Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Blokowanie hamulców podczas mrozów


Lisu99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam problem z hamulcami, gdy w nocy temp. spada poniżej zera, rano jadąc do pracy pedał hamulca jest "twardy" i są problemy z hamowaniem, lub też stojąc na światlach nie moge ruszyc (tak jak by hamulce dalej trzymały). Sęk w tym że te sytuacje pojawiają sie i zanikają. Czytałęm żę może to być problem z zatkanymi odprowadzeniami deszczówki ktora dostaje sie do SERWO (SERVO). Problem w tym ze za bardzo nie wiem jak to dziala. Czytalem również że można zalegającą wode odessać. Mogli byście mi wytlumaczyć krok po kroku jak się tym zająć, pomocne były by zdjęcią lub filmik- to bedzie moja pierwsza próba naprawy auta :banan: Nie chcę jechać od razu do mechanika, zobaczy takiego leszcza mechaniki i bedzie ze mnie zdzierał!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa vacum do sprawdzenia. jak na postoju naciśniesz pare razy pedał hamulca to robi się bardzo twardy i jak przygazujesz trochę to robi się miękki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę to sprawdze....


Tak jak mówisz Jarek882, pompujac hamulec robi sie twardy, po gazowaniu mieknie.


pompa vacum do sprawdzenia. jak na postoju naciśniesz pare razy pedał hamulca to robi się bardzo twardy i jak przygazujesz trochę to robi się miękki ?

Tak jak mówisz Jarek882, pompujac hamulec robi sie twardy, po gazowaniu mieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnikiem masz płyn hamulcowy do wymiany oraz OBIE linki od hamulca ręcznego.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób "płukankę" serwa. odezwij się na pw wytłumaczę ci krok po kroku.pozdrawiam


Pewnikiem masz płyn hamulcowy do wymiany oraz OBIE linki od hamulca ręcznego.

co ma wspólnego wymiana płynu do blokujących się hamulców ? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na servo. Szwagier miał ten przypadek ale mechanik nie plukał tylko założył mu moje. Bo ja prawie w tym czasie zmienialem hamulce na 320mm i kupilem caly komplet z servem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyn ma owszem znaczenie w przypadku jak jest stary lub bardzo stary. Wtedy już niema odpowiednich parametrów, a podczas mrozów jest jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo tamtej zimy, w te wszystko jest ok, ale stawialem i u ciebie stawiam na wodę w servie

Edytowane przez krzysiekvtec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...