Skocz do zawartości
IGNOROWANY

150zł za 5 min parkingu Uwaga na naciągaczy


barniix

Rekomendowane odpowiedzi

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy nie jest to program sponsorowany jak większość tego typu :wink:

Jutro spytam sąsiada czy coś się nie zmieniło ale nie sądzę bo dość dogłębnie sprawdzaliśmy temat ze względu na obce pojazdy parkujące u nas. Rozmawiał osobiście z właścicielem tej firmy ( swoim kumplem ) i mówił że wtedy każdy sąd i rzesza prawników może mu naskoczyć, a koleś jest za***iście dziany, pół śląska i nie tylko już wykupił, w sensie tereny. Dopytam i dam znać. Może być tak że chodzi o jakieś firemki które próbują to naśladować a nie znają tematu i grzęzną w kruczkach prawnych. Wtedy mówił że nie ma żadnych szans aby ktokolwiek wygrał, włącznie z samym prezydentem :decayed:

a myslisz ze koles bedzie sie wszystkim chwalił ze przegrał kilka spraw?raczej nie.tylko cwaniakuje ze wszyscy mogą mu naskoczyc.bo co powie? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy kłamał swojemu dobremu kumplowi, nie wiem, jeszcze się z nim nie widziałem. Niestety codziennie w pracy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znak jest tak zamontowany ze regulamin znajduję się w połowie wysokości słupka... jak by był na samej gorze byłby widoczny... Z przodu przed znakiem stały dwa auta zasłaniając go całkowicie... poza tym to było jakieś kanguu czy partner i widoczność był zerowa.... regulamin jest śmieszny bo pisze że jak wjedziesz to podpisujesz z nimi umowę na korzystanie z miejsca parkingowego... tylko żeby podpisać umowę muszą być powiadomione obie strony której dotyczy ta umowa a nie jedna...

to ja przed swoim domem usunę ogrodzenie pościągam bramy i jak mi ktoś stanie to zarządzam 5000 zł bo taki będę miał regulamin który specjalnie umieszczę za domem i co też to jest legalne?? nie bądźcie śmieszni... Kwota 150 zł jest specjalnie taka bo to za mało żeby się szarpać po sądach i 95% osób odpuści i machnie ręką...

Bez_tytu_u.jpg

Kolego nie przesadzaj.. jak chcesz to dojrzysz co tam pisze, jest zakaz a poniżej jest napisane co on konkretnie dotyczy... nie lubie sie kłócić ale naprawde postawcie sie jakby to było miejsce za które wy ponosicie koszta a ktoś bezprawnie z tego korzysta... wiem, że egzekwowanie jest co najmniej dziwne ale sprawa słuszna bo jest to TEREN PRYWATNY ..... a dla tych co nie wiedzą teren ten zaczyna się za znakiem więc jest tylko wzdłuż bloku ( teraz są tam prostopadłe miejsca wyremontowane )

Edytowane przez talib1990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że pod sama klatkę ludziom wjeżdżają. To tak, jakby pod dom, pod samo okno wam obca osoba wjechała. Też byście go z podwórka nie przegonili? Oczywiście nadal uważam, ze kwota jest za wysoka , ale czasem cięzko inaczej ludzi odstraszyc.

My w naszej wspólnocie postawiliśmy wielki znak zakazu wjazdu, na normalnej wysokości i nikt z obcych nie respektował go. Musieliśmy jako wspólnota zaciągnąć kredyt na ogrodzenie i bramę i teraz muszę go spłacić bo ludzie nie czytają znaków i mają w głębokim poważaniu czyjąś własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak byle szmaciarz Ci wjedzie na posesję to Mu kawę zrobisz czy po mordzie dasz ?

Tzn że co?

Pełne przyzwolenie na takie cwaniakowanie i okradanie (bo inaczej tego nazwać nie można) ludzi? Sprawa jest jasna tzn jeżeli taki regulamin byłby WIDOCZNY z WIELKIM NAPISEM, że parkowanie kosztuje np 150 zł to wtedy nikt by nie parkował tylko że wtedy nikt też by nie zarobił czyli mało opłacalny interes dla oszustów prawda. Dla mnie sprawa jest prosta... właścicielowi i pracownikom takiej "firmy" należy się klepanie ryja dokładnie tak samo jak ludziom, które takie firmy "wynajmują". Też powinni zebrać solidny wp***dol za takie coś bo to jest jawne godzenie się na okradanie ludzi. Jak ich by ktoś okradł to zaraz byłby wielki lament i bieg na policję że go okradziono ale przecież jak o innych chodzi to co ich to obchodzi. Tak właśnie zachowują się ludzie, którzy widzą tylko czubek swojego nosa i myślą, że są pępkami świata.

I nie piszcie mi o problemach z parkowaniem pod blokami etc bo od tego są BRAMY I SZLABANY a nie okradanie ludzi tylko trzeba mieć trochę inicjatywy i chęci.

Co do argumentów "jak ktoś Ci wjedzie na twoją posesję pod same okna..." etc to pokażcie mi choć jedną osobę na świecie, która ma dom i zamiast postawić ogrodzenie wokół domu wynajęła takich złodziei... Takie durne argumenty rzucacie że aż ręce opadają...

Edytowane przez Guregoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze bramy i ogrodzenia kosztuja i to ja je muszę kupić. na swoim terenie postawiłem znak zakaz wjazdu, ale dla baranów to za mało! dalej sobie parkowali na moim terenie. Dla was nie jest kradzieżą zajmowanie mojego miejsca parkingowego, za które zapłacilem z metra (duzo) oraz płacę podatek kazdego roku? Dlaczego musiałem jeszcze do tego dołożyć bramę i ogrodzenie? Dlatego, ze jeden z drugim ma za nic prywatną własność? Wy rozdajecie własną ziemię wszystkim chętnym w posiadanie? Ciekaw jestem jakbyście reagowali gdybyście wydali kilkanaście tysięcy na miejsce parkingowe i nie mogli na nim zaparkować? Pewnie byście jeszcze nawigowali tych kierowców, którzy chcą na nim zaparkować? :)

Po raz kolejny powtarzam, że 150 zł za parkowanie to rozbój i oszustwo, ale teren prywatny to teren prywatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przekomarzanie się między sobą nie ma sensu bo i jedni i drudzy mają rację. Problem tkwi w tym że przez dziesiątki lat wmawiali nam że wszystko jest nasze i za darmo. Przyszły inne czasy, my jako "przedsiębiorczy" Polacy chcemy oczywiście wykorzystać wszystko i wszystkich, na zachodzie jest to oszustwem a u nas nazywa się kombinatorstwem. Prawo oczywiście nie chroni ludzi ale wszystkich tych którzy mają sporo kasy aby zinterpretować je po swojemu i dla swojej korzyści. Pewnie musi wyginąć ze 3 pokolenia aby nasze myślenie się zmieniło. Część ludzi zaczyna już tak myśleć ale jest duża większość która niestety ma mięso mielone zamiast mózgu i zasłanianie się mniejszymi zarobkami niż na zachodzie jest nie na miejscu. Dawniej na pewno byliśmy uboższym i bardziej doświadczanym narodem ale bardziej honorowym. Niestety przykład idzie z góry i jak tam kradną to dlaczego ja nie mogę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze bramy i ogrodzenia kosztuja i to ja je muszę kupić. na swoim terenie postawiłem znak zakaz wjazdu, ale dla baranów to za mało! dalej sobie parkowali na moim terenie. Dla was nie jest kradzieżą zajmowanie mojego miejsca parkingowego, za które zapłacilem z metra (duzo) oraz płacę podatek kazdego roku? Dlaczego musiałem jeszcze do tego dołożyć bramę i ogrodzenie? Dlatego, ze jeden z drugim ma za nic prywatną własność? Wy rozdajecie własną ziemię wszystkim chętnym w posiadanie? Ciekaw jestem jakbyście reagowali gdybyście wydali kilkanaście tysięcy na miejsce parkingowe i nie mogli na nim zaparkować? Pewnie byście jeszcze nawigowali tych kierowców, którzy chcą na nim zaparkować? :)

Po raz kolejny powtarzam, że 150 zł za parkowanie to rozbój i oszustwo, ale teren prywatny to teren prywatny.

I co? I to jest powód, żeby popierać cwaniactwo i kombinatorstwo a wręcz okradanie ludzi? Bo wielce szanowny pan sobie kupił kawałek ziemi i teraz ma wszystkim za złe że wszyscy tam sobie parkują... widzisz trzeba było nie kupować bo jak widać nic się nie zmieniło (tzn dalej wszyscy tam parkują jak parkowali) a przynajmniej nie narzekałbyś że tyle "dukatów" musiałeś na to wywalić. Stać Cię na ziemię to stać Cię chyba na ogrodzenie co? Poza tym to wspólnoty wykupują teren to niech wspólnoty się zrzucają na szlaban czy coś innego co ograniczy wjazd osobom nie zamieszkałym na tym osiedlu/bloku. Popieranie czegoś takiego powinno być traktowane jako współudział bo wcale nie jesteście lepsi od zwykłych szumowin i złodziei.

Ps. Jeżeli ktoś się poczuł urażony ostatnim zdaniem to:

a ) jeżeli nie masz nic wspólnego z wynajmowaniem takiej firmy to przepraszam

b ) jeżeli masz coś wspólnego z wynajmowaniem takiej firmy to... bardzo dobrze. Może wreszcie coś do Ciebie dotrze.

Edytowane przez Guregoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru, szkoda że nie załatwiłem u siebie tej firmy, Ciebie pierwszego bym zaprosił :kox:

A ja bym z chęcią przyjechał :kox: Nie sam oczywiście :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru, szkoda że nie załatwiłem u siebie tej firmy, Ciebie pierwszego bym zaprosił :kox:

A ja bym z chęcią przyjechał :kox: Nie sam oczywiście :kox:

A ja bym z miłą chęcią popatrzył z balkonu jak karate kid dostaje łomot :grin::grin::grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guru, szkoda że nie załatwiłem u siebie tej firmy, Ciebie pierwszego bym zaprosił :kox:

A ja bym z chęcią przyjechał :kox: Nie sam oczywiście :kox:

A ja bym z miłą chęcią popatrzył z balkonu jak karate kid dostaje łomot :grin::grin::grin::grin:

:grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talib1990 zdjęcie które wrzuciłeś z Google Street jest nieaktualne... Parking został przebudowany i teraz parkuje się nie równolegle do bloku tylko prostopadle...i przed tym znakiem są dwa miejsca parkingowe na których najprawdopodobniej oni sami stawiają auta żeby całkowicie zasłonić znak... Będę kiedyś przejeżdżał to zrobię fotkę i wrzucę jak to obecnie wygląda... Widocznie wcześniej mało osób się na to łapało to zmienili żeby łapać więcej nieświadomych... A ludzie mieszkający w tych blokach jak chodzili i widzieli że są blokady to byli szczęśliwi jak szczygiełki... chyba firma wypłaca za każdego klienta wspólnocie jakąś działkę...
Cwaniactwo i nic więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej dziadostwo,

niech ktos podjedzie w nocy i pozdejmuje te tablice

już widze rano ich miny :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talib1990 zdjęcie które wrzuciłeś z Google Street jest nieaktualne... Parking został przebudowany i teraz parkuje się nie równolegle do bloku tylko prostopadle...i przed tym znakiem są dwa miejsca parkingowe na których najprawdopodobniej oni sami stawiają auta żeby całkowicie zasłonić znak... Będę kiedyś przejeżdżał to zrobię fotkę i wrzucę jak to obecnie wygląda... Widocznie wcześniej mało osób się na to łapało to zmienili żeby łapać więcej nieświadomych... A ludzie mieszkający w tych blokach jak chodzili i widzieli że są blokady to byli szczęśliwi jak szczygiełki... chyba firma wypłaca za każdego klienta wspólnocie jakąś działkę...

Cwaniactwo i nic więcej...

przeczytaj mój post, napisałem o remoncie w tym miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev powiedz co to za osiedle w Szczecinie pojade sobie zobaczyć bo szczerze nie byłem jeszcze na interwencji tego typu a widziałem na razie jeden taki parking na Firlika i to w dodatku WKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...