Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ADR Po odpaleniu nie ma świateł mijania, kierunkowskazów, nadmuchu


szyMarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od tygodnia borykam się z następującym problemem. Po uruchomieniu silnika nie jestem w stanie włączyć:

- świateł mijania,

- kierunkowskazów,

- nadmuchu (climatronik działa, świeci, próbuje sterować ale dmuchawa się nie włącza).

To co się włącza to podświetlenie deski rozdzielczej i radio.

Przegrzebałem książkę i rozwiązania nie znalazłem. Styk X to raczej nie jest bo radio normalnie działa (podczas rozruchu gaśnie, po rozruchu działa). Na pewno to któryś z przekaźników bo po drugim albo trzecim rozruchu wszystko normalnie się włącza. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek miał podobną akcje w passerati b5. Oddał do elektryka i z tego co ów Pan mówił to padła kostka stacyjki. Po wymianie wszystko działa.Skasował 250zł bo niby instalacje przeglądał. Ile w tym prawdy -nie wiem.

Wysłane przy użyciu telefonu stacjonarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby temat podobny: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/291706-pomocy-nie-dzialaja-kierunki-wycieraczki-i-dmuchawa-jakis-przekaznik/?p=4231703

Można to w jakiś sposób sprawdzić bez kupowania nowego? Gdzie znajdę ten przekaźnik?

Edit: z tego co widzę nie ma sensu pytać "gdzie go znajdę" bo to chodzi o funkcję, którą realizuje i może być w różnych miejscach, przynajmniej tak wnioskuję z foto na necie.

Edytowane przez szyMarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to kostka stacyjki, to po odpaleniu kluczyk nie wraca na pozycjię II.

Sprawdź czy możesz go cofnąć ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia: bezpieczniki, kostka stacyjki?? , oraz pająk kierownicy. Cudów niema albo brak napięcia, albo przerwa w obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na kostkę stacyjki - u mnie na włączonym zapłonie wszystko chodziło, natomiast po odpaleniu nie dało rady włączyć świateł mijania, trzeba było kluczyk przekręcać jak przy odpalaniu i dopiero zapalały się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Pomimo, że mechanicznie nic się nie zacina to w weekend siądę do rozbierania kierownicy i sprawdze kostkę. Mam nadzieję, że w sklepie będa mieli właściwy typ (podobno były dwa różne a moje '97 jest jakieś mocno zmiksowane jesli chodzi o użyte części)

Do sprawdzenia: bezpieczniki, kostka stacyjki?? , oraz pająk kierownicy. Cudów niema albo brak napięcia, albo przerwa w obwodzie.

Co to pająk kierownicy?

Edytowane przez szyMarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...