Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90%


tomekxp2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Mam zamiar wymienić sobie na dniach żarówki (światła mijania H7)

Ktoś mi polecił tą firmę:

TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +90% pierwszy raz o nich słyszę - ponoć dobre i nie drogie.

Mam obecnie tak OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED H7 (110) ale przekładam je na "długie" bo ostatnio w nocy często mi migają inni kierowcy - wygląda na to, że może za mocne są.

Może ktoś już z kolegów słyszał o tych żarówkach albo ma je w samochodzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też je polecano ale się nie zdecydowałem i zapodałem osram cool blue intense w długie do bixenonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam takie same, tzn. Osram i świecą calkiem calkiem.

Masz zwykle klosze czy soczewki? - bo jesli soczewki, to powinno ładnie świecić, moze to nie problem żarówek a ustawienia lamp?

Mi jeszcze nikt nie mrugal.

Druga sprawa to, nic nie wkurza jak ala ksenony wlozone w zwykle lampy gdzie wali po oczach rozszczepionym światłem, jeszcze na niebiesko.

Wysyłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe lampy, czy źle to raczej nie, w żarówkach jest taki "cypel, prostokąt" foto, w zwykłych lampach skierowany jest ona na dół czy do góry? Zresztą jak wsadzi się żarówkę nieprawidłowo to raczej ne powinna pasować.

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka pasuje tylko w jednej pozycji, inaczej nie założysz. Co do żarówek to są jeszcze Tungsram +120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w zwykłych lampach pasuje żarówka "cyplem" w dół. Próbowałem inaczej ale nie chce wejść. Czytałem, że już są +120, jednak +90 już zamówione jutro pewnie przyjdą to wymienię i zobaczymy co są warte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe lampy, czy źle to raczej nie, w żarówkach jest taki "cypel, prostokąt" foto, w zwykłych lampach skierowany jest ona na dół czy do góry?

Ja też mam zwykłe tzn. soczewkowe, ale ten element skierowany do góry.

Każda żarówka ma tak: im więcej mocy, tym krótsza żywotność.

Sprawdź na opakowaniu, może lepiej świeci, ale za to 2x wymieniasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mrugali Ci przez źle ustawione światła, a nie za zbyt mocne żarówki. Daj znać, jakie wrażenia z nowych żarówek.

Dziś mi padła jedna żarówka Osram NB po roku. Druga pewnie zaraz też poleci i zainteresował mnie ten temat, ale... Jak zobaczyłem cenę kompletu za Tungsram H7 Megalight Ultra +120%, to trochę kosztują, ale i tak o połowę mniej niż NB.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździć ktoś z tymi żarówkami Tungatram ?warto to kupic?bo widziałem zestaw za 60zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie TUNGSRAM H7 MEGALIGHT ULTRA +50% już 3 miesiące i jest wszystko ok. U kolegi jeździły w aucie 3 lata zanim się spaliły. Miałem kupić te +90% lub +120% ale ze względu na żywotność odpuściłem. Dajcie znać jaka jest różnica tych +120% do standardowych, czy widoczność jest na tyle lepsza żeby wymieniać je np raz na rok gdyby się paliły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe lampy, czy źle to raczej nie, w żarówkach jest taki "cypel, prostokąt" foto, w zwykłych lampach skierowany jest ona na dół czy do góry?

Ja też mam zwykłe tzn. soczewkowe, ale ten element skierowany do góry.

;)

Jeżeli masz na odwrót niż wszyscy to może masz obrócone odbłysniki.

Często tak jest ze u góry matowieje i być może poprzedni właściciel nie chciał regenerować i może odwrocił te odbłysniki żeby znów lepiej świeciło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na odwrót niż wszyscy to może masz obrócone odbłysniki.

Często tak jest ze u góry matowieje i być może poprzedni właściciel nie chciał regenerować i może odwrocił te odbłysniki żeby znów lepiej świeciło.

Ja mam wszystko na odwrót, dlatego jezdze anglikiem... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz drugim autem jeżdżę na tungsramach tyle ze plus 70.

Zasada jest prosta - im wiekszy plus tym cienszy drucik swiecacy i tym szybciej sie przepala. A te co mam sa super, komplet kosztuje około 45zl i swieca dobrze, sa godna alternatywa dla firmowych szumnie brzmiacych zarowek. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...