Jump to content
IGNORED

Jakie ramie wycieraczki do B5 ?

wesz82
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie:

Czas na wymianę wycieraczek bo to co jest w standardzie w B5 to jest parodia,no chyba ze by jeździć do 80km/h :grin:

Szukam czegoś co będzie w miarę wyglądało ale przede wszystkim zbierało wodę :decayed:

Zastanawiałem się na ramieniem z A6 C5 ale z tego co widzę to nie jest to aero czy jakoś tam.

Oto aukcja:

http://olx.pl/oferta/audi-a-6-2-5-diesel-dawca-czesci-wysylka-CID5-ID7eCRl.html

Słyszałem ze z paska daje rade,jeżeli tak to prosiłbym o wrzucenie tematu ewentualnie jakiegoś zdjęcia jak to wygląda.

Sam już nie wiem,nie chce wydać bezsensownie kasy wiec pomóżcie :wink:

Edited by wesz82

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/257816-oem-mods-a4-b5-wykaz-modyfikacji/
Punkt 14. Są oznaczenia i możesz wygooglować resztę

Tak mniej więcej wyglądają
IMG_0233.jpg

Edited by peacenotwar

:hi:

Ja raczej myślałem o czymś takim:

3d76c3336ac13ef4.jpg

Ktoś montował ramie z C5???

Ale jak nie dostane w sensownej kasie to wstawiam te z paska :mellow:

Koledzy, prośba o uszczegółowienie tematu. Rozumiem, że do mojej A4 B5 z 98 roku podejdą plug&play ramiona przednich wycieraczek z passata b5 FL - bez żadnych przeróbek? A co z piórami? Też będą pasowały te od passata, czy trzeba kupić inne?

Nie mogę sobie poradzić z rozmazywaniem wody na przedniej szybie - 2 razy wymieniałem już same pióra, nawet odtłuszczałem szybę denaturatem i cały czas to samo - rozmazują. Nie wspominając już o jeździe z prędkością ok. 140 km/h - wtedy to o wycieraczkach mogę tak naprawdę zapomnieć :/

no przecież w tych od passata masz całkiem inną konstrukcje piór, więc jak ma to pasować? kup ramiona z pastucha plus jakies porządne pióra i problem z głowy ;)

btw nie polecam boscha! miałem je od listopada i zachowywaly sie tragicznie... po zimie całkowity zgon, tylko skaczą po szybie i zero zbierania

Ja wymieniłem na ramiona z paska fl aero i bez porównania teraz chodzą jak należy pióra dostałem w komplecie od paska i pasują

Dodam ze ramiona są fajnie wyprofilowane tak ze od środka ich nie widać

Edited by sebidi

Koledzy, prośba o uszczegółowienie tematu. Rozumiem, że do mojej A4 B5 z 98 roku podejdą plug&play ramiona przednich wycieraczek z passata b5 FL - bez żadnych przeróbek? A co z piórami? Też będą pasowały te od passata, czy trzeba kupić inne?

Nie mogę sobie poradzić z rozmazywaniem wody na przedniej szybie - 2 razy wymieniałem już same pióra, nawet odtłuszczałem szybę denaturatem i cały czas to samo - rozmazują. Nie wspominając już o jeździe z prędkością ok. 140 km/h - wtedy to o wycieraczkach mogę tak naprawdę zapomnieć :/

kupujesz komplet i zakładasz komplet ;)

Edited by Arturoo

Artur ile kosztowały te ori pióra z aso?

Panowie mam pytanie :

Czy od Passata b5 FL Anglika będą pasowały ramiona do mojej b5 ??

Edited by BARTEKAUDI

Panowie mam pytanie :

Nie, sa odwrotne

Panowie mam pytanie :

Ja kupiłem europejskie za 60 z wysyłka na allegro i do tego były pióra w bdb stanie [emoji16] [emoji16] [emoji16] [emoji16]

Artur ile kosztowały te ori pióra z aso?

Komplet ramiona + pióra ok 450 pln , kupowałem razem to Ci nie powiem ile poszczególne części ;)

passat B5 fl nie bedzie pasować ?

Właśnie o nich pisałem ;)

troszke odgrzeje :)

czy ramiona z passata fl nie będa zbytnio obciążać silniczka wycieraczek?? bo o tym nikt nie wspomniał...

• Upvote 1

troszke odgrzeje :)

czy ramiona z passata fl nie będa zbytnio obciążać silniczka wycieraczek?? bo o tym nikt nie wspomniał...

przecież jak już to pióro robi opór ;)

a im lepszy opór stworzony na szybie dobrze dociskającą pióro wycieraczką - tym efekt przejazdu pióra lepszy chyba ;)

Edited by Arturoo

czy ramiona z passata fl nie będa zbytnio obciążać silniczka wycieraczek??

bez zmian. Większy opór ci postawi kijowe pióro skaczące aż po szybie niż zmiana ramion

Ja ostatnio zakładałem te ramiona od paseratti i jestem zadowolony, zmiana zdecydowanie na plus.

Panowie takie info jakby ktoś nie wiedział. Dzisiaj zamontowałem u siebie ramiona i pióra od passata b5 fl i powiem że jestem mega zadowolony z ich pracy. Jednak okazuje się że w przedliftach przy innej masce ramię od strony kierowcy obciera o maskę przy jej otwieraniu i podczas pracy lekko uderza o maskę jak wraca ;-/

więc jak ktoś ma przedlifta to jest to troszkę uciążliwe a Ci co mają Filtowe A4 niech sięwogóle nie zastanawiają nad wymianą :)

Pozdro

[emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122]
[emoji16]

W dniu 23.11.2017 o 18:14, Swir3k napisał:

Panowie takie info jakby ktoś nie wiedział. Dzisiaj zamontowałem u siebie ramiona i pióra od passata b5 fl i powiem że jestem mega zadowolony z ich pracy. Jednak okazuje się że w przedliftach przy innej masce ramię od strony kierowcy obciera o maskę przy jej otwieraniu i podczas pracy lekko uderza o maskę jak wraca ;-/

więc jak ktoś ma przedlifta to jest to troszkę uciążliwe a Ci co mają Filtowe A4 niech sięwogóle nie zastanawiają nad wymianą :)

Pozdro

To ja chyba mam innego przedlifta bo mi nic nie obciera ani nie stuka :)

To ja chyba mam innego przedlifta bo mi nic nie obciera ani nie stuka [emoji4]
Ja mam 98 rok i jeszcze z DEVem patrzylismy i nic nie mogłem z tym zrobić

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

2 minuty temu, Swir3k napisał:

Ja mam 98 rok i jeszcze z DEVem patrzylismy i nic nie mogłem z tym zrobić

Potwierdzam - ja też mam 98 rok i też mam obtartą krawędź maski. Czyżby ten rocznik miał inną maskę? A może były różne wycieraczki w Passatach? :eusathink:

Nawet probowalismy ramie kierowcy zamienic z pasazera ale zachodzi na siebie. Niewiem czy ma znaczenie ze moje ramiona w numerze mialy koncowke C a nie B :-)

U mnie po wymianie szyby czołowej zaczęły się cyrki. Kilka wycieraczek nowych i każde trą i skaczą. Zakres cenowy jak i markowy sprawdzony i każde to samo. Zastanawiam się czy nie zmienił się kąt?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Obtarcia są przy uchylonej masce ?

Panowie, może problem jest z samym mechanizmem? U siebie miałem uszkodzony mechanizm (luźny bolec mocowania ramiona wycieraczki) i ramię ocierało mi o maskę. Wymieniłem mechanizm i sprawa załatwiona.