Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szary Sedan A4 B7 BGB 2.0 TFSI 200 PS QUATTRO & Madox123


Madox123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od lipca 2014 r. jestem posiadaczem Audi A4 Sedan 2.0 TFSI 200 PS QUATTRO. Auto ma obecnie przejechane 186 tyś. kilometrów, serwisowane z pełną dokumentacją, przyprowadziłem osobiście z Niemiec. Z wyposażenia posiada:

- Napęd :quattro:

- Jasna skórzana tapicerka

- Podgrzewane sportowe fotele bez logo S-line

- Zawieszenie 1BE

- Servotronic

- Manualna 6 biegowa skrzynia

- Reflektory Bi-xenon adaptacyjne-skrętne

- Spryskiwacze reflektorów

- Czujnik zmierzchu

- Czujnik deszczu

- Duży kolorowy FIS

- Zestaw głośnomówiący

- DRL - światła do jazdy dziennej

- COMING LEAVING HOME- funkcja doświetlania drogi do domu

- Elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka

- Lusterko wsteczne fotochromatyczne

- Lusterka boczne fotochromatyczne

- Elektryczne szyby domykane i otwierane z pilota

- ESP, ABS, itd

- Skórzana trójramienna multifunkcyjna kierownica

- Tempomat

- Dwustrefowa klimatyzacja

- RNS-E- Wejście na karty SD

- Nawigacja GPS+polskie menu i mapy 2014 r.

- System nagłośnienia BOSSE

- Zmieniarka płyt CD w schowku

- Klimatyzowany schowek

- Pakiet oświetlenia wnętrza

Przy przebiegu 171 tysięcy kilometrów wymieniony kompletny rozrząd, olej, filtry. Po pięciu miesiącach użytkowania audi przyszedł czas na kolejną wymianę oleju, filtrów, termostatu, płynu chłodzącego, płynu wspomagania, hamulcowego-wszystkie graty pochodziły z ASO. Profilaktycznie wymieniłem szklankę popychacza pompy paliwa w serwisie mimo, że moja była w stanie idealnym. Autko dostało nowy łańcuch rozrządu, napinacz, nastawnik zmiennych faz rozrządu, vacum pompę, komplet uszczelek. Nie omieszkałem zdjąć miskę olejową i sprawdzić jak wygląda smok pompy oleju-wszystko było ok. Z uwagi na fakt, że zakupiłem zawór zwrotny turbiny (poprawiony) za super cenę został również wymieniony. Troszkę się tego nazbierało, ale nie mogłem słuchać jak pracuje silnik przy porannym rozruchu, teraz pracuje idealnie tak jak powinna pracować benzyna.

Plany na przyszłość to podniesienie mocy i ładniejsza felga 18" np. od RS4.

%24_27QIR95LNQ.jpg

%24_27FYQQ4SVK.jpg

%24_27YZMHLNDF.jpg

1525884_20140808_152525.jpg

1525885_20140808_152536.jpg

1525889_20140808_152617.jpg

1525888_20140808_152607.jpg

1525886_20140808_152551.jpg

1525887_20140808_152558.jpg

1525890_20140808_152910.jpg

Edytowane przez Madox123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal te dokładane ledy :facepalm: Jeśli masz ori bixa to w reflektorze masz też ori drl.

Pełny serwis przy tfsi zrobiony więc masz spokój na dłuugo. Nic tylko lać i cieszyć się z jazdy, a taki setup daje dużo frajdy. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledy poszły w kosz już jakiś czas temu, fotki są zrobione zaraz po zakupie auta :wink:. Bixenon jest ori.

Edytowane przez Madox123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chciałbym podnieść moc, jest firma compsport w Bielsku-Białej ale mam do nich kawał drogi, mają filię w Trójmieście i Łodzi ale nie mam pojęcia czy mają hamownię. Może ktoś korzystał z ich usług i wyrazi swoją opinię. Druga rzecz do zrealizowania to obszycie kierownicy i gałki zmiany biegów-tylko czy obszyję taką skórą jaką mam teraz?. Do klapy bagażnika S-line mam dostęp, resztę gratów też da się załatwić tylko wymaga to czasu.

Edytowane przez Madox123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze pomyśl o zmianie grilla na czarny s-line , s4 jak bedziesz kompletował graty


Ktoś z forum w kat .części obszywa kierownicę i gałki poszukaj

Edytowane przez marcinch001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compoci na plus. Ogarniają tfsi bardzo dobrze ale też się cenią. Na wiosnę mam w planach wizytę. Oczywiście mowa o BB. Jak w innych oddziałach to nie wiem.

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego afroo orientujesz się może ile taka przyjemność może kosztować?

Na dzieńdobry krzyczą dwójkę za stage1 czyli diagnostyka+hamownia+program. Coś tam można urwać przy układach. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że znają się na rzeczy. Jak dobrze ogarniają temat to i się cenią, ale zawsze można się targować. Muszę rozpoznać temat czy w Trójmieście lub w Łodzi mają hamownie i czy znają się na rzeczy tak jak w BB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trójmieście jest hamownia. Ale najlepsze wyjście to jest Bielsko :wink:
Łódź też ma bardzo dobre opinie.
Polecam Ci sprawdzić od razu pompę paliwa w baku.. mi zrobili program dopiero po wymianie pompy.
Wraz z przebiegiem te pompy umierają i dają coraz mniejsze ciśnienie.

Edytowane przez IroN_87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bielsko-Białej mam kawał drogi ok 600 kilometrów, w grę wchodzi Łódź połowa drogi :naughty:. Korzystał ktoś z usług CompSportu w Łodzi?


Witam :hi:

W wolnej chwili postanowiłem wyczyścić wyświetlacz od RNS-E ponieważ był delikatnie porysowany oraz wyglądał jakby był za mgłą.
Przed zabiegiem ;)

20140918_151156.jpg

Po kilkunastu minutach pracy efekt :decayed:

20140918_153515.jpg

Do całego zabiegu wykorzystałem pastę zakupioną na allegro za kilka złotych.

20150103_215321.jpg

Mała rzecz a cieszy, wyświetlacz jak nowy :banan:

Edytowane przez Madox123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po dłuższej przerwie przyszedł czas na odwiedziny hamowni w Szczecinie Eurotronica. Audi dostała nową pompę paliwa, świece. Do usunięcia katalizator i można startować z programem :decayed:. W wolnej chwili wrzucę wykres.


Koledzy mam pytanie jak już wcześniej napisałem muszę pozbyć się katalizatora. W eurotronice zaproponowali, że wywalą flaki z katalizatora i zostawią samą puszkę. Jak myślicie nie będzie rezonansu i metalicznego dźwięku? Może jakieś inne pomysły?

Edytowane przez Madox123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej robić DP i wydech kompletny do tego intercooler i program pod to. Wydech możesz zrobić przelot lub na 3 tłumikach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po trzech latach użytkowania mojego autka przyszedł czas na zmianę na inny samochód. Jeżeli ktoś kto by dbał o moją audi jest zainteresowany chętnie oddam w dobre ręce. Samochód jest doinwestowany i nie wymaga absolutnie wkładu finansowego. Chciałem zamieścić ogłoszenie w dziale sprzedam ale nie mogę tego zrobić z niewiadomych przyczyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Madox123 napisał:

Chciałem zamieścić ogłoszenie w dziale sprzedam ale nie mogę tego zrobić z niewiadomych przyczyn.

Raczej z nieznajomości regulaminu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...