Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.


trepek

Rekomendowane odpowiedzi

Znam tą czerwoną A2 :) Kiedyś mocno śledziłem jej temat ale ucichł. A tutaj taka bomba!

Pasują skrzynie z passata blue motion. Na A2OC jest cały temat o tym. Myślę też że skrzynie 6 biegowe z 1.9 TDI z pola by podeszły.

Wsadzenie 1,9 mysle, ze szybko by poszlo. Najlepiej wlasnie wziac silnik z polo albo... z ibizy FR o mocy 160KM :)

Kiedyś tak sobie rozkminiałem, że przecież zawieszenie w A2/Polo/Fabii/Ibizie jest takie samo. Te same wahacze, kołyska itp. Belka z tyłu jest taka sama.

Więc jakby tak wycentrować silnik w położeniu takim jak znajduje się normalnie w Polo + dorobić customowe łapy to by to mogło łatwo siąść.

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to muszę na te forum tam wlecieć o poczytać co tam kminią... 

jestvtak jak piszesz, zawieszenie  i kołyska ta sama bo oglądałem focisze... szkoda, ze im się nie chciało ładować jakiejs wersji 1.9 bo to auto na rynku wtórnym byłoby mega poszukiwane i chętnie kupowane... taki mały nieśmiertelnik ?

co do położeni to trzeba by było sprawdzić łapy czy nie są czasem zrobione z odpowiednim kątem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja wkladalem 1.9 do polo to skrzynia zostala stara na sztywnym kole i ze starą łapą, krótsza łapa musiała iść z prawej, nie to samo będzie i w a2 ? Mam taką łapę luzem jak coś :P ogólnie 1.9 do takiej budy to za***ista frajda z jazdy, tylko jak przychodzi coś robić, to zaczynają się schody, bo miejsca gdzie niegdzie na palec :P myślałem też od razu o 6b skrzyni, ale jak zobaczyłem, w etce że obudowa ta sama, to odpuściłem temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamil-vag napisał:

Jak ja wkladalem 1.9 do polo to skrzynia zostala stara na sztywnym kole i ze starą łapą, krótsza łapa musiała iść z prawej, nie to samo będzie i w a2 ? Mam taką łapę luzem jak coś :P ogólnie 1.9 do takiej budy to za***ista frajda z jazdy, tylko jak przychodzi coś robić, to zaczynają się schody, bo miejsca gdzie niegdzie na palec :P myślałem też od razu o 6b skrzyni, ale jak zobaczyłem, w etce że obudowa ta sama, to odpuściłem temat...

W foxie lepiej to wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W a2 i tak czy siak jak sie chce cos przy silniku zrobic to olaboga... jak nastepnym razem bede wymienial rozrzad w a2 to chyba wyjme silnik ;) gdyby takie 1.9 w a2 bylo to wtedy kazda wieksza czynnosc wiazalaby sie z wyjeciem silnika i mysle ze to wlasnie to bylo przyczyna czemu nie montowali 1.9. Moge sie mylic ale wydaje mi sie, ze podluznice w a2 sa blizej siebie niz w polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu padł mi czujnik położenia wału G28 (po 10 tys km). Teraz kupiłem ori, z Aso + uszczelki chłodniczki oleju. Na drugim zdjęciu widać, że czujniki nie są takie same. Dodatkowo, zamiennik wchodził w otwór w bloku bez większej siły (co powodowało delikatne zabrudzenie chmurą olejową dookoła) a aby włożyć ori czujnik musiałem użyć dwoje dłoni (gdzie i tak oring nowego czujnika był zwilżony olejem). Także generalnie rzecz biorąc utwierdzam się w przekonaniu, że nie stać mnie aby kupować zamienniki bo to wywalanie pieniędzy w błoto.

 

IMG_2868.JPG

IMG_2871.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki zawsze kupuje sie ori albo zblizone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadły nam jasne kubełki :wub:

Kanapa z tylu jest tak wygodna, że aż by się chciało wypróbować czy „skrzypi”:decayed: :naughty:

005D931B-E6C9-45C6-A96C-79E35495920E.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, trepkowa napisał:

Wpadły nam jasne kubełki :wub:

Kanapa z tylu jest tak wygodna, że aż by się chciało wypróbować czy „skrzypi”:decayed: :naughty:

005D931B-E6C9-45C6-A96C-79E35495920E.jpeg

Co najwyzej zawieszenie moze skrzypiec :D fotele nieporownywalnie wygodniejsze od standardowych plackow. Totalnie inne gabki, nawet z tylu.

57554AAC-D478-4F2D-AF0A-E6C23D8E8759.jpeg

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz nie ma nudnego szarego/czarnego wnętrza :) Ładnie przypasowały :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trepek,

Świetne te kubełki ??

To sporty z A2 czy z TT-ki?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Norbas

dzieki :)

@black4

Sporty z a2 :) w tej konfiguracji mega rzadkie aby jasna skora z alcantara byla. W wersji sline byla czarna skora z alcantara a jasne nie wiem kiedy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamil-vag napisał:

Nieokrzesana moc, ciśnienie aż węże rozrywa ?

Paradoksalnie przy chipie cisnienie doladowania zostalo zwiekszone o nie wiecej niz 0.1 bar ;)  IC maly i nie wydala. Seria ssie!

Wczoraj szybko dokonalem naprawy, przez jakis czas bylo dobrze ale powietrze znowu znalazlo ujscie...

96CBBC44-0669-4466-8855-248DAE44C5D4.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trepkowa Jak to mowia - od dachu sie zaczyna! :D

Edytowane przez trepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, trepkowa napisał:

U mnie folia nie pękła i wyszedł dach! :D

W B6 też tak będzie ? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...