Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Lifting Srebrnej Strzały. 17", lampy, Weitec-35, polerka fajek, roletki drzwiowe


Reniu

Rekomendowane odpowiedzi

powiedz co tam wyszlo z notlaufami? :>

mi zaczelo szumiec jakies lozysko z przodu i puka mi jakis wahacz... rok temu zmienialem lozyska i zawieszenie prawie cale... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz co tam wyszlo z notlaufami? :>

mi zaczelo szumiec jakies lozysko z przodu i puka mi jakis wahacz... rok temu zmienialem lozyska i zawieszenie prawie cale... :facepalm:

Ja na swoim łożysku niecałe 10kkm zrobiłem :wallbash: A w piątek znowu wymiana.

No właśnie reniu, co z tym twoim notlaufem... Z tego co pamiętam to miałeś niedawno czyszczoną turbawkę, kolektor, wycięty kat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz co tam wyszlo z notlaufami? :>

mi zaczelo szumiec jakies lozysko z przodu i puka mi jakis wahacz... rok temu zmienialem lozyska i zawieszenie prawie cale... :facepalm:

Ja na swoim łożysku niecałe 10kkm zrobiłem :wallbash: A w piątek znowu wymiana.

No właśnie reniu, co z tym twoim notlaufem... Z tego co pamiętam to miałeś niedawno czyszczoną turbawkę, kolektor, wycięty kat...

ja tez kolo 10k zrobilem...to przeciez jakas paranoja... dodam,ze to byl FAG... tak FAG. albo cos sie stalo na prasie albo nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz co tam wyszlo z notlaufami? :>

mi zaczelo szumiec jakies lozysko z przodu i puka mi jakis wahacz... rok temu zmienialem lozyska i zawieszenie prawie cale... :facepalm:

Ja na swoim łożysku niecałe 10kkm zrobiłem :wallbash: A w piątek znowu wymiana.

No właśnie reniu, co z tym twoim notlaufem... Z tego co pamiętam to miałeś niedawno czyszczoną turbawkę, kolektor, wycięty kat...

ja tez kolo 10k zrobilem...to przeciez jakas paranoja... dodam,ze to byl FAG... tak FAG. albo cos sie stalo na prasie albo nie wiem.

Ja miałem Optimala. I tak wszystko made in china :thumbdown:

Sorry Reniu za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden OT, przecież gadamy na temat ;)

Czekam na mechaniora który to ogarnie kompleksowo. Wiele rzeczy zostało zrobionych ale zabrakło tego wykończenia, niech profesor zajrzy :decayed:

Mam już dosyć macania w ciemno dlatego sprawa zostanie ogarnięta w najbliższym czasie, nie mam innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dłubałem :pali:

Roboty w pip bo strasznie zasyfione miałem te rurki. Przede wszystkim miałem głębokie wżery, które widać na fotkach. Najpierw zjechałem je szlifierką kątową z tarczą lemelkową (ziarno 120) aż do usunięcia wżerów:

http://www.narzedzia.pl/pl/productDetails/1056_Tarcza_lamelkowa.html (przykładowy link)

potem na wiertarce tarczą listkową jadąc (ziarno 100) od góry w dół usuwałem poziome ślady po przejściu kątówki

http://www.elektro-narzedzia.pl/sciernica-listkowa-mn-68-814-duplicate_3060.html (znowu przykładowy link)

Głaskania sporo a nie można zbyt długo trzymac w jednym miejscu bo robią się zagłebienia i przegrzewa się rurka. Trzeba pamiętać że miejsca mało, szczególnie między rurkami więc tarcze/końcówki nie powinny być zbyt duże. Dobrze też zwalić zderzak by mieć dobre dojście (w sumie najgorszy etap pracy).

Po wstępnym oczyszczeniu rurek z syfu i wżerów przyszedł czas na mozolne szlifowanie papierami wodnymi. Ja użyłem papierów 600, 800, 1000 i 1200. Pociąłem sobie papier na prostokąty ok 10 do 15 cm i pucowałem aż przestawały pojawiać się nowe rysy. Oczywicie papier trzeba często moczyć bo woda wypłukuje starty materiał. Kup sobie po 2-3 arkusze tych papierów bo trochę schodzi. Gdy przejechałem ostatnim papierem było już ładnie i błyszcząco, jednak brakowało ostatniego szlifu... na rurki nałożyłem pastę G3 i odpaliłem wiertatkę z filcem:

http://www.materialypolerskie.pl/standard/shop/24-8--Filc-polerski-Form-ZY-10x14-na-trzpieniu-d3mm.html (przykładowy link)

Juz po pierwszym muśnięciu pojawiło się "lustro" i banan na mojej twarzy :kox:

Ogólnie jestem baaardzo zadowolony. Wiadomo że idealnie nie da się zrobić tak starych rurek z takimi głebokimi wżerami (pierwsze foto) ale drobne niedokonałości są widoczne z na prawde bliskiej odległości. Patrząc normalnie jest ideał i syci mnie to niesamowicie.

Roboty z tym sporo ale im dokładniej się z tym pobawisz tym efekt będzie lepszy.[br]Dopisany: 09 Marzec 2011, 21:13_________________________________________________[br]

[edit]

Dawno mnie tu nie było, więc napiszę co będzie się działo w najbliższym czasie.

- wymiana kompletu wahaczy Lemforder :jerk:

- osłony słupków, trójkąty na drzwi w czarnym połysku

- lampki drzwiowe i na nogi z przodu

- zmiana obszycia podłokietnika (materiał identyczny z fotelami mam)

- ślizgi foteli

Aha, póki co notlaufa nie ma (tfu tfu tfu), czujnik położenia wału korbowego wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łłłłłe to nie jest od fotela..... tylko wklada sie to na prowadnice ktora jest na podlodze.... ja mam wszystko ale od foteli nawet te tylne gumy ale tego nie bo to nie od fotela :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie filozuj :polew: patrzylem czy nie ma Twoich, by nie powielać tematów :decayed:

Spoko, wielkie dzięki za podpięcie pod zamówienie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manny... pokaż co masz dla siebie :evil: zdeczko masz więcej giftów :sarcastic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...