Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Układ chłodniczy sie zapowietrza


Przemek22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi a4 b5 1.8T+LPG Mam problem z autkiem o tuż zapowietrza mi się układ chłodzenia i ubywa płynu potrafi zjeść zbiorniczek płynu na tydzień :/ wymieniłem 3 uszczelki pod głowica została sprawdzona szczelność głowic jest wszystko ok. układ szczelny nie ma żadnych wycieków płynu w oleju także nie ma . Mam takie pytanie czy jest możliwość ze pękł korpus turbiny miedzy płaszczem wodnym a wirnikiem? nie mam już pojęcia co może być , także zauważyłem ze płyn chłodniczy nie powraca do zbiorniczka powstaje pod ciśnienie w układzie po odkręceniu korka w zbiorniczku płyn wyrzuca . Proszę o pomoc.

Edytowane przez Przemek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sączy ci się na kolankach od reduktora albo na króćcu z tyłu silnika? Sprawdzałeś też szybkozłączki od chłodnicy? Możesz tutaj nie widzieć, ale jak włożysz pod nie suchą rękę to będziesz wiedział.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam Audi a4 b5 1.8T+LPG Mam problem z autkiem o tuż zapowietrza mi się układ chłodzenia i ubywa płynu potrafi zjeść zbiorniczek płynu na tydzień :/ wymieniłem 3 uszczelki pod głowica została sprawdzona szczelność głowic jest wszystko ok. układ szczelny nie ma żadnych wycieków płynu w oleju także nie ma . Mam takie pytanie czy jest możliwość ze pękł korpus turbiny miedzy płaszczem wodnym a wirnikiem? nie mam już pojęcia co może być , także zauważyłem ze płyn chłodniczy nie powraca do zbiorniczka powstaje pod ciśnienie w układzie po odkręceniu korka w zbiorniczku płyn wyrzuca . Proszę o pomoc.

Piszesz że wyrzuca płyn po odkręceniu korka . Jutro z rana jedź do sklepu i kup Korek od zbiorniczka płynu koszt rzędu 30 zł . Przypadek na własnej skórze również u znajomego .

On niestety był 1 i robił cuda , od termostatu x3 po głowice na koniec z głuptoty kupił korek i grało . U mnie jak sie zadażyło od razu po okrek i jest okej :wink:

Aha i stawiam że płyn wyrzuca dołem zbiorniczka bo korek umarł i nie odpowietrza układu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była robiona szczelnosc głowicy ?

ostatnio miałem podobny problem i była peknieta głowica nad zaworem wydechowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była robiona szczelnosc głowicy ?

ostatnio miałem podobny problem i była peknieta głowica nad zaworem wydechowym

Dev pisał że była :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to przerabiałem. Winny był korek zbiorniczka wyrównawczego ( tak jak kolega OCA69 pisał). Wykręć korek i pomachaj nim. Jeśli nie będzie klikał to jest do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem korek w zbiorniczku bo oryginalny zgubiłem :P Facet w sklepie sprzedał mi drugi za 10 zł a słyszałem też ,że te korki różnią się ciśnieniami przy różnych ciśnieniach się otwieraj nie wiem czy to prawda ? Zainwestuje w drugi może faktycznie tu jest przyczyna tego całego problemu.


Witam sprawdziłem dzisiaj korek i zauważyłem ze ta membrana w środku się zawiesza raz klika a raz nie zamówiłem drugi jutro zobaczę czy to ten korek narobił tyle bałaganu :)

Edytowane przez Przemek22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem korek w zbiorniczku bo oryginalny zgubiłem :P Facet w sklepie sprzedał mi drugi za 10 zł a słyszałem też ,że te korki różnią się ciśnieniami przy różnych ciśnieniach się otwieraj nie wiem czy to prawda ? Zainwestuje w drugi może faktycznie tu jest przyczyna tego całego problemu.

Witam sprawdziłem dzisiaj korek i zauważyłem ze ta membrana w środku się zawiesza raz klika a raz nie zamówiłem drugi jutro zobaczę czy to ten korek narobił tyle bałaganu :)

Jestem pewien na 99 % :wink::thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety korek nie pomógł :( wciąż to samo jeszcze dodam,że na licznikach temperaturę pokazuje mi 90 stopni a na klima troniki 51 kanale 95 stopni jak autko trochę powkręcam na obroty to zbija mi temperaturę do 88 stopni i później znowu rośnie nie wiem co jest grane i czemu nie chce mi płyn powracać do zbiorniczka tym górnym wężykiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zmiany temperatur są poprawne. Temperatura na blacie jest tylko orientacyjna. Stoi na 90 gdy temperatura jest w przedziale 70-100 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety korek nie pomógł :( wciąż to samo jeszcze dodam,że na licznikach temperaturę pokazuje mi 90 stopni a na klima troniki 51 kanale 95 stopni jak autko trochę powkręcam na obroty to zbija mi temperaturę do 88 stopni i później znowu rośnie nie wiem co jest grane i czemu nie chce mi płyn powracać do zbiorniczka tym górnym wężykiem :/

Zobacz czy w ogóle ten wężyk jest drożny :wink: kawałek druta Ci wystarczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety korek nie pomógł :( wciąż to samo jeszcze dodam,że na licznikach temperaturę pokazuje mi 90 stopni a na klima troniki 51 kanale 95 stopni jak autko trochę powkręcam na obroty to zbija mi temperaturę do 88 stopni i później znowu rośnie nie wiem co jest grane i czemu nie chce mi płyn powracać do zbiorniczka tym górnym wężykiem :/

Zobacz czy w ogóle ten wężyk jest drożny :wink: kawałek druta Ci wystarczy .

Albo ściśnij węża z płynem i powinien płyn leciec tym górnym wężykiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety korek nie pomógł :( wciąż to samo jeszcze dodam,że na licznikach temperaturę pokazuje mi 90 stopni a na klima troniki 51 kanale 95 stopni jak autko trochę powkręcam na obroty to zbija mi temperaturę do 88 stopni i później znowu rośnie nie wiem co jest grane i czemu nie chce mi płyn powracać do zbiorniczka tym górnym wężykiem :/

Zobacz czy w ogóle ten wężyk jest drożny :wink: kawałek druta Ci wystarczy .

Albo ściśnij węża z płynem i powinien płyn leciec tym górnym wężykiem :)
Dokładnie , nie wpadłem na to :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...