Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hamulce od S4 czy pasują pod felge 17"


orti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się wrzuceniem mocniejszych hamulców. Obecnie mam seryjne - 320 przód i 300 tył. Rozważam opcję z s4 - rozsądna cenowo. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy wejdą bez problemu w 17 calowe felgi?

2. Czy można zmienić sam przód, a tył zostawić póki co ten co mam (jeszcze zdrowe)?

3. Czy taka zmiana będzie wyczuwalna?

4. Jakie tarcze i klocki polecacie do takiego zestawu - rozważam również klocki ceramiczne, bo wkurza mnie ten syf na felgach?

5. Czy oprócz tarczy, zacisków, jarzma i klocków coś jeszcze trzeba wymienić? Przewody?

P.S.

Jakby ktoś miał do sprzedania zaciski i jarzma od s4 na przód, to piszcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam ate ceramiczne i faktycznie bardzo mało pylą a w hamowaniu miedzy wcześniejszymy "zwykłymi" ate nie odczuwam różnicy ja mam tarcze 314, poza tym nie grzeją się klocki po ostrych hamowaniach zaciski mam letnie wcześniej były ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie

2. Tak

3. Tak

4. Ferodo

5. Nie

Grzesiek WRC ma cały komplet P+T z tego co wiem na sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zalezy od felgi, zwykle wchodzi

2. Tak

3. Tak

4. Klocki: Pagid, Galfer, Ferodo

Ceramike sobie odpuść

Tarcze: Zimmermann, TRW, Bosch

5. Warto zapodać przewody w stalowym oplocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Troche lipa, jak by trzeba było fele zmieniać, bo za tym jeszcze idą 2 komplety opon i wtedy cała impreza wychodzi dość drogo... Felgi mam takie, jak tu: http://www.original-felgen.com/8k0601025k8z8.html

Czy może ktoś z Was wrzucal hable od s4 do takiej feli?

@Dev: dlaczego odradzasz ceramikę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdzie

ceramika to marketingowy bełkot, jedyny plus to taki że w okładzinie ciernej nie ma `grafitu, stad i nie pyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że felga wejdzie jak między felgę a zacisk nawet palca nie wsadzisz mało tego jak ktoś źle przyklei cięzarki od wywazania nawet je pozrywa miejsca jest dosłownie 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego że felga wejdzie jak między felgę a zacisk nawet palca nie wsadzisz mało tego jak ktoś źle przyklei cięzarki od wywazania nawet je pozrywa miejsca jest dosłownie 2mm.

...hmm, to słabo trochę. U siebie masz 345? Na jakich felach? No w sumie trochę ryzykownie. przy tak małym luzie moga byc problemy z cięzarkami. Najlepiej by było gdzieś przymierzyć felgę. Jaka jest średnica tarczy wraz z zaciskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orti, zmieniasz tarcze i jarzma. Zacisk masz od S4. Mozna oplot założyć żeby hamulec gumowy nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


..hmm, to słabo trochę. U siebie masz 345? Na jakich felach? No w sumie trochę ryzykownie. przy tak małym luzie moga byc problemy z cięzarkami. Najlepiej by było gdzieś przymierzyć felgę. Jaka jest średnica tarczy wraz z zaciskiem?

Tak u siebie mam 345mm felgi na lato mam 19cali więc problemu nie ma, ale na zimę miałem takie jak pokazałeś wyżej 17calowe ET45 czy tam 47 nie pamiętam dokładnie. w każdym bądź razie miejsca jest DOSŁOWNIE tyle co napisałem. Nigdy bym nie jezdzil na takim zestawieniu wystarczy jakis kamyczek zezby tam wpadl lub ciezarek zerwalo etc itd



Orti, zmieniasz tarcze i jarzma. Zacisk masz od S4. Mozna oplot założyć żeby hamulec gumowy nie był.

Wydaje mi sie ze od s4 jest wiekszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zaciski od s4 i 17 zalozylem. Ciezarki dalem slimy, ale zwykly tez by wszedl (tyle ze z 1-2mm przerwa) wiec nie ma sensu.

BTW jakie są numery klocków Ferodo pod zaciski S4?

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...