Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy rozrzad a po 1000km niespodzianka


Drelo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Powiedzcie czy mieliscie takie coś w swoich 1.8t że po wymianie rozrzadu pasek przesunal sięwzględem silnika do srodka i brzeg paska jest lekko zjechany.... Powiedzcie co jest nie tak ? wydaje mi sie że to przez rolke napinajaca ...

Cały zestaw rozrzadu ; Pasek Gates, Pompa wody ruville, Napinacz NTN, Rolka napinajaca SKF

Z góry dziekuje za pomoc , po dniu rozbiore całkiem rozrzad i zobacze co mogło się stać , ale prosze o wypowiedzi...

Edytowane przez Drelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy podkładka pod rolką jest tej samej grubości co stara,

też kiedyś wymieniałem rozrząd i podkładka pod rolką była troszkę grubsza niż stara i przez co sama rolka odeszła trochę dalej od silnika a sam pasek tańcował,wymieniłem na nową-grubości starej i po problemie,

zauważyłem dosyć szykbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnej podkładki z tego co pamietam.

Może źle napięty rozrząd był? Pompa wody cała jest? Jak rolki? Może gdzieś jest luz i dlatego się zsunął.

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to taka jakoś rolki była MADE IN CHINA, i tyle bo ile się tego przewaliło i nigdy nie było kłopotu że jakaś podkładka nie taka itp....

Po za tym pompa w 1,8T nie jest na rozrządzie więc nie ma nic wspólnego.

Inna sprawa umiejętność wymiana.

Edytowane przez powaguspisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 1.8T pompę napędza inny pasek, więc w sumie nie jest na rozrządzie, nie na tym samym pasku, nie tym, który przechodzi w rzeczoną rolkę.

Tylko, że autor powinien uzupełnić dane w profilu bo tak to ktoś nie przeczyta tytułu działu i są niejasności.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B6 jest na rozrządzie i koniec kropka. Nie było innej opcji w B6. Ruville raczej jakościowo pompy robi średnie więc przyjrzałbym się pompie no i rolkom bo wiadomo, żeby potem nie było skuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...