Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Swap zacisków na 320mm W A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

skonczmy ta rozmowe ,bo zaczyna sie bardzo prymitywnie ......

pozdrawiam i bez napiny.

Opublikowano

Dlaczego ? Bardzo lubię takie twórcze dyskusje.

Gdybyś potrzebował jeszcze jakiejś informacji na temat hamulców to chętnie służę.

Opublikowano

Dlaczego ? Bardzo lubię takie twórcze dyskusje.

Gdybyś potrzebował jeszcze jakiejś informacji na temat hamulców to chętnie służę.

Prowokujesz kolego Dev Prowokujesz :naughty:

Nie to żebym się bał dyskusji z tobą ,broń boże ..... uwielbiam takowe i to nawet bardzo.

Z racji wyksztłcenia i wykonywanej pracy ,lubie mieć poparcie w swoich wypowiedzich w postaci twardych faktów ,oraz wyliczeń ,bo teraz nie posiadam takowych.

Dlatego pozwól,że zajme sie w wolnej chwili tym tematem ,wylicze siły nacisków na tarcze ,zacisku proponowanego przez ciebie ,oraz tego co mam w garażu ,oraz powierzchnie tarcia klocków o tarcze ,pojemność termiczną tarczy zostawimy w spokoju ,bo załóżmy ,że bedzie jednakowa dla obydwu rodzajów zacisku.

Oczywiście ,potrwa to trochę ,bo ogólnie mam mało czasu na prywatne wygłupy....

Dla mnie temat jest ciekawy i zamieszcze tutaj wszystkie swoje spostrzeżenia .

Pozdrawiam i do spisania się.

Edytowane przez bartez80

Opublikowano

Odpuść sobie, szkoda Twojego cennego czasu, nie mając bezpośrednio kontaktu z hamulcem i odpowiedniej wiedzy na ich temat nie podołasz problemowi.

Ale jak chcesz to podrzucę Ci pierwsze zadanie.

Tarcza 320/30mm

Zacisk jednotloczkowy Ate, tłoczek fi60

Zacisk dwutloczkowy Lucas, dwa tłoczki fi41

Teraz pytanie: dlaczego jednotloczkowy jest bardzie skuteczny od dwutloczkowego ?

Wg wyliczeń wychodzi dokładnie odwrotnie.

Praktyka swoje, teoria swoje.

Opublikowano

nie wiem w jaki sposób to liczyłeś ,ale mi z wyliczeń (zakładając stałe max .cisnienie w ukadzie 10MPa) wychodzi ,że tłok o srednicy 60 mm działa z siła 28,27 kN a tłok o średnicy 41 mm 13,2 kN ,jako że tłoków o srednicy 41 mm jest sztuk 2 ,to sumujemy ich siłę co daje nam 26,4 kN

Jak łatwo zauważyć tłok o srednicy 60 mm działa z siłą większa aniżeli dwa tłoki o średnicy 41 mm , Tak więc nie jest tak jak piszesz ,że teoria swoje ,a praktyka swoje ...

do pełni szczescia i wiarygodnosci ,sprawnosci obydwu zacisków ,trzeba by jeszcze wyliczyć wspołczynnik tarcia klocka o tarcze ,a do tego potrzeba miec pole powierzchni klocka ,ja niestety posiadam tylko takie od tego zacisku dwutłoczkowego ,a od tego z 2,0 tfsi nie posiadam.

pozdrawiam.

Opublikowano

W dużym skrócie to opisałeś, jest mniej więcej tak jak piszesz choć nie do konca.

Pozbądź się tego dwutłokowego szmelcu i zapodaj jednotłoka.

Opublikowano

Gorąco widzę się zrobiło ale myślę, że dobrze trafiłem... Na początku zaznaczę iż nie jestem zadnym szpecem w tym temacie. Otóż, chcialem zalozyć u siebie na przód hebke 320. Kupiłem takowy zestaw z ogłoszeenia i okazało się, że prawdopodobnie przyszedł mi zestaw 345 z c6. Oto zdj zaciskow i jarzmd2c91e516cfb789dc68714e15ec1cb51.jpgb3183afbf78640a8829fc366998228a1.jpg47f147bbdaedc692d560670366a16514.jpg

Zestaw uzywany. Chciałbym się dowiedzieć czy to podejdzie p&p do b6. Tarcze klocki i oslony byly w komplecie.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Tarcze nie podejda z osłonami loteria

Opublikowano

To Dave jakie tarcze pod to podejda i klocki.? Generalnie powiedz mi co tu kupic zeby te zaciski spasowaly z b6?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

To Dave jakie tarcze pod to podejda i klocki.? Generalnie powiedz mi co tu kupic zeby te zaciski spasowaly z b6?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

tarcze, klocki i osłony od S4

Opublikowano

Czyli to co wyzej jest na pewno od a6c6 tak? I na 100 % oslony i tarcze nie podejda do b6 a zaciski tak ??

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Czyli to co wyzej jest na pewno od a6c6 tak? I na 100 % oslony i tarcze nie podejda do b6 a zaciski tak ??

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

powiem Ci tak Maćku, mam zaciski od S4 i od A6 i za cholerę tych różnic nie widzę rozstaw śrób i wielkość taka sama (to tylko tacy znawcy jak Dev czy Wendej to widzą bo tych zacisków przewalili od groma), oba pasują i wszystko będzie grało ale z tarczami od esy bo w a6 tarcze są inne

Opublikowano

Ewentualnie możliwe jest, że zestaw, który kupiłem jest z s4... jak odróżnić tarcze z s4 a c6? Wiesz moze?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Tarcza do Twojego auta musi mieć wysokość 46.5mm

Opublikowano

Obojetnie czy 320 czy 345 do b6 musi miec 46.5mm rozumiem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Obojetnie czy 320 czy 345 do b6 musi miec 46.5mm rozumiem

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Nie obojętnie bo pod 320 jest mniejsza tarcza , po prostu masz zaciski 345 więc tarcze musisz szukać jak wyżej koledzy piszą np od S4

Np takie - z takimi parametrami

https://hamulcesklep.pl/o/100.3326.20

Edytowane przez marcinch001

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

Hej mam pytanie czy zestaw zaciskow 320/288 z tarczami i klockami od a4 b7 3,2  bedzie pasowal do a4 b6? I czy jest roznica miedzy q a oska ? 

Opublikowano

W podklejonymi temacie "upgrade hamulców" masz opisane numery części. Quattro ma inne numery osłon z tyłu.  A poza tym detalem to zestaw od B7 będzie pasować. 

Opublikowano

panowie szybie pytanie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi, otóż mam 288 z przodu chcę 320 co potrzeba mam tarcze a4 b7 2.0 tfsi, zaciski a6 c6 320 klocki feredo 320  co jeszcze jest potrzebne?

Opublikowano
26 minut temu, maramass napisał:

panowie szybie pytanie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi, otóż mam 288 z przodu chcę 320 co potrzeba mam tarcze a4 b7 2.0 tfsi, zaciski a6 c6 320 klocki feredo 320  co jeszcze jest potrzebne?

jeśli zacisk jest w komplecie z jarzmem to masz wszystko

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.