Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB metaliczne mruczenie


barszcz91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy ktoś miał przypadek metalicznego mruczenia/stukania podczas lekkiego dodawania gazu przy ok. 2500obr/min? przy mocniejszym wciśnięciu gazu nic nie słychać a gdy silnik jest ciepły też nic nie słychać bynajmniej tak mi się wydaje. Nie wiem co to może być tylko przychodzi mi do głowy spalanie stukowe ale pewnie nie bo to bardziej metaliczne jak by coś na głowicy, co to może być?

filmik jak przy lekkim dodaniu gazu coś mruczy stuka a gdy wcisnę mocniej gaz nic nie słychać

4000km temu zalany olej motul x-cess 5w40 poprzednio był 10W40 wtedy zdaje się tego nie było ale może wtedy nie zauważyłem choć samochód mam 2 lata

w silniku nic nie dłubano wszystko fabryczne

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie, oststnio zlekceważyłem to i pomyślałem że jak się rozsypie to sie silnik wymieni ale jak pierdzielnie gdzieś 500km od domu to wtedy robią sie duże koszty wiec odświeżam temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, a jakiś mechanik gdzie cos? Trzeba to ogarnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może trzeba zaryzykować i ruszyć dalej do dobrego magika... tylko najlepiej na dwie fury, bo jak coś sie zesra po drodze, to zawsze jest pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mam prawie to samo, AEB 96r. olej 10w40 Mobil1. U mnie jak trzymam 1400rpm wyraźnie słychać taki metaliczny szelest. Ponoć na 85% jest to luźny łańcuszek / starty napinacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy 2200rpm bez obciążenie a pod obciążeniu silnika cisza

Może pompa wspomagania...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEB to dziadostwo jest, za dużo rzeczy tam się może popsuć. U siebie też słyszę różne dźwięki... stwierdziłem jednak, że nie ma co w taką konstrukcję inwestować. Jak kiedyś padnie to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...