Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.4 V6 wywalenie katalizatorów ktos robił ?


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę moderator od wczoraj nie daje znaku życia w temacie?To jak masz to napisz z BDV bo prawdopodobnie będę takiego brał :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomek chce wywalic katy :) ktos miał jakies doswiadczenia ?

Kurczę moderator od wczoraj nie daje znaku życia w temacie?To jak masz to napisz z BDV bo prawdopodobnie będę takiego brał :hi:

Miałem w planie zrobić to u siebie . Rozmawiałem z Uzytkownikiem Nosb , powiedział że szkoda , auto straci moc i na trasie bedzie masakra :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo samo wycięcie nic ci nie da, trzeba to zrobić w ECU usunięcie sondy i wtedy nie będzie żadnej straty mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wywalone główne, prekaty jeszcze są, ale będe musiał je wytłuc bo już wywala mi co jakiś czas błąd kata na pierwszym banku, checka nie pali ale błąd wywala.

Tylko tu już jest troche gorzej wszystkie sondy są właśnie w tych katach i teraz jak dam emulatory i się nie sprawdzą to check zagości na stałe.

Na mocy stracić chyba nie powinna? drugie sondy sa tylko diagnostyczne przecież.

Może być tak że checka zgasi tylko programowe usunięcie sond.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kod silnika to AML :)

Problem jest taki ze katy blokuja nadmiar spalin i wracaja do cylindrow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to usunięcie lub wymiana na nowe.

Ja bym usunoł ile juz takich jezdzi po naszych drogach i przeglądy przechodzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda u mnie siedzi 3.0. ale katy wywalone. Po wywaleniu katów trzeba usunąć z programu drugą lub drugie sądy te diagnostyczne .i jest ok silnik ma o wiele lżej i nie grozi juz jego szybkie rozwalenie. Jak zabierze i sprzeda katy to zwróci mu się koszt zmiany programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel szuka magika co by mu to ogarnał :) w Rzeszowie lub okolicy nikogo nie znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może ile biorą za wycięcie drugich sond? Jaki to koszt?

Mowa o samej wycince bo katy moge sam wywalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne wywalenie sond z softu przy V razem z funkcjami jakie pełnią to około 5 setek cena w Wawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robero321 u kogo w stolicy robiłeś jak można zapytac?

Do ProTurbo musze przedzwonić tu miałbym najbliżej za Siedlce kawałek, myśle że poradzą w temacie.

5 stówek to znośnie, myślałem że to większy wydatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby poza wywaleniem sond z softu usunąl mu też funkcje jakie były pod nie podpięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę.

Wywalone dwa katy (dwa pozostały póki co - obawa o zbyt duży hałas przy większych prędkościach ) , wyłączona sonda. Zdecydowanie na plus taka operacja gdyż auto ma więcej mocy na niższych obrotach , delikatnie głośniej chodzi. Zrobiłem 5 tys km i żadnych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak wytnę tłumik środkowy to nie stracę mocy?  Nie chodzi mi tu o błędy tylko o samą konstrukcję wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...