Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampa kierunkowskazu


Fastadi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż ostatnio zauważyłem, że ktoś raczej parkując zahaczył pewnie na milimetry o prawy zderzak, co prawda powstała rysa/otarcie lekkie jednak bardziej niepokoi mnie to, że dodatkowo zobaczyłem, że klosz od kierunkowskazu (prawy przedni) jest pęknięty. Czy mogę jeździć jeśli klosz ten jest pęknięty (bez obawy o mandat) oraz w jaki sposób mógłbym go zabezpieczyć np. przed wodą czy wilgocią? Oraz jaki byłby ew. koszt wymiany tego klosza. Dodam, że auto to Audi A4 B5 Sedan 98r. Wiem, że zdjęcie nie jest za bardzo skierowane na sam klosz, jednak w tej chwili innego nie mam.
http://zapodaj.net/0b0728999021b.jpg.html

Edytowane przez Fastadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinni się przyczepić do takiego pęknięcia. Z tego co widzę jest ono znikome. Pęknięcie bym delikatnie przesmarował jakimś bezbarwnym klejem, żeby się woda nie dostawała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kierunek kupisz na all bez problemu , a puki co odrobina kropelki załatwi sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :) Jednak chciałem jeszcze zapytać czy jak będę wymieniał to lepiej od razu dwa czy wystarczy jedna strona oraz czy po podniesieniu maski tuż nad światłem w dziurce należy nacisnąc np. śrubokrętem na zacisk by wyjąc kierunkowskaz (Auto przed liftem)? Chodzi mi o to by nie było bardzo widać różnicy, w tym, że ktoraś ze stron była wymieniana na nową.

Edytowane przez Fastadi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy jeden i tak roznicy nie bedzie

pamietaj aby kupc kierunek odpowiedni do lampy, u Ciebie sa chyba Bosh'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Boscha, jednak żeby to wymienić trzeba jedynie wyjąć kierunek tak jak napisałem ? Bo szczerze mówiąc jestem troche laikiem w tych sprawach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem dwa kierunki . Mam lampy Bosch-a a założyłem zamienniki, szczerze mówiąc nie widzę różnicy. Co do wyjęcia samej lampki to trzeba śrubokrętem odchylić w poziomie dźwigienkę (jeśli jeszcze jest) a następnie lekko nacisnąć w pionie uchwyt mocujący i wysunąć kierunek na zewnątrz. Jakby co to daj znać a jutro zrobię fotki jak i co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, gdyż jakieś ludzkie ścierwo na parkingu stłukło mi klosz kierunkowskazu- wyglądało to tak, jakby ktoś próbował wydłubać oba i w jednym coś poszło nie tak (drugi był wysunięty). Zabezpieczyłam taśmą ale żarówka i tak padła. I teraz pytanie- czy jakiś tutorial dla kobiet pt. "jak podnieść klapę bagażnika, wymienić klosz kierunkowskazu i żarówkę" to gdzieś może jest, czy raczej się poddać od razu i wstawić do warsztatu?

I czy skoro już wymieniam klosz to zmienić bosha na clear (takie: http://allegro.pl/migacze-przednie-czarne-audi-a4-b5-95-99-tuning-i5027099217.html)-po pierwsze czy pasują jak ulał (czy coś trzeba zmieniać, przerabiać- wiadomo- nie dam rady) i czy żarówka ta sama (PY21W)- macie jakieś doświadczenia? Warto?

Edytowane przez Slonko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lewej strony wymiana jest banalna, oczywiście trzeba podnieść maskę, na łączeniu lamp widać takią dzwigienkę/zatrzask którą trzeba przycisnąć i wtedy bez problemu wysuwa się klosz, z prawej dodtakowo trzeba zdemontować dolot powietrza

zmiana kwestia gustu, jak dla mnie nie ma sensu, lepiej odłożyć na polifty czy S4

Edytowane przez Trzesio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z lewej strony wymiana jest banalna, oczywiście trzeba podnieść maskę, na łączeniu lamp widać takią dzwigienkę/zatrzask którą trzeba przycisnąć i wtedy bez problemu wysuwa się klosz, z prawej dodtakowo trzeba zdemontować dolot powietrza

zmiana kwestia gustu, jak dla mnie nie ma sensu, lepiej odłożyć na polifty czy S4

No to mam pecha- klosz z prawej ;) A jest gdzieś jakieś zdjęcie albo filmik (co to jest dolot powietrza????) I czy ja to dam radę zrobić? Co może pójść "nie tak"? ;)

Edit: znalazłam: http://audi.pacula.eu/audi-a4-b5-wymiana-przednich-zarowek-kierunkowskazow/mam nadzieję, że mi się uda ;)

Edytowane przez Slonko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie może pójść nie tak poprostu otwierasz maskę i po lewej stronie nad lampą masz takie plastiki. pod tymi plastikami jest właśnie filtr powietrza. aby go wymontować musisz wykręcić jedną śrubkę po lewej stronie i podnosisz go delikatnie do góry i lampę masz na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikuję Chłopaki- będę próbowała. Pojadę w jakieś ustronne miejsce, żeby sąsiedzi nie mieli zacieszu. Jak mi się nie uda to najwyżej z rozfraczonym wszystkim pomknę do warsztatu :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie trzeba odkręcać nic, wystarczy że wyjmiesz tą harmonijkę i ew. to kolanko

w opisie jest poliftowa lampa, więc trochę inaczej to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie nie wiem czy mam poliftowe czy nie- poprzedni właściciel coś tam zmieniał- włożył z tyłu clear, z przodu ksenony (prawie przeglądu przez to nie przeszła), montował różne bajerki- może przednie klosze też nie są fabryczne :facepalm: Muszę poczekać do poniedziałku (klosza dzisiaj nie udało się kupić- sklepy zamknięte) i zobaczę.

Młodzian- sąsiadów raczej mamy niefajnych.... A to przebita opona, a to złamana wycieraczka, a to znaczek urwany, a to stłuczony klosz... Część osób pomontowało kamery w samochodach. Też rozważam bo oprócz znaczka wszystko pozostałe mi się zdarzyło w ciągu ostatniego kwartału :wallbash:


Jestem dumna jak paw- ZROBIŁAM TO!!! :banan: Okazało się, że nic nie trzeba odkręcać, ani wyjmować. Wkłada się śrubokręt przez otwór w karoserii, coś naciska (nie wiem co bo naciskałam na oślep wszystko) i klosz wychodzi. Najciężej było mi wyjąć żarówkę z obsadki. Zaskoczeniem było również odkrycie po 10 minutach walki, że mocowanie obsadki żarówki w kloszu nie jest symetryczne- tzn. wycięcia nie są symetryczne :glupek2: Ale udało mi się, działa! Dziękuję za pomoc i dodawanie odwagi :giveheart:

Edytowane przez Slonko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...