Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4 B6 1.8T AVJ Grzeje niemiłosiernie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Jakiś czas temu płukałem nagrzewnicę domowymi sposobami bo była zapchana = nie miałem ogrzewania.

Po tym zabegu ogrzewanie wróciło ze zdwojoną siłą.

Nie daje rady schłodzić wnętrza pojazdu bo nawet jak ustawie na 18st wali goracym. Co tu jest grane?

18st + klima leci ciut chłodniejsze ale ciągle ciepłe...

Dziecko mi sie ugotuje w tych temperaturach a nie bardzo wiem co zrobić.

Co ciekawe jak mu się chce to 18st i jest zimne ale to żadkość.

Ma to coś wspólnego z tymi klapkami? Blokuja się? Jak to sprawdzić?

Edytowane przez aiwer

Opublikowano

A może termostat masz cały czas zamknięty?

Opublikowano

spróbuj na samym włączonym zapłonie regulować temp. powinieneś słyszeć czy klapka ciepłe-zimne powietrze chodzi,możliwe że się przycina,

podłącz Vaga i zrób test elementów klimatyzacji

Opublikowano

Mam to samo w swoim, za bardzo aż grzeje. Co można z tym zrobić?

Opublikowano

Sprawdź czy masz sterowanie klapami.

Opublikowano

w klimatroniku jakieś błędy są ?

Opublikowano

podepnijcie vaga nikt wam nie wywrózy z fusów

Edytowane przez elmo814

Opublikowano
  • Autor

W koncu podpialem vaga, bledow zero w klimatroniku. Zroilem nastawy podstawowe i podczas testu wyskoczyl ereror. Tak bylo 2 razy. Za trecim w kzdym polu pojawily se zera. Czyli wszysto ok. Teraz jaka temp sobie ustawie taka mam ale tylko podczas azdy. Na pooju od razu zaczyna leciec zimne. Znowu mam przeplukiwac nagrzewnice?

Pojeździłęm trochę i niestety nic się nie zmieniło oprócz tego, że na postoju mam zimne nawiew.

Czyli reasumując:

Płukałem nagrzewnicę bo nie miałem ciepłego nawiewu podczas postoju. Po tym zabiegu grzał cały czas na maxa nawet jak miałem ustawione 18st. Zrobiłem nastawy podstawowe (na zimnym silniku, gdzieś wyczytałem, że trzeba robić na rozgrzanym) i koło się zatoczyło czyli znowu nie mam ciepłego nawiewu podczas postoju. Gdy jadę i mam ustawione 18st to i tak leci gorące powietrze. Ale może tak ma być dopóki nie nagrzeje wnętrza do tych 18st?

O co kaman?

Pompa wody odpada bo przecież autko grzało przed zabiegiem z nastawami.

Pozostaje nagrzewnica lub klapki ?

Opublikowano

puki nie nagrzeje do tych 18-stu to leci cieplejsze i stopniowo zacznie schładzać

korek zbiorniczka wyrównawczego sprawny po tych płukankach ? bo jak nie trzyma ciśnienia w układzie to może niegrzać na wolnych na postoju

co do klapek to zdejmij schowek pasażera i zrób testy vag-em i nastawy i obserwuj czy klapki chodzą płynnie bo być może któryś serwomotorek się zacina lub sama klapka

Opublikowano
  • Autor

Dobry pomysł z tymi klapkami. Jak tylko znajdę odrobinę czasu to sie tym zajmę.

Korek na pewno jest dobry bo bo przed nastawani grzał na wolnych.


puki nie nagrzeje do tych 18-stu to leci cieplejsze i stopniowo zacznie schładzać

Sęk w tym, że temperatura nie spada tylko siła nawiewu.

Nie chce mi się wierzyć, że nie potrafi dogrzać wnętrza jadą 20 km po autostradzie z prędkością 100 km/h.

Silnik się normalnie nagrzewa, juz po 3-4 km wskazówka zaczyna się podnosić.

Wyjmę tę nagrzewnicę i wyczyszczę karcherem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.