Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chip tuning w 1.8 t automat jest to wogole do zrobienia ?


vaski20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich proszę o pomoc w moim problemie auto było juz u jednego gościa który miał mi wgrać nowy program i tak zrobił i tu nastopił problem skrzynia weszła w tryb awaryjny a na desce jak na choince wszystko sie zaswieciło dopiero po wgraniu starego programu i zakodowaniu skrzyni wszystko wrociło do normy czy jest wogole zrobienie chipa w automacie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie próbował wgrać gotowa i dlatego wyszły takie problemy. Jedz do porządnego tunera, a na pewno będziesz zadowolony z programu.

Wysłane z Xperii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mozna bezpiecznie zwiększyć moc ?? najbardziej chodzi mi o skrzynie biegów zeby sie nie posypała ;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdz stan silnika i reszty, logi dynamiczne itd., bez zmiany żadnych gratów w silniku możesz zrobić standardowy program z nieprzesadzonym doładowaniem w peaku mysle że do 1 bar wystarczy i ze skrzynia nie powinno byc problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mozna bezpiecznie zwiększyć moc ?? najbardziej chodzi mi o skrzynie biegów zeby sie nie posypała ;//

Ja robiłem z automatem do 220km i jest bezpiecznie żadna nie padła.

Aczkolwiek skrzynia może się posypać nawet na serii , na to nie ma reguły akurat. W końcu producent daje gwarancje na kilka lat, a potem już różnie może być, tak samo turbo , pompa oleju itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile mozna bezpiecznie zwiększyć moc ?? najbardziej chodzi mi o skrzynie biegów zeby sie nie posypała ;//

Ja robiłem z automatem do 220km i jest bezpiecznie żadna nie padła.

Aczkolwiek skrzynia może się posypać nawet na serii , na to nie ma reguły akurat. W końcu producent daje gwarancje na kilka lat, a potem już różnie może być, tak samo turbo , pompa oleju itp.

po wgraniu programu wydaje mi sie ze własnie po wgraniu go skrzynia prasuje ok tylko podczas jazdy gdy jadę i wcisnę pedał gazu do konca i auto rzuci 2 biegi w dół pojawia sie szarpniecie ale poznie juz ok zmienia biegi wie ktos moze w czym problem ?? bardzo prosze o jakaś podpowiedz z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleum ?

KOLEGO NIE ROZUMIEM O CO CI CHODZI JA JESTEM ZELONY W TYCH SPRAWACH I CHCIAŁEM ZASIĘGNĄĆ WASZEJ WACHOWEJ PORADY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze olej w skrzyni do wymiany? To sugerowal Gregor.

Moze tez byc mechanicznie zajechana...ale zlanie oleju rzuci swiatlo i ta te sprawe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oleum czyli olej do sprawdzenia w skrzyni a najprawdopodobniej do wymiany na oleju robi się max 60 tysi i do wymiany razem z filtrem i uszczelką jeśli nie był wcześniej zmieniany to normalny objaw lekkie szarpanie przy zmianie biegów. Nie czekał bym z tym olejem bo może być poważniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za odpowiedzi własnie umówiłem sie na wymiana oleju ale kazdy ma czas dopiero po nowym roku tylko teraz sie zastanawiam czy moze ten nowy program jest tego winowajcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...