Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

zwykłe są dość tanie ale DX już kosztuje więc naprawde zastanów się nad RNS-e nawet zwykłym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyślę sprawę :-)

Jednak to co mnie najbardziej interesuje to 2 DIN, połączenie radia z systemem Bose i komunikacja z FIS.

Navi jest drugorzędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ju będziesz miał 2din to i navi będziesz chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę siana mi szkoda na RNS-E :/

Wesele za dwa miesiące no i plany w postaci zakupu drugiego samochodu w postaci S8 D2.

A2 generalnie miało być typowym daily carem przy którym miałem nic nie robić. Miałem... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde no właśnie. Miał nic nie robić. Weźcie nie proponujcie takich rzeczy bo jeszcze mi się spodobają [emoji38] a do Trepka mam dar przekonywania [emoji12][emoji123] poza tym navi nam nie trzeba. Ja go tak prowadzę że czasem jak i w pola zajedziemy to jest fajnie [emoji1]

Naskrobane z pateflona[emoji336]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trepus, mam kosz pod 2diny do dwójeczki;) pisz pw.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz też mam kupiony :-)


FIS on board :-)

d680525250450145gen.jpg


82d2d409c445eb24gen.jpg
Trochę boszką podciąć i pilnikiem wyrównać w celu dopasowania i można montować. Panel od klimy oczywiscie do regeneracji ;-)
RNS w wersji DX. Przed zimą chciałbym jeszcze dołożyć instalację pod podgrzewane fotele i podgrzewane spryskiwacze z lusterkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I podgrzewany dach, podgrzewane koła i do tego podgrzewaną pasażerkę po prawej co by szybciej było [emoji1]

Naskrobane z pateflona[emoji336]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego wpisu co nie co się zmieniło:

- wpadł pakiet aerodynamiczny z 1.2 TDI:

254d28ddf3f7df77gen.jpg
Tak to wygląda. Elementy plastikowe zrobione są z bardzo elastycznego tworzywa, niczym guma.

- samochód posłużył jako miniciężarówka do przewozu alkoholu na wesele :D

Wódka nam się idealnie zmieściła, po wyciągnięciu kanapy :D
c8d9fed21abb0621med.jpg

- oraz montaż tunelu środkowego

Z racji tego, że po ślubie mam nieco więcej wolnego czasu to wziąłem się za nadrabianie zaległości i montaż zakupionych wcześniej części. Na pierwszy ogień poszło przedłużenie tunelu, które wymagało odnowienia i pomalowania oraz pospawania jednej z klapek, która była ułamana.

Za malowanie wziąłem się ja a za spawanie żona. Muszę przyznać, że zrobiła to świetnie! W miejsce spawania wtopiła szpilkę (albo dwie), nadlała plastikiem, wyprofilowała. Naprawdę jestem pod wrażeniem :-)
Moje prace polegały na rozebraniu tunelu na czynniki pierwsze, wyczyszczeniu, odtłuszczeniu, naniesieniu podkładu i koloru. Później złożenie wszystkiego do kupy i zgrzanie fabrycznych miejsc montażu. Kolor to czarny półmat, który nieco różni się od szaro-czarnych plastików dlatego jest podjęta decyzja, że kiedyś cały tunel środkowy aż pod deskę zostanie pomalowany na czarny półmat (plastiki nie są pierwszej młodości i w różnych newralgicznych miejscach znać rąb czasu).
Poniżej zdjęcia:
2e8f774d90acc4cdmed.jpg cb8cca0515a7bb91med.jpg 379ef60de1360ee8med.jpg
d7981add8b0141d9med.jpg 477f02141e96d040med.jpg b2af35080dc3cc45med.jpg

W wolnych chwilach odnowiłem skórę na rączce ręcznego oraz pomalowałem obudowę:
bb1b81e0563358begen.jpg
Powoli odkopuję się z zaległości odnośnie rezania zakupionych gratów i rarytasów. Dzisiaj na tapetę przyszło podświetlenie rejestracji diodami led. Jako, że na łatwiznę nie idę (oraz że nie zadowala mnie wymiana samej żarówki na led bo widocznośc tablicy wtedy jest słaba) kupiłem takie coś:
pol_pl_Audi-A4-B5-Lampka-Modul-LED-Oswie
Ale do A2 nie pasuje P&P...
Więc do dzieła! Zakupione dwie nowe lapki w ASO. Szkoda było mi ich ciąć więc trzeba było trochę podumać:
4b3cf93f62d6576dgen.jpg
No i wydumałem takie coś:
c9dbfee73e0908fbgen.jpg
Czyli płytki z diodami led wyjąłem, osadziłem w orginalnych oprawkach na kleju na gorąco tak aby żaden element elektroniczny nie dotykał metalowych elementów, połączyłem diody led kabelkami do orginalnych metalowych listw zasilania.
A tak to wygląda z drugiej strony:
433045483eb315e4gen.jpg
Jutro podepnę to do samochodu i zrobię zdjęcia w nocy. Dzisiaj zobaczyłem, że potrzebne jest do tego demontaż plastikowego, zewnętrznego elementu klapy.
P.S.
Obiecuję, że 2DIN będzie zrobione w październiku :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet świeci :-)

78d1713e9075e31egen.jpg


Dzisiaj wkońcu z żoną zamontowaliśmy RNS-D w wersji DX w samochodzie :D
W między czasie naprawiałem jeszcze rozrusznik w samochodzie dziadka więc żona wzięła dremel w ręcę i poprzycinała ramkę klimatronik oraz radia!
Tutaj forma do ramki klimatronika:
51e968fb351c88c5gen.jpg
Wstępne przymiarki:
78a6d9b7ee3b60f2gen.jpg
I efekt finalny:
ab45247d67410e5dgen.jpg ab9b9de4c246c301gen.jpg
Wielkie ukłony dla mojej żony za gros pracy włożony w montaż RNS-D w Audi A2! Bose jeszcze nie jest podłączony ale pewnie jeszcze przed zimą to ogarnę.
I mogę powiedzieć, że to nie koniec zmian przed zimą. Jeszcze zakupiłem zbiornik spryskiwaczy z dwoma pompkami (ten zbiornik jest bardzo duży) i chcę do niego zamontować czujnik poziomu płynu do spryskiwaczy i podłączyć to pod FISa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle samochód jest gotowy do obejrzenia od niedzieli wieczór do piątku popołudnia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dziś nastał ten dzień. Dzień montowania radyja! łuhu!


Szanowny małżonek przyszykował grunt.


514c7b972565923dmed.jpg


Ja zajęłam się "dremelowaniem".

Ps. Mam taki elektryczny pilnk do paznokci, więc obsługa dremela to pestka :D


Najpierw musiałam pozbyć się zbędnęgo plastiku... cięcie! rżnięcie! Wióry leciały :D


a3d3b4b3d5569665med.jpg


62552c8637e74715med.jpg


Nierówności wyrównałam kamieniem - takim ślicznym, błękitnym ;)


22f06f79d3dfc34dmed.jpg


Tadam!!! Boki przycięte, jeszcze tylko dół i gotowe.


75bc0e796d096f44med.jpg


No Trepek, montujemy!


fcfdfb5a5172f22dmed.jpg



A tutaj radość z montażu i dźwięku :D

Uwaga! Hot video! "Every body pomarańcze, nikt nie tańczy a jak tańcze!"


>>>
<<<


Mjuzik>>
<<


Jaram się jak stodoła! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne auto.

Jak sie sprawuje biorac pod uwage Twoj okres eksploatacji?

i jakie masz nim spalanie?

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód sprawuje się ok. Przejechałem nim już 25 tys km i rzeczy, które wymieniłem a ktore nie były rzeczami powiązanymi z modami czy eksploatacyjnymi jak olej/filtry to hamulce, sprzęgiełko alternatora, napinacz paska wielorowkowego i koło pasowe napędzające sprężarkę klimatyzacji.

Tak to do miasta bardzo fajny pomykacz, Wszędzie się wcisnie i z przodu oferuje dużo miejsca a z tyły (patrząc na wymiary) jest ogromne, aczkolwiek tylko dla dwójki.

Silnik 90km (głosny jak zimny, ale z drugiej strony fabryczne audio gra nadspodziewanie dobrze więc można głośniej muzykę posłuchać ;-) ), zmienna geometria w turbinie, masa ok 1 tony więc żwawo pomyka. A jak trzeba to i okolice 200 km/h osiągnie. Spalanie - od 4.5l do 5l. Max miałem 5.5l jak gnałem nim po trasach po 140-150 na włączonej klimie.

Ale przydałby się chip do 105-110KM. No i skrzynia 6g. No i marzy mi się ogólnie jakieś 1.9 TDI 150KM z Ibizy (+ chip), w tej budzie byłby to naprawdę popierdalacz.


Mikołaj :D

68696d2b253f32b2gen.jpg


Kolejny element układanki :-)

fab4115c22e4d99fgen.jpg


Śrubki montażowe z ASO:
ed021dc553ddb77bgen.jpg
I na samochodzie :-)
6f895d66613cb581gen.jpg
Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...