Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Układ chłodniczy sie zapowietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam posiadam Audi a4 b5 1.8T+LPG Mam problem z autkiem o tuż zapowietrza mi się układ chłodzenia i ubywa płynu potrafi zjeść zbiorniczek płynu na tydzień :/ wymieniłem 3 uszczelki pod głowica została sprawdzona szczelność głowic jest wszystko ok. układ szczelny nie ma żadnych wycieków płynu w oleju także nie ma . Mam takie pytanie czy jest możliwość ze pękł korpus turbiny miedzy płaszczem wodnym a wirnikiem? nie mam już pojęcia co może być , także zauważyłem ze płyn chłodniczy nie powraca do zbiorniczka powstaje pod ciśnienie w układzie po odkręceniu korka w zbiorniczku płyn wyrzuca . Proszę o pomoc.

Edytowane przez Przemek22

Opublikowano

Szukaj wycieku , musi gdzieś być.

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj przepatrzyłem całyi obieg chłodniczy wycieków brak a płynu coraz czesciej dolewam juz co 3 dni myslę że na takich ubytkach to bym zauwazyl wyciek

Opublikowano

Nie sączy ci się na kolankach od reduktora albo na króćcu z tyłu silnika? Sprawdzałeś też szybkozłączki od chłodnicy? Możesz tutaj nie widzieć, ale jak włożysz pod nie suchą rękę to będziesz wiedział.

Edytowane przez Emejcz

Opublikowano

Witam posiadam Audi a4 b5 1.8T+LPG Mam problem z autkiem o tuż zapowietrza mi się układ chłodzenia i ubywa płynu potrafi zjeść zbiorniczek płynu na tydzień :/ wymieniłem 3 uszczelki pod głowica została sprawdzona szczelność głowic jest wszystko ok. układ szczelny nie ma żadnych wycieków płynu w oleju także nie ma . Mam takie pytanie czy jest możliwość ze pękł korpus turbiny miedzy płaszczem wodnym a wirnikiem? nie mam już pojęcia co może być , także zauważyłem ze płyn chłodniczy nie powraca do zbiorniczka powstaje pod ciśnienie w układzie po odkręceniu korka w zbiorniczku płyn wyrzuca . Proszę o pomoc.

Piszesz że wyrzuca płyn po odkręceniu korka . Jutro z rana jedź do sklepu i kup Korek od zbiorniczka płynu koszt rzędu 30 zł . Przypadek na własnej skórze również u znajomego .

On niestety był 1 i robił cuda , od termostatu x3 po głowice na koniec z głuptoty kupił korek i grało . U mnie jak sie zadażyło od razu po okrek i jest okej :wink:

Aha i stawiam że płyn wyrzuca dołem zbiorniczka bo korek umarł i nie odpowietrza układu .

Opublikowano

była robiona szczelnosc głowicy ?

ostatnio miałem podobny problem i była peknieta głowica nad zaworem wydechowym

Opublikowano

była robiona szczelnosc głowicy ?

ostatnio miałem podobny problem i była peknieta głowica nad zaworem wydechowym

Dev pisał że była :wink:

Opublikowano

Też to przerabiałem. Winny był korek zbiorniczka wyrównawczego ( tak jak kolega OCA69 pisał). Wykręć korek i pomachaj nim. Jeśli nie będzie klikał to jest do wymiany

Opublikowano
  • Autor

Wymieniałem korek w zbiorniczku bo oryginalny zgubiłem :P Facet w sklepie sprzedał mi drugi za 10 zł a słyszałem też ,że te korki różnią się ciśnieniami przy różnych ciśnieniach się otwieraj nie wiem czy to prawda ? Zainwestuje w drugi może faktycznie tu jest przyczyna tego całego problemu.


Witam sprawdziłem dzisiaj korek i zauważyłem ze ta membrana w środku się zawiesza raz klika a raz nie zamówiłem drugi jutro zobaczę czy to ten korek narobił tyle bałaganu :)

Edytowane przez Przemek22

Opublikowano

Wymieniałem korek w zbiorniczku bo oryginalny zgubiłem :P Facet w sklepie sprzedał mi drugi za 10 zł a słyszałem też ,że te korki różnią się ciśnieniami przy różnych ciśnieniach się otwieraj nie wiem czy to prawda ? Zainwestuje w drugi może faktycznie tu jest przyczyna tego całego problemu.

Witam sprawdziłem dzisiaj korek i zauważyłem ze ta membrana w środku się zawiesza raz klika a raz nie zamówiłem drugi jutro zobaczę czy to ten korek narobił tyle bałaganu :)

Jestem pewien na 99 % :wink::thumbup1:

Opublikowano
  • Autor

Witam niestety korek nie pomógł :( wciąż to samo jeszcze dodam,że na licznikach temperaturę pokazuje mi 90 stopni a na klima troniki 51 kanale 95 stopni jak autko trochę powkręcam na obroty to zbija mi temperaturę do 88 stopni i później znowu rośnie nie wiem co jest grane i czemu nie chce mi płyn powracać do zbiorniczka tym górnym wężykiem :/

Opublikowano

Takie zmiany temperatur są poprawne. Temperatura na blacie jest tylko orientacyjna. Stoi na 90 gdy temperatura jest w przedziale 70-100 stopni.

Opublikowano

Witam niestety korek nie pomógł :( wciąż to samo jeszcze dodam,że na licznikach temperaturę pokazuje mi 90 stopni a na klima troniki 51 kanale 95 stopni jak autko trochę powkręcam na obroty to zbija mi temperaturę do 88 stopni i później znowu rośnie nie wiem co jest grane i czemu nie chce mi płyn powracać do zbiorniczka tym górnym wężykiem :/

Zobacz czy w ogóle ten wężyk jest drożny :wink: kawałek druta Ci wystarczy .

Opublikowano

Witam niestety korek nie pomógł :( wciąż to samo jeszcze dodam,że na licznikach temperaturę pokazuje mi 90 stopni a na klima troniki 51 kanale 95 stopni jak autko trochę powkręcam na obroty to zbija mi temperaturę do 88 stopni i później znowu rośnie nie wiem co jest grane i czemu nie chce mi płyn powracać do zbiorniczka tym górnym wężykiem :/

Zobacz czy w ogóle ten wężyk jest drożny :wink: kawałek druta Ci wystarczy .

Albo ściśnij węża z płynem i powinien płyn leciec tym górnym wężykiem :)

Opublikowano

Witam niestety korek nie pomógł :( wciąż to samo jeszcze dodam,że na licznikach temperaturę pokazuje mi 90 stopni a na klima troniki 51 kanale 95 stopni jak autko trochę powkręcam na obroty to zbija mi temperaturę do 88 stopni i później znowu rośnie nie wiem co jest grane i czemu nie chce mi płyn powracać do zbiorniczka tym górnym wężykiem :/

Zobacz czy w ogóle ten wężyk jest drożny :wink: kawałek druta Ci wystarczy .

Albo ściśnij węża z płynem i powinien płyn leciec tym górnym wężykiem :)
Dokładnie , nie wpadłem na to :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.