Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prawdopodobnie guz na oponie


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem bo nie wiem co mam zrobic. Na kołach zimowych ktoraś opona bije i nie wiem czy to jest guz czy trzeba je wyważyć. ostatnio wyważane były jakies 2 lata temu.Felgi na 100% sa proste bo kupiłem je nowe i dwie zimy dopiero jezdza.

Co mam zrobić dać se spokuj z tymi oponami i kupić drugie czy probować je wyważać???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimówki czasem trzeba wyważać 2 razy w jednym sezonie jak ktoś jeździ bardzo dużo po wertepach, Ty się dziwisz że po dwóch latach coś nie gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie dziwnie tylko poprostu jest mi szkoda kasy na wyważanie opon ktore może sie okazać smieciem i trzeba bedzie kupić drugie. Na moje oko te opony maja po 5-7 mm bierznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować wyważyć zawsze to taniej niż zakup nowych gum. Sprawdź też same felgi czy nie biją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi bicia nie maja bo kupiłem je nowe i przez 2 lata zrobiłem na nich jakieś 10 tys km. A co najlepsze jezdze autem sam i staram sie omijac dziury. Dziwi mnie tylko to ze na 3 felgach odważnik mam do 35 g a w jednej jest 60g z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo 60g na jednej mańce - także może być wina opony

jedź do kogoś kto ma wyważarkę (np. wulkanizacja) i niech rzuci okiem na felgi i opony, felgę możesz doprowadzić do uszkodzenia po jednym wyjeździe z domu :)

jeśli Ci się nie chce, bądź "fachowiec" nie będzie wiedział co, kupuj drugie :naughty:

jak masz nie daleko to zapraszam do mnie, oblukam je :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jedź do gumiarza niech sprawdzi co jest nie halo z tym kołem.

Jak wywaliło bombla to do wyrzucenia.

Nie bądź dziad, to parę złotych tylko kosztuje.

Co do odważników to temat rzeka.

60 gram to mało i nie rozbijaj gówna na atomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wróż z fusów, ani nie dzwoń do wróżki, tylko jedz z tym do kogoś kto się zna, może być wina samej opony, jak i samej felgi jak jest dość mocno uderzona


60 gram to mało i nie rozbijaj gówna na atomy.

fakt, jeden pasek na jedną stronę to mało :facepalm::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy się takimi pierdołami nie przejmowałem.

Nie jestem z tych co po sraniu 5 razy myją ręce.

Ważne że wyważona i tyle w temacie.

To jest najważniejsze.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek...Koła stalowe wyważone, sprawdzone u wulkanizatora. W czasie jazdy delikatne drgania na kierownicy i jakby "stukanie"w rytm obracającego się koła...Tarcze hamulcowe i klocki nowe. Na kołach letnich cisza, nic takiego nie miało miejsca.

Obejrzałem wszystkie koła i na jednym z nich - przednim-jest naderwany klocek bieżnika opony, jakby ścięty, długość cięcia ze 2-3cm - można go odgiąć. Czy może mieć to wpływ na objawy, o których wspomniałem, czy można to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś łożyska ???

Czy felgi stalowe proste ???

Bo mi raz taki jeden powyważał, maszynka pokazała same zera.

Pojechałem do niemiec i zaczęły się problemy od razu na wjeździe na autostradę.

Trzepało delikatnie kierą.

Jak wróciłem do PL to pojechałem do innego zakładu.

Sprawdzili.

I co powiedzieli ???

Fakt, koła niby wyważone ale 3 fele krzywe.

Wyprostowali i problem znikł.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie jeszcze nic nie robiłem z tym ale kupiłem za to dwie opony prawie nowe ,używane jakies 8 tys km. Jak po wyważeniu na moich nie bedzie biło to te kupione schowam na nastepny rok.

a może to być wina łożysk??? Bo u mnie nie chucza ani nie ma luzy. wygladaja na sprawne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łożyska sprawne to szukać trzeba problemu w oponach lub felgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zmieniłem felgi z letnich na zimowe i stało sie cos dziwnego w tamtym roku te zimowki biły a w tym roku nawet nie czyc lekkiego dgrania. nie wiem o co biega felgi mam od merca i mam na nich pierscienie centrujace . moze to ich wina???

Podczas zmiany pekł mi jeden pierscien i go wymieniłem . opon nawet nie wywarzałem .i jest bardzo dobrze zero drgan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...