Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[a4 b5] szukam kogoś z pomorskiego kto pomoże spasować zderzaki !


dawid_92

Rekomendowane odpowiedzi

Tylny zderzak z tymi odbojnikami jest bardzo ciężki. możliwe że jakiś brud się tam dostał. Spróbuj go opukać trochę może się obruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam nadzieję że ktoś jeszcze przegląda ten artykuł i będzie mi w stanie pomoc. Otóż mam podobny problem z przestającym zderzakiem a także opadnięta maska... nie wiem co jest tego przyczyną. Zmieniałem ostatnio lampy na polifty z tym że z połamanymi zaczepami (niestety moja wina) ale dorobiłem swoje i nie wiem teraz czy to jest dobrze spasowane czy nie.. Jeśli jest ktoś wstanie mi pomoc to niech się odezwie a dodam foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widać na zdjęciach no to troszkę masz do wyregulowania na początek zajmij się może lampami i zderzakiem bo na zdjęciach tak dokładnie nie widać ale z tego co zauważyłem to te lampy od strony kierunkowskazu wystają troszkę poza błotnik a to juz nie ładnie wygląda więc tak jak na zdjęciu zaznaczyłem musisz je w tych kierunkach regulować aby ładnie sie zgrały z błotnikami a dostęp do całkowitego odkręcenia będziesz miał po zdjęciu zderzaka przedniego i taka lampa z tego co pamiętam trzyma się na dwuch śrubach u góry i jednej śrubie na dole koło chodnicy i czwarta śruba również na dole pod kierunkiem i wtedy lampa swobodnie daje się nawet wyjąć a tobie tylko chodzi o regulację.

eljegdw5.jpg

gea4rnjm.jpg

aby wyregulować zderzak musisz go zdjąć całkowicie czyli odkręcasz śrubki na torx w nadkolu które trzymaja zderzak do ślizgu jest tam ich chyba z 5 szt po jednej i po drugiej stronie następnie masz jeszcze 2 śruby schowane pod kratkami koło halogenów zaznaczone nazdjęciu w którym miejscu są a potem o już tylko musisz po bokach ze śluzgu tylko go złapać i szarpnąć do siebie i zejdzie. z tego co zauważyłem na fotkach to zderzaka na kłach chyba nie musisz regulować bo nie zauważyłem po fotkach abyś miał szczeliny miedzy lampą a zderzakiem od dołu wiec zajmiesz sie ślizgami przy błotnikach zobaczysz czy są całe nie połamane i czy się trzymają solidnie jeżeli tak to wystarczy tylko rękoma przy użyciu siły dogiać blachę do środka w miejscu zanzaczonym na foto poniżej bo przy zdejmowaniu zderzaka w tych miejscach się deformuje ta blacha i dlatego potem powstaje szczelina i odstaje od błotnika. taka operację musisz zrobić z obu stron

g3o2tg98.jpg

6efvtn84.jpg

zp5qftnw.jpg

amoyylda.jpg

no i oczywiście na zdjeciu zauważyłem że maskę też musisz wyregulować są do tego takie gumowe śruby takie jak na foto. ja zauważyłem że jedną strone maski musisz podnieść trochę ale jak druga na żywo też jest wzgledem błotnika nie równo to również wyreguluj

4tizypc6.jpg

sndcy3ge.jpg

jesli cos pominąłem to proszę niech ktos poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek lampy w przed lifcie poliftowe trzymaja sie u gory na dwoch srubach tylko. Na dole jest wcisnieta. I to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy jak zerwane sa mocowania to ciezkk jest ustawic bez przerubki nie podpasuje ich.

Sam mam 2 komplety tj jedne idealne tj z calymi mocowaniami itd a 2 ze spierdzielonymi mocowaniami i musialem wiercic otwor w miejscu co trzyna lampe na dole tj ta sruba ktora odkreca sie przez blotnik.

Zrob tak jak pisze kolega wyzej ale nanpierw doprowadz zderzak do ladu tj wyjmij go i lampy i reguluj zderzak az bedzie malinka a potem dopiero lampy.lampa trzyma sie na 3 srubach tj dwie widoczne z gory a trzecia jest widoczna przez wneke w blotniku i na nia uwazaj bo lubi sie zgubic hehe.na dole od wew strony lampy przy samym jej rogu jest cos jakby zatrzask i trzeba uwazac by go nie wylamac.ogolnie masz przdlifta a lampy z lifta wiec ktos musial wyciac misjsce na nie poszukaj na forum tematu o tym i popatrz czy ktos nie odwalil kaszany i stad lampy nie beda sie spasowywaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek lampy w przed lifcie poliftowe trzymaja sie u gory na dwoch srubach tylko. Na dole jest wcisnieta. I to wszystko.

a dzięki nie wiedziałem o tym wiedziałem że trzeba troszkę przerobić coś ale myślałem że uchwyty są wszystkie a jeszcze do tego dopiero teraz zauważyłem że to jest przed lift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OO dzięki bardzo za pomoc. a co do lamp to mam problem bo mam tylko górne mocowania i to jeszcze nie oryginalne. Coś z tym fantem można zrobić ? Czy może ściągnąć zderzak i wtedy na zamontowanych lampach dorobić dolne mocowanie ? Tylko wtedy może być problem ze mimo wszystko dalej nie będą one rowno..


a jeszcze jest problem bo maska jest jak by to ująć hmm jest dosunięta do prawej lampy. że się z nia styka a przy lewej jest szparka. jak to zrobić ? czy to już wina lamp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak pisałem po otworzeniu maski masz takie 2 gumowe jak by śruby musisz po tej stronie co ci sie styka z lampa wykręcić trochę te śruby gumowe na pewno zauważysz je zaznaczyłem ci na ostatnim zdjeciu no i nic tylko wykręcać po trochu o sprawdzać po przez zamykanie maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak pisałem po otworzeniu maski masz takie 2 gumowe jak by śruby musisz po tej stronie co ci sie styka z lampa wykręcić trochę te śruby gumowe na pewno zauważysz je zaznaczyłem ci na ostatnim zdjeciu no i nic tylko wykręcać po trochu o sprawdzać po przez zamykanie maski

oki oki dzieki bardzo :) zabieram się za to chyba jeszcze dzis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w końcu muszę zabrać się za spasowanie tych zderzaków.

a takie pytanko mam jeszcze czy ktoś zdejmował tylny zderzak? Jak on jest przykręcany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to tylny zderzak odkręcamy w bagażniku pod wykładzina powinny być śruby chyba 2 z jednej strony i 2 z drugiej tak jak na foto

2mmm5rac.jpg

9q75fx84.jpg

i potem tak jak na fotce musisz zobaczyc czy też zderzak nie jest przykręcony jakimiś śrubami na torx w nadkolu i jesli nic nie ma to tak jak strzałka na szkicu pokazuje zsuwasz go

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska wyregulowana, lamp też lepiej ustawione, dorobiłem dolne mocowanie ze starej półki od golfa (bolce). Zderzak niestety odszedł na dalszy plan.. nie planowany wyjazd

Edytowane przez drzycim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jesno pytankow. Czy do przes lifta pasuja zderZaki od polifta.? Przod i tyl

Byś musiał dobrze poszukać bo np z przodem jest tak ze przed litem były inne slizgi a jeżeli po lifcie.

Możliwe że da rady ale nie wiem czy nie musiałbyś zmieniać błotników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jesno pytankow. Czy do przes lifta pasuja zderZaki od polifta.? Przod i tyl

Byś musiał dobrze poszukać bo np z przodem jest tak ze przed litem były inne slizgi a jeżeli po lifcie.

Możliwe że da rady ale nie wiem czy nie musiałbyś zmieniać błotników.

z tego co czytałem bo też chciałem u siebie zmienić zderzak, to najlepiej jest poprostu kupić też poliftowe ślizgi i wtedy powinno wszystko pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...