Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ADP] Gdy zgaśnie zimny to nie da się uruchomić


marian_em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Samochód to audi A4 B5 1,6 ADP z 94r

Przeczytałem już trochę tematów na ten temat i nie mogę nadal znaleźć rozwiazania. Problem wygląda tak: auto pali od strzała, obojętnie czy stoi dwa dni czy dwa tygodnie i jaka jest temperatura, tyle że po odpaleniu nawet na minutę i zgaszeniu, auta nie da się już uruchomić. Wczoraj mi zgasło z 300m od domu (za szybko przełączyło na gaz ale to akurat wina czegoś innego i nie ma związku z tematem) i za nic w świecie nie chciało odpalić, przyjechał brat sejem i po 10 m na sznurku auto odpaliło i wróciło samo pod dom. Pod domem zgasiłem i już nie odpaliło ani na benzynie ani na gazie. Iskra jest na pewno także układ zapłonowy działa. Gaz jak mu nawet załącze ręcznie to powinien przecież odpalić.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że po prostu iskra jest nie na tych cylindrach co trzeba. Gdzie w tym silniku jest czujnik położenia wałka bo niby ma być a nie mogę go zlokalizować nigdzie. Wydaje mi się że to pierwsza rzecz która może szwankować bo jak silnik da radę zapalić to jedzie bez problemu aż do zgaszenia na zimnym. Jak się już zagrzeje to można gasić i palić co 5 sekund i normalnie wszystko działa.

Jeśli ktoś mógłby coś doradzić to bardzo proszę

ps. profil sobie uzupełnię wieczorem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być związane z gazem np.puszcza reduktor i zalewa. Tak miałem w adr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, zapomniałem napisać, że na komputerze błędów nie ma. Mam interfejs więc to pierwsza rzecz, którą wykluczyłem.

Z tym gazem to ciekawy pomysł ale w takim razie dlaczego zimny silnik, nawet tak jak dziś rano przy 7 stopniach mrozu, pali od strzała na benzynie? Spróbuję wykręcić świecę jak nie zapali, przynajmniej będzie wiadomo czy to może być przyczyną bo na razie nie mam innego pomysłu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identycznie miałem im zimniej a najlepiej jak był mróz to palił na dotyk. Jak ciepło pow. dychy to po nocy kręcił długo. Powód jak pisałem wyżej.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...