Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa paliwa


Adrian9318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy ktoś się może orientuje w jakiej cenie jest pompa paliwa? nie ta mała tylko ta główna ? nie wiem jak się dokładnie nazywa. Powiedziano mi że nowa kosztuje 1700 zł a zamienników nie ma. Czy to prawda? Jeśli ktoś coś wie na ten temat to bardzo proszę o pomoc. Z góry przepraszam jeśli źle zamieściłem temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa paliwa znajdujaca sie w zbiorniku 8E0919051.... Sa rozne rodzaje. Trzeba zobaczyc jaka literka jest na koncu. Koszt w ASO od 1300zl do 1700zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem tą pompę paliwową i jest ok nie gaśnie. Lecz mam inny problem myślałem ze to hamulce bo coś dziwnie huczy po naciśnięciu hamulca. Okazało się jednak że to nie hamulce. Gdy auto stoi na wolnych obrotach i przysłucham sie przy prawym tylnym kole coś tak ciagle cicho huczy jakby w zbiorniku paliwa lub gdzieś tam w pobliżu. Po naciśnięciu hamulca huczenie nasila się i jest głośniejsze. Hamulec puszczę a to przez krótką chwilkę jeszcze huczy. Zastanawiam się czy to może być właśnie ta nowa pompa paliwa??? Co o tym myślicie? Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jak naciskach pedał hamulca, to wspomaganie się odzywa + załączają się światła hamowania i światło stopu, czyli silnik jest wówczas obciążony jakimś tym dodatkowym odbiornikiem (tym wspomaganiem). Aby silnik pracował dalej jednostajnie na tych samych obrotach, musi trochę więcej pociągnąć paliwa. Paliwo dopływa do silnika przez tą Twoja pompę, która je ciśnie.

Gdybyś włączył jakieś inne obciążenie, np. radio, klimatyzację, światła mijania lub cokolwiek innego, to efekt byłby ten sam lub jeszcze bardziej "widoczny".

Sprawdź z innymi obciążeniami, niekoniecznie z hamulcem.

Wówczas może dalej ta pompa lub coś co jest w szereg z nią. Filtr paliwa?

Gdybyś miał zamontowana LPG, to miałbyś porównanie.

Edytowane przez Dajmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi sprawdzić czy jest sprawny zaworek odpowietrzenia zbiornika paliwa. Zobacz czy jak odkręcisz korek wlewu benzyny to czy nadal będzie się tak działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem i nadal tak huczy. Wjechałem autem na kanał i to raczej na pewno jest pompa paliwa bo to słychać jakby ze zbiornika. Dzieje sie tak odkąd stara pompa paliwa mi padła i wymieniłem na nową. Pytanie czy to ma tak być?? wydaje mi się że nie bo to słychać aż na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre nowe pompy tak hałasują więc tak może być, moja nowa tez tak wyła gorzej od starej ale po ok 2 tygodniach przestała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeżdżę chwilę i zobaczę może przestanie. Ja pompę wymieniłem z 2,5 tyg temu i na początku tak chyba nie huczało albo nie pamiętam:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam ten sam problem ,mechanik stwierdził że pompa do wymiany i koszt takiej pompy to około 1000zł , drugi mechanik powiedział że wystarcz wymienic samą pompe nie cały zespół,znalazłem sklep z tą pompą z BOSCH 350ZŁ , DZIŚ 1 mechanik ją wymontuje i jade do sklepu na przymierke i mam pytanie czy są jakieś wieksze problemy z wymianą tej części,dziękuje z odpowiedz

Edytowane przez adamkolan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...