Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

obrotomierz pokazuje nieprawidlowe oborty silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

nie znalazlem podobnego watku, wiec zaczynam.

Od niedawna jestem posiadaczem AJM, nie znam jego wczesniejszej historii. Problem jest nastepujacy:

obrotomierz pokazuje duzo zanizone obroty, na wolnych pokazuje niecale 500, pozniej jakos mniej wiecej 1.5x mniejsze, niz sa faktycznie.

Czy moze ktos podpowiedziec co moze byc przyczyna ? Wymieniany licznik? ktos grzebal w liczniku i cos pomieszal w sofcie? Jak to naprawic?

Auto jest zza granicy, sam je sprowadzilem, wiec nie przeszlo przez rodzimych "korektorow" przebiegu.

Maciek

Opublikowano

Witam,

nie znalazlem podobnego watku, wiec zaczynam.

Od niedawna jestem posiadaczem AJM, nie znam jego wczesniejszej historii. Problem jest nastepujacy:

obrotomierz pokazuje duzo zanizone obroty, na wolnych pokazuje niecale 500, pozniej jakos mniej wiecej 1.5x mniejsze, niz sa faktycznie.

Czy moze ktos podpowiedziec co moze byc przyczyna ? Wymieniany licznik? ktos grzebal w liczniku i cos pomieszal w sofcie? Jak to naprawic?

Auto jest zza granicy, sam je sprowadzilem, wiec nie przeszlo przez rodzimych "korektorow" przebiegu.

Maciek

kolego jak masz kabel i program zrób test licznika. Może to mniej więcej zobrazować czy masz licznik zepsuty czy nie. Kolega miał podobny problem okazało się że była luźna wskazówka

Opublikowano

Auto jest zza granicy, sam je sprowadzilem, wiec nie przeszlo przez rodzimych "korektorow" przebiegu.

Nie jest to wcale takie pewne, nasi "korektorzy" teraz często pracują na wyjeździe :decayed:

Opublikowano
  • Autor

No to jestem po zabiegu testu zegarow. Wskazowka obrotomierza zamiast piac w pozycji pionowej jest pochylona nieco w lewo, to samo z paliwem, zreszta wlasnie ze wskazaniami paliwa tez bylo nieco dziwnie, paliwa tyle co nic, a wskazowka na Cwierci baku.

Co zrobic ? adaptacja ? jak to zrobic krok po kroku dla opornych poprosze :)

Opublikowano

A jaki masz licznik? Jeśli jaeger, to właśnie doczekał swych dni. Naprawa nieopłacalna. Tylko wymiana na VDO.

Wysłane z terenu

Opublikowano
  • Autor

A bez wyciagania da sie poznac jaki licznik ? ma ten prosty wyswietlacz graficzny.

Opublikowano

Pół fis, czy pełny? Zrob zdjęcie to Ci powiem :)

Wysłane z terenu

Opublikowano

Nie musisz wyciągac. Pod blokiem kontrolek/FIS'a jest napis.

Edytowane przez Lukasz_N

Opublikowano

W polifcie chyba nie jest napisane

Wysłane z terenu

Opublikowano
  • Autor

No taki prosty wyswietlacz graficzny, nie ma komputera pokladowego, to jest pol-fis? wlasnie nigdzie nie jest napisane, to jest 2000 rok, po lifcie teoretycznie.

a nie da sie skalibrowac wskazan, jakis offsetow ustawic? vagiem, czy jakos?

Opublikowano

Czy jest on przedzielony tak jakby na pół i na dole wyswietla a na górze nie?

Wyswietla Ci spalanie, czy tylko temperaturę?

Wysłane z terenu

Opublikowano
  • Autor

jest podzielony na pol, wyswietla tylko w dolnej polowie i tam wyswietla piktogramy, otwarcie drzwi i temperatur (pojedynczo oczywiscie, a nie naraz)

Opublikowano

Czyli prawdopodobnie tak jak napisałem wyżej masz jaegera. Dla pewności zobacz obudowę z tyłu. Jeśli biała to jaeger. Ewentualnie zrób zdjęcie przodu w miarę wyraźne.

Nie da się skorygować ustawień. Tylko wymiana ;)

Wysłane z terenu

Opublikowano
  • Autor

z tego co widzialem na allegro rowniez VDO maja biale tyly, wiec pozostaje sprawdzenie naklejki, tak ?

moj z przodu wyglada tak, zadnych napisaow ani zaczkow nie ma:

34o4zue.jpg

Opublikowano

Poliftowe vdo są tylko czarne. Jeśli licznik na zdjęciu jest twój to jest to jaeger.

Wysłane z terenu

Opublikowano

a jak ktoś podmienił kiedyś licznik z 2,5 V6 i nie przekodował na 1.9 to nie będzie jaj z obrotami?

miałem tak w benzyniaku 2.6 V6 - włożyłem od 1.6 i obroty sporo były zawyżone

Opublikowano

To sprawdź jakie masz kodowanie. Reczej nikt by jaegera nie wkładał, bo z nim jest sporo roboty...

Wysłane z terenu

Opublikowano
  • Autor

to poprosze instrukcje jak to zrobic. Interfejs mam, vag-com 3.11. Polaczys sie potrafie. Jak sprawdzic kodowanie?

jesli ktos grzebal w aucie to poza granicami kraju, auto jest z wloch i sam je osobiscie kupilem, wiec przez polskie lapki zadne nie przechodzilo...

Opublikowano

wchodzisz w instruments i patrzysz w okienko chyba coding

Opublikowano
  • Autor

znalazlem cos takiego jak recoding i wyglada to tak:

pas5z.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.