Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie reaguje na pedał gazu


Guciorro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam problem z Audi a4 b6 2.5 180KM (obecnie ok 200) auto przestalo reagować na gaz wcześniej zaswiecila się kontrolka ESP i pojawil się spadek mocy po chwili zaczela mrugać kontrolka swiec (spirala) i w końcu blad silnika. Odpalalo bez problemu jednak pracowalo tylko na wolnych obrotach, komputer pokazal ze walnięty jest potencjometr pedalu gazu. Oddalem do mechanika za kilka godzin samochod był sprawny podobno zawiesil sie jakiś tłoczek albo dysza w pompie wtryskowej dodał cos do paliwa żeby wyczyscic pompke i powiedział ze będzie wszystko ok!! Pytanie!! czy to wystarczy i jaka jest gwarancja ze nie powtorzy się to bedac w trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy padł pedał gazu czy coś w pompie wtryskowej, niezbyt konkretnie odpoeidziałeś, jakie były błedy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokazał błąd "niewiarygodny sygnał" z pedału gazu, to gdzieś zalało elektrykę od niego, przerabiałem to w lato podczas ulewy ( prawdopodobnie nieszczelna obudowa ECU) :naughty:

Jak wyschło to jest OK do dzisiaj :hi: .

A mechanik według mnie leczył nie to co trzeba :decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie stalo tak po myjni zalalo mi ecu troche suszenia i wszystko ok. Potem zmiana uszczelki i silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział e to nie był pedal gazu tylko cos zawiesilo się w pompie wtryskowej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiesil się jakiś tłoczek w pompie wtryskowej ( tak przynajmniej powiedział ) wlal cos do paliwa skasowal dwieście i powiedzail ze będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się zawiesił to raczej bida z autem za 200zl by pompiarz czy magiczny płyn nie pomógł.Jak dla mnie to jak Koledzy sugerowali problem z pedałem tzn stykami. Tobie tylko ściema na przyszłość przygotowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis problem się powtórzy nagle podczas jazdy obroty spadly do 1000 auto nie reaguje na gaz swieci się kontrolka ESP kontrolka spirala równo miga, z silnika dobiega dziwny cichy klekot mogę go porownac do uderzenia dwóch kamieni o siebie. Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się ze to pompe wtryskową szlak trafia, kilka miesiecy wcześniej podniosłem moc u elektronika zmienil cos z zapłonem i podniusł dawke paliwa przy obciążeniu mam nadzieje ze to nie jest powod tych problemów.


auto postalo noc w garażu, na drugi dzień wieczorem silnik odpalil normalnie usterka sama się naprawila . Teraz pytanie kiedy znowu nawali i co się dzieje? Potencjometr gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje się ze to pompe wtryskową szlak trafia, kilka miesiecy wcześniej podniosłem moc u elektronika zmienil cos z zapłonem i podniusł dawke paliwa przy obciążeniu mam nadzieje ze to nie jest powod tych problemów.

auto postalo noc w garażu, na drugi dzień wieczorem silnik odpalil normalnie usterka sama się naprawila . Teraz pytanie kiedy znowu nawali i co się dzieje? Potencjometr gazu?

Miałem te same usterki, auto zawiozłem do serwisu BOSCHA gdzie przeprowadzili regenerację fabryczną pompy wraz z nową elektroniką do niej , cenowo zabolał :( ale byłem pewny że to się już nie powtórzy, niestety przed wczoraj wycieczka lawetą z autostrady gdy lał deszcz i dostała się woda przez gril. Nie wiem co robić bo ta usterka wliczając koszty lawet, boscha oraz pseudo mechaników którzy tylko kasowali błędy i wyciągali rękę po PLN a także z początku wymiana pedału gazu to wyniosło mnie już prawie 50% wartości auta. Więc odpowiadając na twoje pytanie " Nie znasz dnia ani godziny" kiedy to się stanie a tak jak pisali wcześniej potencjometr gazu sam się nie naprawi.

Boje się ze to pompe wtryskową szlak trafia, kilka miesiecy wcześniej podniosłem moc u elektronika zmienil cos z zapłonem i podniusł dawke paliwa przy obciążeniu mam nadzieje ze to nie jest powod tych problemów.

auto postalo noc w garażu, na drugi dzień wieczorem silnik odpalil normalnie usterka sama się naprawila . Teraz pytanie kiedy znowu nawali i co się dzieje? Potencjometr gazu?

BINGO !!! ktoś kiedyś chyba próbował w mojej A4 zdjąć pokrywą ECU i wyłamał element tej pokrywy z tył, nie widoczny, tuż pod wycieraczką. Tamtędy dostawała się wilgo. Sprawdź to bo jak mówi stare porzekadło "Umiesz liczyć? Licz na siebie" a chyba z pięciu "magików" brało kasę za nic nie zrobienie.

Edytowane przez jackgold996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki sprawdze tez to u mnie. Jeśli nic nie znajde w srode auto oddaje do elektronika żeby sprawdzil je od tej strony


Dzis podlaczylem komputer pokazal ze walnięty jet potencjometr gazu i jakiś zawor w silniku


Wymienilem pedal gazu a blad zaworu to cos od poduszek pod silnikiem wymieniłem na nowe wiec problem zniknol mam nadzieje ze wszystko wroci do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...