Skocz do zawartości
IGNOROWANY

"cykanie" w silniku - popychacze?


Janis

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem u mechanika podlaczyl komputer i tylko błąd od klimatyzacji jakiś czujnik wiec fajnie na kanale wzorowo a jedyna wada - wymienić olej, wiec to chyba tylko to. Zadowolony jestem te cykanie przez kiepski olej wiec chyba temat do zamknięcia dziekuje

VAG nic ci nie powie jeśli chodzi o ciśnienie oleju. Jak już byłeś u mechanika to warto było to sprawdzić na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dalo, wymienilem olej na nowy ten sam ponieważ mechanik mówił ze jak oleju nie bierze to jest spoko... Tak wiec tyle. Wymienilem cały rozrząd filtry itd i dalej to samo... Chyba szklanki będą do wymiany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poslouchalem sie niestety mechanika, ktory mowil ze oleju nie bierze i nic sie zlego z silnikiem nie dzieje - zalej ten co masz.
Polecalibyscie motula mi? Gdy mowilem mu o motulu to odparł, iż motula się nie dodaje do takich silników... Jestem nieco zielony w tym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jak mam w silniku naklepane 268 k km to i jeździłem na 10w to można zmienić na 5w ? nie rozszczelni się ? bo jak zacznie lać z każdej strony to będzie lipa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurwa Ludzie opamietajcie się !!!! :facepalm:

I dajcie sobie spokój z garazowymi opowiadaniami podworkowego mechanika pana Zdzicha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie. Miałem wcześniej u siebie ADRa. Przebieg przy kupnie 128tyś. Stan ogólnie bardzo dobry. Katalizator po tym przebiegu jak nówka. Silnik dosłownie nie brał oleju - zero dolewek od wymiany do wymiany - a jeździłem wtedy na półsyntetyku. Silnik w środku nie był super czysty, ale nie powiedziałbym też że był brudny. Mimo to olej dość szybko robił się ciemny. Potem zmieniłem na APU z przebiegiem 144 tyś przy przekładce. Silnik w środku mimo turbo był o wiele czystszy niż poprzedni. Zalany od razu full. I jakie zdziwienie kiedy olej mimo znacznego przebiegu i mimo turbo nie robił się ciemny tylko pozostawał jasny. Ale to jeszcze nic, jeśli chodzi o cisze pracy - do tej pory myślałem że ADR chodził cicho, ale przy obecnym APU to ADR brzmiał jak jakiś diesel. Nawet matka ostatnio mnie spytała czy ja mam włączony silnik bo coś tylko mruczy (inna sprawa że ojciec ma D4D wiec brak porównania). Reasumując, jaki morał z tego? Nikt mi nie powie że dbanie o odpowiedni olej w silniku, jego wymiany itp nie ma znaczenia na pracę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki olej do silnika 1.6 AHL 268 tys km aktualnie jeżdżę na mobile 1 10w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul xcess 5W40

Valvolina synpower 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zamówiony motul xcess do tego filtr mann i płukanka motul zobaczymy efekt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zamówiony motul xcess do tego filtr mann i płukanka motul zobaczymy efekt :P

Od razu napisz efekty tutaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej jeździłem na Mobilu 5w40 i tez wlasnie cykało, po drugiej wymianie na Motula Xcess'a cykanie ustało, nie wiem czy to przez olej czy "samo sie zepsuło samo sie naprawi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy mowilem mu o motulu to odparł, iż motula się nie dodaje do takich silników... Jestem nieco zielony w tym :(

Qurwa menago :grin: Takiemu piły bym nie dał do naprawy. Zmień mechanika i na przyszłość słuchaj dobrych rad od kolegów wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poslouchalem sie niestety mechanika, ktory mowil ze oleju nie bierze i nic sie zlego z silnikiem nie dzieje - zalej ten co masz.

Polecalibyscie motula mi? Gdy mowilem mu o motulu to odparł, iż motula się nie dodaje do takich silników... Jestem nieco zielony w tym :(

Masakra.Mam ADP i jeżdze już rok na Motulu fulsyntetyk bez żadnej dolewki.Trudno uwierzyć wiem.Dodatkowo taka sciema jaka panuje u Edków i Mietków ze stodoły że silnik sie rozszczelni itd u mnie sie nie wydarzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem filtr Manna, Olejek motula Xcessa 8100- wlałem, ZERO CYKANIA. Również polecam super chodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...