Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"cykanie" w silniku - popychacze?


Janis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż problem polega na tym iż po przejechaniu parenastu kliometrów ok. 30-40 słychać cykanie jak by silnika, po prawej stronie dość mocniej je słychać ( patrząc gdy stoi się na wprost auta do maski :P ) Znajomy powiedział, że prawdopodobnie popychacze bądź wymiana oleju, lecz olej jest regularnie wymieniany.
Martwi mnie bowiem fakt, iż jest to niepokojący głos a przy dodawaniu gazu cykanie te jest znacznie szybsze i głośne.
Wiadomo coś komu na ten temat?
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to popychacze tylko to też nie musi być wcale to bo u mnie też cykalo i dałem na wymianę popychaczy i dalej to samo to albo coś innego albo mechanik do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka do ucha i przykładasz do konkretnych części silnika. W ten sposób można próbować zlokalizować skąd cyka. Jeśli cykają szklanki to: pierwsze co to pomiar ciśnienia oleju i ewentualnie wymiana oleju. Dopiero jeśli jesteśmy pewni tego że olej jest ok i jego ciśnienie również jest w normie to możemy myśleć o wymianie szklanek. W innym przypadku jak dla mnie to przykładanie plastra do obciętej nogi :D

Edytowane przez Labiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt takowych szklanek? Dziś jezdzilem trochę i takowego cykania nie bylo, nie wiem od czego to zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej masz zalany?

Za pewne zależne jest to od rozgrzania oleju. Jak masz jakiś słaby, a tym bardziej minerał który robi się jak woda po rozgrzaniu to spada również jego ciśnienia a co za tym idzie przy szklankach nie pierwszej młodości może się to objawiać ich stukaniem. Powtórzę jeszcze raz - na początek dobry olej i sprawdzanie jego ciśnienia. Jeśli chcesz zaczynać od d*py strony i ładować się w koszty na czuja to twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki olej zatem polecacie aktualnie powiadam mobil super 2000 10w40 rok temu wymieniany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rok temu wymieniany to pewnie już nadaje się do kosza, jaki by nie był. Ja przede wszystkim zalałbym jakiegoś full syntetyka, na przykład valvolina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś zalewałem takim samym olejem czyli mobil super 2000 10W40 i rok temu przeszedłem na pełny syntetyk motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuć różnice ?

ja kiedyś zalewałem takim samym olejem czyli mobil super 2000 10W40 i rok temu przeszedłem na pełny syntetyk motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimę jest różnica na pewno lżej odpala i po starcie nie klekocze nic a na tamtym w zimę przez parę sekund potrafiło klekotac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w większych temp różnica też będzie, tylko nie zawsze idzie to zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zanim mi się silnik rozgrzeje obroty (jak stoję w miejscu) są powyżej 1tysiaca gdzie z reguły powinny być poniżej, i fakt klekocze jak diesel troche. Wymiana oleju ile by mnie wyniosła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki motul zależy gdzie kupisz ale około 140 zł bańka 5L no i oczywiście jakiś dobry filtr knechta lub man. A i przy przejściu z innego oleju na syntetyk to warto by było zrobić plukanke też np. Motula jak ja kupowałem to taka plukanka kosztowała 30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potocznie zwane ssanie ci się włącza, dla tego masz wyźsze obroty - normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt szklanek okolo 30zl sztuka. Jestem po wymianie jednej sztuki i teraz to dopiero cisza :-)

Edytowane przez neoxpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wybieram się do mechanika, powie mi co i owo, podłączy pod komputer itd. mam nadzieje, że nie wydam na naprawy kokosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy wydasz kokosy to już zależy czy mechanik uczciwy czy taki który aby tylko wyczyścić do zera portfel klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika podlaczyl komputer i tylko błąd od klimatyzacji jakiś czujnik wiec fajnie na kanale wzorowo a jedyna wada - wymienić olej, wiec to chyba tylko to. Zadowolony jestem te cykanie przez kiepski olej wiec chyba temat do zamknięcia dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko wlej cos sensownego, żadnych pseudosyntetycznych gówien

zapodaj Motula Xcessa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...