Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pas bezpieczenstwa


benzol242

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pomocy!!!


Jestem tutaj nowy ale chcialbym dolaczyc do grona forumowiczow. jezdze audi a4 2003 1.9tdi i mam problem z pasami bezpieczenstwa.. ale to od poczatku..


Jakies 3 tyg temu zapalila sie kontrolka airbag ale dopiero wczoraj kupilem vaga podlaczylem i znalazl blad 01221 crash sensor side airbag, driver side (G179) ,wiec troche poczytalem na forum zlokalizowalem ,odlaczylem akumlator odkrecilem pas i wymontowalem , poniewaz gabka byla mokra. Chcacy zamknac auto podlaczylem akumlator. Wyczyscilem osuszylem dzisiaj zamontowalem i dziala super :) ale... pojawil sie nowy problem , pas sie zwinal zablokowal i nie moge go odblokowac i poskrecac wszystkiego do kupy :kwasny: czy moglby ktos mi pomoc jak to teraz zrobic i czy wogole sie da go odblokowac? z gory dziekuje.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pomoże smarowanie i opukiwanie to tylko wymiana pasa bo rozbierać nie wolno a i raczej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję trochę temat...Identyczna sytuacja, też po wymianie czujnika zderzeniowego bocznego w słupku. Pas się chowa ale się nie wyciąga, coś go blokuje. Oczywiście nie wystrzelił

benzol242 poradziłeś jakoś z tym? Kilka dni na mrozie mogło mieć jakiś wpływ na to? Aku było odpinane, ale sam z siebie nie powinien chyba się tak zaciąć?


U mnie problem rozwiązany. Jakby ktoś w przyszłości potrzebował to stukanie, szarpanie, smarowanie nic na pewno nie da, pas się blokuje ponieważ można go rozwinąć tylko w pozycji takiej jakiej jest zamontowany, jeśli cały mechanizm będzie chociaż trochę pod innym kątem to pas się będzie blokował za każdym razem. Może oczywiste, ale nie każdy może o tym pamiętać.. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mordeczko dzięki za wypowiedź :) jasne że się przydało. Kupiłem dziś nowe pasy do swojej B6, przyjechały i się nie rozwijają. ZONK, myślałem że są uszkodzone :)
Sprawdzę jak zamontuję do fury, trochę mnie uspokoił Twój komentarz :)


A tak przy okazji, jest jakiś tutorial albo czy ktoś może przerabiał wymianę tych pasów przednich ?
Jak zdjąć tapicerkę z boku auta ? jak się później wymienia te pasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dasz radę zdjąć tapicerkę zacznij od górnej części słupka, progów i dolnej części słupka.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasy już wymienione :) Bardzo kiepsko się zwijają. W sumie moje też zwijały się tragicznie. Gdzieś czytałem że to dlatego, że są brudne.

Czym i jak to czyścić ? macie jakieś doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...