Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A2 2004. Z Zetorka na Traktorka, 1.4 TDI 90KM. Sprzedany.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor
Godzinę temu, dekiel 13 napisał:

Crazy rodzinka w akcji. ??

Ramkę grylla w czerń i emblematy - chromy won. Kierunki boczne i tylne lampy /cofania i kierunek/ szprajem MOTIPa i bedzie maliyna.

Jakoś nie potrafimy nic nie robić przy samochodzie :D

Przednie heble były już przysłowiową "żyletą" i tak od pewnego czasu myślałem co tutaj zrobić. A że trafił się dobry (używany, ATE, zużycie minimalne, klocki 1mm, na tarczach nie wyczuwany rant na krawędzi) komplet z zwrotnicami (w A2 aby wymienić coś na większe to trzeba zwrotnice zmieniać) od skody Fabii II 1.9 TDI w naprawdę dobrych pieniądzach to przygarnąłem. Zaciski zregenerowałem, pomalowałem i założyłem :) Tylko podczas składania wziąłem przewody hamulcowe i zacząłem je odginać w różne strony i zobaczyłem pęknięcia gumy ? 

Co do przyciemniania to emblematy na tylnej klapie pójdą w czerń plus boczne kierunki również będą czarne. Lampy tylne zostaną takie jak są z dwóch powodów - fabryczna czerwień jest bardzo intensywna i ładnie komponuje się z niebieskim a dwa to ten samochód nie jest jakimś grubym bandziorem aby pasowały mu całe czarne lampy ? To jest daily wóz i raczej zawsze będzie kozą. Aczkolwiek chciałbym kiedyś wymienić koła na skręcane BBSy oraz zrobić swapa na 1.9 TDI...

Ale czas pokaże :D

P.S.

Tym samochodem przejechaliśmy już prawie 90 tys km z czego jakieś 50 tys na chipie.

Edytowane przez trepek

Opublikowano

Panie mi chodziło / jak napisałem/  o przypylenie  delikatne tylko kierunków i cofania. Jasne lampy nie bardzo się komponują z niebieskim. Sam mam przyciemnione.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor

Ostatnio w A2 nagle zaczęły haczyć biegi.

Wymieniłem pierścien wybieraka (w ASO 17zl) plus wykalibrowalem linki  i biegi wbijaja sie jak po masle :)

Opublikowano
6 godzin temu, trepek napisał:

Ostatnio w A2 nagle zaczęły haczyć biegi.

Wymieniłem pierścien wybieraka (w ASO 17zl) plus wykalibrowalem linki  i biegi wbijaja sie jak po masle :)

Takie coś wymieniałeś ? 

FB9870F0-0493-4BF3-A23D-1B7782C6A6B6.jpeg

Opublikowano
6 godzin temu, trepek napisał:

Ostatnio w A2 nagle zaczęły haczyć biegi.

Wymieniłem pierścien wybieraka (w ASO 17zl) plus wykalibrowalem linki  i biegi wbijaja sie jak po masle :)

Tak ślizga ;-) ?

Opublikowano
  • Autor

@Norbas

Nie, taki plastki, w którym chodzi dźwignia zmiany biegów w kabinie :)

image.jpeg

 

Ale żeby to wymienić trzeba demontować cały tunel środkowy i wyjąć przynajmniej jeden fotel...

 

@OGr

Biegi gładko się wbijają, bez żadnego haczenia. A haczyło tak, że nie szło biegu wbić. Myślałem, że synchronizatory poleciały ale nie pasowało mi to, że raz haczył np 3 bieg a później 2 i 4. Tak to wędrowało.

Edytowane przez trepek

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Kolejny mod :

zmienilem raczki boczkow drzwi tak aby pasowaly pod kolor foteli.

88253306-5893-4187-8A34-376FE848C297.jpeg

52A421C6-EBBA-4143-905D-05E0D0B964A1.jpeg

Opublikowano

Ładnie ?

Cały czas coś się dzieje ?

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
3 godziny temu, black4 napisał:

Ładnie ?

Cały czas coś się dzieje ?

Pozdrawiam

Nie umiem siedzieć i nic nie robić :D

Niedługo stuknie 5 lat (i 90 tys km) jak posiadamy A2. Generalnie (odpukać) bardzo wdzięczny wóz jako daily car.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Przyszedł czas na wymianę rozrządu. 90 tys km przeleciało jak z bicza strzelił :)

Opublikowano
2 godziny temu, trepek napisał:

Przyszedł czas na wymianę rozrządu. 90 tys km przeleciało jak z bicza strzelił :)

Jak na takiego malca to w 5 lat nie jest źle :thumbup1: czyżby b6 robiła więcej km rocznie ? 

Ps. Swoim jak zrobię 8 tys. Km to jest bardzo dobrze a moja ukochana żabką to może z 2 tys. Km :grin:

Edytowane przez Frond Side

Opublikowano
  • Autor
6 minut temu, Frond Side napisał:

Jak na takiego malca to w 5 lat nie jest źle :thumbup1: czyżby b6 robiła więcej km rocznie ? 

Ps. Swoim jak zrobię 8 tys. Km to jest bardzo dobrze a moja ukochana żabką to może z 2 tys. Km :grin:

Daily carem jest A2 i od 2.5 roku, jak przenieślimy się z @trepkowa z Krakowa pod Olkusz, codziennie dojeżdżamy do pracy do Krakowa właśnie A2 (czyli codziennie robimy tym samochodem 95-100km). B6 służy jako samochód w trasy, aby gdzieś na wczasy pojechać, do kościoła albo w zastępstwo jak A2 jest uziemione jakąś naprawą albo rezaniem :p

A2 bardzo dziennie znosi trudy codziennej jazdy, w sumie jak podliczyłem na szybko wydatki na utrzymanie tego samochodu to w bieżącym roku prócz podwójnego serwisu olejowego + filtry wymieniłem dwie żarówki z przodu, swap hamulcy przednich bo stare się zużyły oraz pierścień wybieraka drążka skrzyni biegów (za 15zl w ASO). I to chyba by tyle było.

Spalanie średnie wynosi 4.9-5.1l gdzie bardzo często się wyprzedza i często długo stoi się w krakowskich korkach. Źle nie jest :)

Opublikowano

Rozumiem. W takim przypadku to dobre wyjście ?

Opublikowano

Dobrze jest mieć takie drugie autko w domu ? wiem po sobie hehe

No i to spalanie ? 

Mnie jeszcze nakręca 130KM w takiej budzie, także pisałeś kiedyś że Swap, ja mówię - Zdecydowanie! 

Opublikowano
  • Autor

@kamil-vag

Zobaczymy co czas pokaże odnośnie swapu :) Bo chodzi mi on po głowie od 4 lat! 

Opublikowano
  • Autor

Wymieniłem rozrząd w A2 wraz z pompą wody i mam taki dźwięk jak na filmiku tutaj:

Skąd ten hałas? Napięcie napinacza idealnie w szczerbince podczas pracy.

Ostatnio miałem założony orginalny zestaw rozrządu + pompa, teraz mam Ina, conti i pompa Hepu.

Reklamować? czekać aż się ułoży?

Opublikowano

Ciekawe czy nie z pompy wody ...  ja ostatnio w golfie wymieniałem jakiś 600km temu. Osłucham i dam zac bo mam podobny zestaw tyle zW cały ina plus pompa wody hepu. Możesz spróbować go odpalić bez paska osprzętu tak na szybko :) 

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj rano pytałem się zony czy coś słyszy - odpowiedziała, że nie. No ja tam delikatne dźwięk przy drzwiach kierowcy uslyszałem ale to pewnie dlatego, że mam:

- chyba za bardzo wyczulone ucho

- jakiegoś pier***ca w głowie na punkcie pracy silnika i podzespołów :/

Opublikowano

hehe nie martw sie ja zawsze jak odpalam i gasze auto to slucham jak chodzi silnik :decayed: taka choroba. Przynajmniej na czas wysztko jest wylapane. 

Edytowane przez Norbas

Opublikowano

To nie jest takie buczenie jakby pasek był mocno napiety? Możliwe że się ułoży po jeździe... Ja zawsze patrzę jeszcze czy da radę go w miarę okręcić o te 45 stopni... Ale to pewnie wiesz nie pierwszy raz przecież robisz. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.