Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kino domowe YAMAHA - porada


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie potrzebuję opinii znawcy od kin domowych. Jako, iż chcę sobie sprawić taki sprzęt znalazłem u mnie w sklepie coś takiego:

YAMAHA RX V375 (amplituner) + BD 473 (Blu-ray) + kolumny NSF 150 (kolumny 5 szt.)

Cały zestaw oryginalny YAMAHY... Szukałem na necie opinii - nie jest ich dużo i z reguły wszystkie są dobre.

Koszt tego zestawu to 2'500 zł.

I teraz pytanie czy warto? Szukałem na necie i znalazłem, że same kolumny kosztują 1300-1699 zł (tak jest przedział cenowy).

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz mozliwosc to odsluchaj sobie jakies typy piosenek co Ci mega pasuja i zobaczysz czy dzwiek Cie zadowala, jesli tak to bym bral, nie ma co za duzo dywagowac ktos doradzi Ci cos innego kupisz a w domu stwiedzisz ze to nie jest to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tu jest problem bo stoi ona nie podłączona, ale kolo co mi mówił o tym sprzęcie powiedział, że sam ma to w domu i jest mega zadowolony (też nie wiem czy mówi prawdę).

Stwierdził, że jednak brakuje tego subwoofer... czyli może nie kłamie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi rodzice mają identyczny zestaw, dyskotek w domu nie organizują, ale ogólnie ojciec jest zadowolony (bo mamie to wszystko jedno :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafa dobrze pisze. Musisz odsłuchać bo jednemu pasuje to a drugiemu inne.

Gość zachwala jak każdy sprzedający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem maniakiem filmowym ale jedyny film który mi zapadł w pamięć to Matrix . Tam to były efekty dźwiękowe dla których warto było oglądać dla samych efektów. Później dłługo dłługo nic. Moje zdanie jest takie że nie warto pchać się w kino domowe jak i telewizory 3D. Wolę dobry zestaw stereo od kina domowego. Ale to jest moje odczucie i wszyscy oczywiście nie będą podzielali mojego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo do słuchania muzyki to oczywiście, ale oglądanie filmów na 50' tv w stereo.... Porządnego KD 5.1 w filmach nawet najlepszy sprzęt stereo nie zastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co radzicie? Cena dobra z tego co tak patrze na allegro jakbym miał kupować wszystko oddzialnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki amplituner (RX-V 375) bez odtwarzacza blue-ray (zastanawiam się nad tym co Ty lub S673 :) ) + ns50 + nsp60 centralny + nsp60 satelitki + sub yst-sw030 i urywa d*pę jak dla mnie :) - pokój mam 20m kw., ale w większym pomieszczeniu sprawdzi się tak samo dobrze (testowane u starszego w pokoju 25m kw).

Dużo oglądam i muszę przyznać, że połowę filmów które obejrzałem (laptop+ TV) powinienem teraz obejrzeć jeszcze raz na kinie :) Co do muzyki to odsłuchiwałem różne utwory i bez włączonego suba gra fajnie, ale z włączonym to jest to czego oczekiwałem po tym zestawie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Yamaha to "amplitunery wzmacniacze i motory" amen, w kolumny bym się nie pchał. Jest dużo lepszych przetworników DALI, Monitor Audio, KEF i wiele wiele innych. Moje zdanie jest takie że trzeba słuchać różnych konfiguracji i wybrać co najlepiej odpowiada, bo każdy jest inny i ma inne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha to 1 liga instrumentów muzycznych,a zestawy głośnikowe ma naprawdę w porządku. Nie wiem czy jest zestaw kina domowego,którego zakup mógł by być ryzykowny,może się tylko zdarzyć zbyt wysoko wyceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego piszę że trzeba słuchać, może komuś odpowiada dźwięk z przetworników tej firmy. Ja uważam że można kupić coś lepiej brzmiącego za podobną cenę, chodź ja bardziej preferuje stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też powiem coś od siebie...

Tak jak koledzy piszą, klocki Yamahy ok ale w ich zestawy głośnikowe też bym nie nie pchał.

Osobiście posiadam dwa zestawy... Technics + Tonsil.

Altus 120+ klocki Technics dodatkowo drugi zestaw amplituner Technics + zestaw satelitek Tonsil.

Wujo który kiedyś też wyznawał klocki Technics i kolumny Tonsil, przesiadł się na klocki Yamahy i sobie chwali.

PS. Wyszły nowe Altusy cena 10tys za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...