Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Multitronic- Dziwny ogłos ze skrzyni biegów


Wojti74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zostałem niedawno posiadaczem A4 2.0 TDI z Multitronikiem. I wszystko jest super extra ponieważ auto tak jak świetnie wygląda tak też jeździ niestety jest jedno "ale" a mianowicie dziwny odgłos buczenia dochodzące ze skrzyni biegów w czasie jazdy. Im szybciej jadę tym to buczenie jest cichsze ale generalnie jest słyszalne cały czas. Nie ma żadnych szarpań czy spadków mocy-auto jeśli bardzo płynnie ale ten niepokojący odgłos nie ustaje. Diagnoza pierwsza to mechanizm różnicowy. Kolejna to łożyska w skrzyni biegów które podobno lubią się zużyć a trzecia pochodząca od uznanego specjalisty w kwestii automatów w moim regionie zabrzmiała jak wyrok-bezwzględna wymiana skrzyni na nową ponieważ naprawa zamknie się kwotą ponad 10.000 pln. Wymianę zaproponował za 9000 z roczną gwarancją. Póki co wstrzymałem się z decyzją ponieważ chcę się upewnić czy z ktoś Was nie spotkał się z podobnym przypadkiem..?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Wojti74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej próbuje się wymieniać olej w skrzyni, ale to czasami pomaga na chwilę, po czym skrzynia pada. Najtaniej wychodzi pozbyć się automatu i włożyć manual, bo koszta naprawy takiej skrzyni czasami przebijają wartość samochodu (ahh te multitroniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...