Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zadbać o swoje 1.8 T BEX quattro


matex91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie chciałbym sie dowiedzieć na co zwracać uwage przy tym silniku . Pierwszy samochod benzynowy i quattro .Mam jak zadbać o tzw quattro . Jaki olej najlepszy do tego samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można również Motul 5W40 8100 X-Cess

Dodatkowo - zrób logi to dowiemy się w jakiej kondycji jest Twój BEX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym pilnuj wymiany oleju i stanu płynów a będzie służył długo. Olej-polecam ten pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to najlepszy olej LM, oficjalnie nie jest sprzedawany w Polsce, ale dostępny: http://www.kolegaberlin.pl/product-pol-5097-Liqui-Moly-Synthoil-Energy-0W40-5L.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest niedostepny ale coż. Cenna przebija wszystkie chyba oleje . Do diesla jest i do benzyny czyli do wszystkiego i do niczego czy to okreslnie nie pasuje do tego oleju ?Teraz jeszcze poczytałem na forum dodam audi nie ma gazu załozonego i pytanie ow40 czy 5w40 ? Czy płukanka nie zaszkodzi silnikowi :)?

Edytowane przez matex91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1.8t wklej 5w40 pewnie ze można 0w40

Co do plukanki na pewno nie zaszkodzi tylko trzeba toz głowa zrobić, kup płukanke LM u dzika z forum. Wlewaj tylko na cieply silnik i tylko przez bagnet oleju nie przez korek.

Ja w swoim pierwszy raz zastosowalem płukanke i jestem bardzo zadowolony. Co wymianę pewnie będę stosowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o filtry to jakiej firmy ?wczesniej do 100 dawalem filtrona ale chyba jest coś półke wyżej?o Turbinke trzeba dbać to prawda:)

Edytowane przez matex91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTUL 8100 X-CESS 5W40 vs Luqui Moly teraz taki dylemat czym sie rózni czy nie ma zbytnio znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałem jeden i drugi teraz leję tylko drugi moim zdaniem to jak porównywanie grupy volkswagena jest skoda, seat ,vw, i audi ja wybrałem audi, niby to samo 5W/40 a jednak inna jakość :grin:


Jak masz ochotę to literatura piękna 500 str. Ta strona też jest ciekawa http://a4-klub.pl/index.php?/topic/9150-all-tdi-jaki-olej-do-tdi/page-479#entry4285695

Edytowane przez sciemamcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony olej Motul X-Max 0W40 i komplet filtrów chyba zastosuje płukanke bo nie wiem na czym jezdził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a tego LM Synthoil High Tech 5W40 moge tez lać do 1.8t avj 150KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki a tego LM Synthoil High Tech 5W40 moge tez lać do 1.8t avj 150KM?

Tak, ponieważ cała rodzina 1.8T wymaga normy VW 502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zalałem do swojego bexa x-clean 5w30... czy to jest w koncu dobry wybor?? bo tutaj widze ze LM ewentualnie millers trident. mam rozumiec ze motul to kiepski wybór??

Edytowane przez kapitan_chaos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul nie, ale 5w30 tez nie bardzo

lepiej 5W40 lub 0W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...