Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Metaliczne tykanie po odpalniu silnika


scythe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Po odpaleniu silnika w mojej niuni przez około 5 sekund było słychać metaliczny metaliczne tykanie.

Wymieniłem szklanki ( popychacze ) i byłem pewien , ze to zniknie ale niespodzianka nadal efekty specjalne są ale już o wiele krótsze około 1 sekundy. :blink:

Zastanawiam się , czy to może nie pompa oleju. ?? Czy nikt z klubowiczów się z czymś takim nie spotkał .

Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi wydaje się, że to te nowe popychacze. Jakiś m-c temu też wymieniałem (INA) i zawsze z rana (na nowych) 2 sekundy słychać jeden popychacz. Moim zdaniem to normalny objaw, bo wałek rozrządu ustawi się zawsze tak, że któryś z zaworów jest zawsze otwarty, tzn. szklanka ciągle ściśnięta. Więc po całej nocy postoju ma prawo zaklikać...

Z tym, że ja mam wlany rzadszy olej od ciebie - 5W40 Motul 8100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze przysuchałem sie i juz sam nie wiem czy to sa popychacze... Poniewaz ten stukot pojawia sie sekundę odpalniu. Ja byłem pewien ze to popychacze... Mechanik zreszta też ... i mu mina zbledła :blink: jak okazało sie nadal jest jest ten stukot.

Wydaj mi się ze powinienem nagrać moze to i wtedy bedzie mi łatiej przedstawić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Po odpaleniu silnika w mojej niuni przez około 5 sekund było słychać metaliczny metaliczne tykanie.

Wymieniłem szklanki ( popychacze ) i byłem pewien , ze to zniknie ale niespodzianka nadal efekty specjalne są ale już o wiele krótsze około 1 sekundy. :blink:

Zastanawiam się , czy to może nie pompa oleju. ?? Czy nikt z klubowiczów się z czymś takim nie spotkał .

Bardzo proszę o jakieś wskazówki.

Dzięki

Normalne, nie masz się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sendspace.com/file/z570ha

Oto link do mp3 z tym odgłosem ...

Dziwe jest to ze gdy odpalam jest cisza nastepnie ten odgłos po 4 sekundach i zaraz wraca wszytko do normy.

:good: wszystko ok, nie masz się czym przejmować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popychacz klepie, jeżeli na rozgrzanym jest cisza to się nie masz czym przejmować. Przy rozruchu po dłuższym postoju to normalny objaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi wydaje się, że to te nowe popychacze. Jakiś m-c temu też wymieniałem (INA) i zawsze z rana (na nowych) 2 sekundy słychać jeden popychacz. Moim zdaniem to normalny objaw, bo wałek rozrządu ustawi się zawsze tak, że któryś z zaworów jest zawsze otwarty, tzn. szklanka ciągle ściśnięta. Więc po całej nocy postoju ma prawo zaklikać...

Z tym, że ja mam wlany rzadszy olej od ciebie - 5W40 Motul 8100

dokładnie myśle ze to jest to niczym sie nie przejmuj nalej dobrego oleju :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo:zaworki zagrają ok 3 sekund od momentu odpalenia i potem cisza,nie ma co panikować.gorzej jest jak zaworki grają przy zmianie obciążenia silnika np.nagłym przyśpieszaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , rozumiem ,,, ale po wymianie też bedą grały ?? ja wymeniłem z myślą , że te odgłosy ucichną albo zmaleją.

A tu niespodzianka :) nic sie nie zminiło dalej rano odpalam i słszę to stukanie tak jak przed wymianą.

Może jeszcze mozna coś zrobić ? sam juz nie wiem ...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , rozumiem ,,, ale po wymianie też bedą grały ?? ja wymeniłem z myślą , że te odgłosy ucichną albo zmaleją.

A tu niespodzianka :) nic sie nie zminiło dalej rano odpalam i słszę to stukanie tak jak przed wymianą.

Może jeszcze mozna coś zrobić ? sam juz nie wiem ...

pozdrawiam

Ja też wymieniałem z tą myślą, bo nalatane już moja niunia ma 315 000km i myśle sobie - jak klepią zaraz po odpaleniu to czas na nie. U mnie występowały jeszcze po rozgrzaniu takie metaliczne odgłosy lekkosłyszalne i właśnie też pod obciążeniem, ale to nie było klepanie.

Po wymianie wszystko wróciło do normy z wyjątkiem kilkusekundowego klepania przy rozruchu na zimnym. :angry:

Myślę, że jedyną metodą jest zalanie innym olejem, bo wcześniej wlałdem Castrola i nawet stare nie stukały, a teraz wlałem Motula i klepią. NIestety mam jeszcze sporo do przejechania do następnej wymiany oleju :disgust:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Ja u siebie slysze metaliczne odglosy ale tylko po odpaleniu, na zimnym silniku.

Jak przejade 2-3 km to wszystko jak reka odjał. Bełem u mechanika i tez powiedział mi zebym sie nie przejmował ale nie umiał mi powiedzieć co to tak gra.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak przejade 2-3 km to wszystko jak reka odjał. Bełem u mechanika i tez powiedział mi zebym sie nie przejmował ale nie umiał mi powiedzieć co to tak gra...

2-3 km to już kwalifikują się do bezwzględnej wymiany. My tutaj mówimy o kilku sekundach po dopaleniu - około 2-3 sekundy, a ty tutaj mówisz o 3 kilometrach? Szkoda mi byłoby furki, a i wrażliwy jestem na niepotrzebne odgłosy :naughty: :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takl , mi tez klepia troszkę po odpaleniu raz 1-3 sekundy ( czasnie zawsze jet taki sam :) )

Kurcze moze to naparwde wina oleju ... musze sprobowac zalać innym z tym ze ostatniow wymieniłem wiec szkoda mi bedzie teraz wymieniać na nowy.

CO do mechanika to jak pojechałem do niego i pokazałem co mie boli to powiedział "popychacze , na pewno " wymienił hmmm :gwizdanie: nie wiem czemu sie nic nie zminiło i w sumie nie musiałem wymienić on :mysli: no nie trzeba było ...

wiec w sumie chyba tak ma być ze maja zagrać i koniec ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jest to (też) sprawa oleju, poprostu gdy :a4fan: stoi na tyle długo,że silnik jest zimny np. całą noc, olej w jakimś tam stopniu opadnie i po odpaleniu przez moment jest ten metaliczny dźwięk a im niższa temp. otoczenia tym odgłos jest dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...