Dziwny metaliczny dźwięk z silnika

pr0_boszcz

Łańcuch wymieniony na swag był 8 tys km temu.. chyba dobry zamiennik nie powinien się już rozciagnać. Uprzedzę pytanie: łańcuch nie uderza o pokrywę.

Oczywiście błędów silnika również brak

Mierzylem ciśnienie olej podczas tego terkotania napinacza i wychodzą następująco: 1.7-1.8 = 770 obrotów, 3.1-3.5 = 2000 obrotów, od 2500 obrotów do odcinki 4,5 i widać że zawór upuszcza... juz wpadam w depresję co jest grane :/

Jeszcze co do ciśnienia to u mnie na wolnych jest 1.2bara i po wymianie napinacza i łańcucha jest cisza (napinacz to używany oryginał). Mierzyłeś ciśnienie przy 2tyś obrotów, u mnie jest 3bar. Jeszcze jedno sprawdź stan zębatek na wałkach podobno lubią się wytrzeć jak się długo jeździ z "grzechotnikiem"

Grzechotnik pokazał się tylko wczoraj i jeździłem z tym 10 km. Ogólnie na starym napinaczu nie ma grzechotki. Jedynie dręczące brzeczenie na wyżej podanych obrotach.

Nikt nie wie co jest grane? Takie pytanie... czy w avj występuje jakiś zawór ciśnieniowy w korpusie filtra (nie mylić z tym w filtrze)?

wystepują w każdym 1,8t. Poszukaj na forum był o tym temat a zaworek można było kupić w ASO

Nie mogę znaleźć :/ pod jakim tagiem tego szukać o tym zaworku?

Nie mogę znaleźć tego na forum o tym zaworku :/ pod jakie tagi to wpisać?

Podepne sie pod temat czy ktoś z was kupował może ten zestaw i moze cos na jego temat powiedziec http://allegro.pl/napinacz-lancucha-rozrzadu-vw-audi-1-8-20v-zestaw-i5067048478.html

100razy było pisane że napinacze za 600zł to chinole. Poczytaj ten temat i inne z forum i wtedy będziesz miał rozeznanie.

Patrzac na ilosc kupionych sztuk moze to dobry chinol to ze podróba to oczywiste ale ciekawejaka jest jego wytrzymalosc.

W takim razie tylko zostaje zakup z ASO za chore 2kPLN? Ktoś gdzieś pisał, że zrobił na napinaczu MaxGear (a więc tania chińszczyzna) 40kkm... to jak to w końcu jest?

Edytowane przez azure

To ja pisałem że zrobiłem 40tyś na napinaczu maxgear, aktualnie jest już 43tyś.

Udało mi się ogarnąć ten hałas w 100%. Zamienników nie polecam. Na takim za 500 zł nie przejechałem nawet 10 tyś. i po zwrocie gwarancji nie uznali. Kupiłem używany napinacz z rozbitego anglika za UWAGA 250 zł ! Lata jak ta lala. Z ciekawości po wymianie sprawdziłem moc, BFB wydmuchał 173km

Nie mogę znaleźć :/ pod jakim tagiem tego szukać o tym zaworku?

Nie mogę znaleźć tego na forum o tym zaworku :/ pod jakie tagi to wpisać?

ja wymieniałem ten zaworek w podstawie filtra oleju niestety nic to nie dało

Więc... reasumując:
-Napinacz nie "trzaska" na wolnych obrotach, lecz niekiedy (nie za każdym razem) przy odpalaniu.

-Napinacz z podpiętą wtyczką "brzęczy" przy swobodnej jeździe i delikatnym rozpędzaniu tak jakby była luźna blacha w nim. Dźwięk jest bardzo donośny (przechodnie się oglądają)

Biorąc powyższe argumenty pod uwagę co wymienić? co jest najbardziej prawdopodobne do wymiany?:
1) Wymienić ten zaworek przy filtrze?

2) Odnaleść oryginalny napinacz używany i taki zamontować?

Nie potrafię na allegro odróżnić oryginalnych napinaczy od chinoli. Są aktualnie 4 napinacze na allegro używane na których widać oznaczenia, czy może ktoś mi wskazać ten "prawdziwy" oryginalny, żeby po raz kolejny nie kupić chinola.

Z odpiętą wtyczką dużo mocy mniej posiada samochód na wirusie i szkoda z tej mocy nie skorzystać :P
Proszę o pomoc i pozdrawiam klubowiczów

Pisze o uzywkach. A gdy podeślę fotki to zweryfikuje mi ktoś który napinacz jest oryginalny? Ktoś kto już to potrafi zrobić?