Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lampy tył polift w Audi A4 B8

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie proszę o pomoc przy instalacji lamp poliftowych w moim avancie.

Posiadam już lampy komplet nówki, jestem zaopatrzony w VCDS i schemat mostkowania z 4 pin na 5 pin, ori wtyczki i piny.

Problemem jest to moskowanie gdyż nie wiem gdzie się najlepiej wpiąć w wiązkę i którędy pociągnąć brakujący 5 kabelek.

Proszę o pomoc i kilka cennych rad.

Opublikowano

I jak udało się zrobić ? :)

Opublikowano

Czy ktoś próbował wymieniać tradycyjne żarówki (W16W, PY21W, H21W) w lampach sprzed liftu na żarówki z diodami LED i CanBus? Czy to ma sens. Będę wdzięczny za foto z efektem jeśli ktoś coś takiego zrobił.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

I jak udało się zrobić ? :)

Nie udało się, bo się za to nie zabrałem. Mam wszystkie graty ale potrzebuję podpowiedzi w kwestii przeciągania dodatkowych kabli. Nie wiem czy mam bebeszyć klapę z plastików, żeby dostać się do wiązki kabli idących do lamp czy jest jakiś inny sposób.

Opublikowano

Nie wiem czy mam bebeszyć klapę z plastików,

Klape musisz bebeszyć, żeby podciągnąć kable do kierunków :)

Opublikowano

I jak udało się zrobić ? :)

Nie udało się, bo się za to nie zabrałem. Mam wszystkie graty ale potrzebuję podpowiedzi w kwestii przeciągania dodatkowych kabli. Nie wiem czy mam bebeszyć klapę z plastików, żeby dostać się do wiązki kabli idących do lamp czy jest jakiś inny sposób.

Ja biorę się za lampy w Poniedziałek bo czekam jeszcze na dwie wtyczki, którą lecą z Poznania.

Czy mógłbyś mi podesłać schemat mostkowania ?.

Czy VCDS jest niezbędny ? słyszałem, że nie trzeba nic kodować, wystarczy tylko podjechać do ASO. Proszę o podpowiedź bo jedni mówią ASO a drudzy VCDS.

Opublikowano

ASO takich rzeczy nie robi , bez VCDS i schematów to jak chcesz to zrobić ?

Dlatego pytam bo nie dawało mi to spokoju. Czyli wizyta w ASO jest zbędna. Zatem poproszę znajomego, żeby mi to wsio ogarnął VCDS a resztę zrobie sam wg. instrukcji arek776

Opublikowano

schematy ===> https://www.dropbox.com/s/844tmsriorolgyh/neon%202012%20avant.pdf?dl=0

SPIS CZESCI do zmiany lamp :


2x Obudowa 8K0 973 705 B

2x Obudowa 8R0 973 605

1x 0,5 mm 000 979 025 E

1x 0,75mm 000 979 164 E

4x 0,5 mm 000 979 009 E

Opublikowano
  • Autor

Bardziej pomocny jest wątek WRC dotyczący montażu elektrycznej klapy bagażnika, bo tam jest instrukcja krok po kroku jak dostać się do wiązki lamp tych w klapie. Co do opisu mostkowania to bardziej pomocny jest schemat poniżej oraz opis kodowania, bo ten WRC jest ok, ale jak dla mnie za bardzo fachowy :-)



schemat


kodowanie


Edytowane przez Maxfly

Opublikowano

A możecie Panowie podesłać kodowanie dla led (neon) z polifta do avanta z 2009 ale dla modułu 8K0 907 064 M?? Bo chyba czeka mnie wymiana świateł z tyłu i czy dobrze rozumiem ze mostkowanie, dokładanie i przekładanie kabelków takie samo jak przy module z końcówka "N"??

Edytowane przez Kris0112

Opublikowano

A możecie Panowie podesłać kodowanie dla led (neon) z polifta do avanta z 2009 ale dla modułu 8K0 907 064 M?? Bo chyba czeka mnie wymiana świateł z tyłu i czy dobrze rozumiem ze mostkowanie, dokładanie i przekładanie kabelków takie samo jak przy module z końcówka "N"??

kolego, nie chcę Cię martwić ale ta usługa kosztuje 500zł +-. Raczej nikt Ci tego nie podeśle po koleżeńsku...

Opublikowano

Przeciez sa inne kodowanie, jak ktos nie ma pojecia niech sie nie zabiera za takie rzeczy.

Mozesz stac sie nastepnym kto uwali KOMFORT :)

Opublikowano

Aczkolwiek Panowie są jeszcze ludzie pozytywnie nastawieni:) i kodowanie można dostać:) ale chyba pozostane przy ledach przedlift :) przynajmniej przez zime:)

Opublikowano

Od dwóch dni cieszę oko ledami :) . Wsio zrobione w nie całe 2 godzinki.

U mnie wystarczyło przepinować stare piny do nowych wtyczek w błotnikach i klapie, przepinować stare piny w module komfortu oraz zrobić kodowanie.

POTRZEBNE: 2x Wtyczka 8K0 973 705 , 2x Wtyczka 3B0 972 724.

Opublikowano
  • Autor

Od dwóch dni cieszę oko ledami :) . Wsio zrobione w nie całe 2 godzinki.

U mnie wystarczyło przepinować stare piny do nowych wtyczek w błotnikach i klapie, przepinować stare piny w module komfortu oraz zrobić kodowanie.

POTRZEBNE: 2x Wtyczka 8K0 973 705 , 2x Wtyczka 3B0 972 724.

Zmieniałeś lampy żarówkowe na LED czy z LED na NEON polift??

Opublikowano

Ja chetnie zamieniłbym LEDy na NEONy :)

Opublikowano

Od dwóch dni cieszę oko ledami :) . Wsio zrobione w nie całe 2 godzinki.

U mnie wystarczyło przepinować stare piny do nowych wtyczek w błotnikach i klapie, przepinować stare piny w module komfortu oraz zrobić kodowanie.

POTRZEBNE: 2x Wtyczka 8K0 973 705 , 2x Wtyczka 3B0 972 724.

Zmieniałeś lampy żarówkowe na LED czy z LED na NEON polift??

Zarowkowe na Led.

Opublikowano
  • Autor

Zarowkowe na Led.

To zupełnie inna bajka niż zmiana z LED na NEON, gdzie trzeba ciągnąć kabel na 5 pin.

Opublikowano

Ja jestem w trakcie zmiany ze zwykłych na neon, brakuje po jednym kabelku do każdej lampy, kodowania jeszcze nie posiadam ale sadze ze vag can profesional oczywiście ori się z tym upora.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.