Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8] Dziwne cykanie z komory silnika??


michal_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie, dzisiaj zaniepokoilo mnie dziwne cykanie, ktore pochodzi z prawej czesci komory silnika otwierajac maske (bynajmnie mi sie tak wydaje:)) Odglos ten mozna nazwac nawet stukaniem, jednak po jakims czasie ustaje. Co to moze byc, bo juz rece mi opadaja. Ale a4 rulez :a4fan::a4fan: A moze poprostu jestem przewrazliwiony :P

[ Dodano: 20-01-2007, 23:14 ]

Dodam, ze nie chodzi mi yu o popychacze hudraulioczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że to jest zawór filtra węglowego. O tym zaworze (N80) było już trochę na forum.

W zbiorniku paliwa tworzą się opary paliwa (więcej lub mniej w zależności od temperatury i ciśnienia). Węgiel aktywny ma zadanie nie dopuścić, żeby opary dostały się do kierowcy i pasażerów ;)

Opary te wydostają się ze zbiornika przez specjalny zawór i dostają się do pojemnika z węglem.

Inny zawór N80 ma zadanie zregenerować węgiel (po prostu przepłukanie go świeżym powietrzem zasysanym powietrzem podczas jazdy).

Zaworek ten jest słyszalny (następuje wtedy faza opróżniania wegla)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko w moim aucie zanieczyszcza sie sitto na filtrze weglowym pod nadkolem i musze jezdzic z odkreconym kurkiem do zbiornika paliwa bo poprostu sie dusi co zrobic zeby sie nie zanieczyszczalo

Kolego 1 pkt. REGULAMINU się kłania

rob

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 29-01-2007, 09:42 ]

Napisałeś już temat :

[ Dodano: 28-01-2007, 16:50 ]

silnik faluje w skutek nieprawidlowej pracy filtru węglowego ,musze jezdzic z odkreconym kurkiem zbiornika paliwa b o sie dusi auto,czyscilem kompresorem sitko ktore blo zawalone brudem 2 miesiace i zas sie zabrudzilo???? czemu??? sie tak to robi??? co jest nie tak>>??? nie bede co 2 miesiace czyscil tego

Temat usuwam, jest zbędny - wystarczy ten post/pytanie

Nie pytaj kilka razy o to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko w moim aucie zanieczyszcza sie sitto na filtrze weglowym pod nadkolem i musze jezdzic z odkreconym kurkiem do zbiornika paliwa bo poprostu sie dusi co zrobic zeby sie nie zanieczyszczalo

Może to nie problem z filtrem, tylko z odpowietrzeniem ? Tworzy się podczas jazdy tak silne podciśnienie, że pompa nie może już zassać paliwa...

I proszę dostosuj się do zasad forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!wlasnie chwile temu mialem taki sam objaw tego cykania...niestety do silnika nie zajrzalem bo bylem z dziewczyna i zaraz poszlyby komentarze ze autko waznijesze(rozumiecie:D).

W wenatrz prawie w ogole nie bylo slychac tylko jak sie wyszlo na zewnatrz albo stalem przy bandzie i szybke uchylilem,ale jak dojechalem do domku przestalo:/ .

Mam nadzieje,ze tonic powaznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie, dzisiaj zaniepokoilo mnie dziwne cykanie, ktore pochodzi z prawej czesci komory silnika otwierajac maske (bynajmnie mi sie tak wydaje:)) Odglos ten mozna nazwac nawet stukaniem, jednak po jakims czasie ustaje. Co to moze byc, bo juz rece mi opadaja. Ale a4 rulez A moze poprostu jestem przewrazliwiony :P

[ Dodano: 20-01-2007, 23:14 ]

Dodam, ze nie chodzi mi yu o popychacze hudraulioczne.

Dzieje się to po włączeniu zapłonu, czy przy uruchomionym silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam to samo, jak przekrece kluczyk, oczywiscie nie zapalajac auta. To przez jakies hmmm 30 moze 40 sekund slychac dziwne takie ciche powiedzialbym piszczenie, gdzies z silnika, otwieralem maske i wydaje mi sie ze to z okolicy podszybia, tam gdzie akumulator jest :/ tez mnie to troszke zaciekawilo. Widze ze jest pare wersji co to moze byc :P

[ Dodano: 07-02-2007, 13:47 ]

Ja to zauwazylem kiedy silnik byl cieply, a czy na zimnym tez tak sie robi to nie wiem :/ normalnie tego nie slychac ale w garazu to uslyszalem. Ale moze tak ma byc ?? :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...