral20004

Rekomendowane odpowiedzi

czesc z was pewnie ma swoj prywany sklem motoryzacyjny. dostalem swietna oferte wynajmu lokalu w woj. dolnoslaskim. w miescie liczacym okolo 50 tys mieszkancow sa tylko 3 takie sklepy. lokalizacja mojego jest w samym centrum. moje pytanka->

1.gdzie najlepiej na start zaopatrywac sie w towar(czesci,filtry,oleje,plyny,akumulatory) intercars czy sa lepsi dostawcy??

2.jaka marze naliczac ? tzn ile procent na start? dac na poczatku mała a pozniej w miare rozwoju i przybywania klientow zwiekszyc ja?

3.jak przyciagnac klientow?

3.czego unikac,obawiac sie,czego nie robic?

pytanie kieruje do kolegow/kolezanek ktore to prowadza:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD 3. Klient przyjdzie sam jeśli o niego zadbasz (miła o fachowa obsługa).

Do tego szeroki asortyment , no i jakaś podstawowa wiedza na ten temat.

AD 4.Nie walić w pręta,przyjmować reklamację lub wymianę ( zwrot) źle zamówionej części.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w mieście tylko 3 sklepy to masz mega potencjał. U mnie w mieście (nawet mniej niż 50tys mieszkańców) jest chyba z 15 sklepów w tym w sumie najwięksi gracze na rynku.

Jeśli chodzi o dostawców to bierz od wszystkich którzy dają dobre ceny. Marże dla warsztatów to max 15%, dla detalu ok 40%, chociaż to oczywiście zależy od rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawialem z gosciem,proponowal mi marze 5 procen dla warsztaow na poczatek,wydaje mi sie to troche malo.druga sprawa slyszalem ze w tym miescie intercars plajtuje,troche mnie to martwi.ciekaw czemu? poleccie mi dostawcow,tzn czesci,plynow opon itp

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...