Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 Rurka EGR, recyrkulacji spalin, BKE


Paul Anders

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Audi jeżdżę od sierpnia. Pod koniec października pękła mi taka rurka: http://img10.allegroimg.pl/photos/oryginal/48/32/76/84/4832768462

Dokładnie w miejscu gdzie jest ta harmonijka. Przy wymianie zauważyłem, że była tam spawana. Kupiłem nową założyłem i było wszystko dobrze do dzisiejszego dnia.. Znowu pęknięcie w tym samym miejscu. Nowa cześć zamówiona, ale podejrzewam, że coś tam się zapycha. Co o tym myślicie?

Pozdrawiam Paweł :)

Edytowane przez Paul Anders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci pęka na harmonijce, to sprawdź mocowanie chłodnicy spalin do silnika , coś musi być z nim nie tak i rurka przenosi obciążenia, które powinno przenieść mocowanie :hi:

A i sprawdź też mocowanie kolektora ssącego do głowicy, bo ktoś kiedyś pisał że mu się poluzował :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc zobacze i napisze co i jak :)

Załuż blaszkę pod rurkę i daj sobie z tym spopkój :

http://allegro.pl/5-zaslepka-egr-tdi-vw-audi-seat-skoda-gr-1-5mm-i4859938145.html

...albo zrób ją sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po 1,5 roku..

1,5 roku temu okazało się ze mocowanie tej chłodniczki było uszkodzone, po naprawie tego i wymianie rurki jeździłem tak kolo roku. W grudniu 2015 znów to pekło i dałem polutować ta rurkę myśląc ze to może zmęczenie materiału. Wczoraj po myciu samochodu tak sobie spojrzałem pod maskę i patrze ze jest znów mała dziurka ale w innym miejscu niż było lutowane. Ręce opadają.. Raffik pisałeś, żebym kupił zaślepkę, czy to można tak po prostu zaślepić? Czy trzeba zaślepić oba otwory?

Pozdrawiam Paweł :)

Edytowane przez Paul Anders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffik pisałeś, żebym kupił zaślepkę, czy to można tak po prostu zaślepić? Czy trzeba zaślepić oba otwory?

Pozdrawiam Paweł :)

Jak będzie leciało z otworów to je zakołkujesz

Edytowane przez raffik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaslepilem oba otwory autko smiga fajnie tylko po paru dniach zaswiecila sie pomaranczowa kontrolka z silnika, zapewne trzeba jeszcze sam zawor Egr wymostkowac lub cos. Znajomy mowil mi cos o jakis emulatorach.ktos to moze robil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR trzeba wyłączyć programowo i dopiero zaślepki założyć, wtedy nie ma błędu. Ja kupowałem w ASO VW zaślepki z uszczelkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...