Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wywala bezpiecznik z gniazda zapalniczek ! ! !


TMK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - jak w temacie. Przepala mi bezpiecznik z zapalniczek w środku jak i w bagażniku.

Mowa o gnieździe w A4B6. Jeżdżę tym autem za granicę i non-stop jest podłączona nawigacja oraz transmiter mp3. Od momentu jak kupiłem samochód wszystko było ok. Oststanio jechałem za granicę ustawiłem sobie drogę na nawigacji podłączam ładowarkę do gniazda zapalniczki i od razu bezpiecznik 15A się przepala tak jakby nigdy nic. Sprawdziłem po chwili gniazdo w bagażniku i też nie ma napięcia. Obojętnie czy podłączę nawigację i transmiter przez trójnik czy każdą rzecz osobno za każdym razem bezpiecznik przepala. Dałem bezpiecznik 20A to tez przepaliło ale po przejechaniu 500km. Więc żeby dojechać do końca to znów musiałem dać kolejny 20A. Wiem że tak nie można robić bo instalację można pewnie popalić.

Ale gdzie jest przyczyna? Dlaczego tak nagle zaczęło się to robić?

Prosiłbym o info w tej sprawie.

Dziękuję i pozdrawiam!

TMK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowarka nie może mieć zwarcia ponieważ transmiter jak podłączę osobno to tez przepala. A czy wpadło coś do środka? Nie mam pojęcia ale raczej nie ponieważ jak gniazdo nie jest używane to jest zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpadło Ci nic metalowego do gniazda?

Też możliwe.

Program TVN Turbo - Będzie Pan zadowolony, był taki przypadek 20groszy w gnieździe zapalniczki

ładowarka nie może mieć zwarcia ponieważ transmiter jak podłączę osobno to tez przepala

W tylnym gnieździe działa?, jeżeli tak to może wina gniazda z przodu, jakaś blaszka zwiera po podłączeniu czegokolwiek.

Aby wyjąć gniazdo, trzeba zdemontować środkowy tunel

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie . Jeśli przepali bezpiecznik to nie ma napięcia w żadnym gnieździe.


Byłem teraz w samochodzie zobaczeć. Nie ma nic w gnieździe. Blaszki są tak jak powinny być.

Może być tez taka sytuacja : pod tylne gniazdo mam podpięty GPS może 1 kabelek sie odlutował i zwarcie robi. Muszę to sprawdzić.

Ale dziękuje za rady.

Jakby tam było ok to nie wiem gdzie szukać przyczyny dalej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że przyczyną jest uszkodzone gniazdo.

Mus zdemontować i oblukać całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale gniazdo tak samo od siebie by sie uszkodziło? Tam nic innego nigdy nie było podłączane jak tylko te 2 rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest przegrzane i gdy włożysz ładowarkę to wtedy zwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że nic nigdy nie było podłączane a masz samochód od nowości czy nie ? że tak twierdzisz.?

Nikt za Ciebie tego nie sprawdzi jeśli nie widać z zewnątrz nic to musisz to rozebrać i to nie tylko same gniazda ale i prześledzić ich zasilanie bo może być gdzieś indziej zwarcie.

Może ktoś się dobierał do przewodu zasilającego kiedyś i teraz robi się zwarcie lub coś w tym rodzaju

Musisz prześledzić zasilanie od bezpiecznika do gniazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak. Odłączyłbym wszystko z tych obu gniazdek. Jeśli w czasie jazdy nic się nie dzieje, to wina leży po stronie odbiornika lub po stronie wtyczki/gniazdo. Może w samej wtyczce się coś pogorszyło. Cienkie blaszki z biegiem czasu się wygrzewają i odstają.


Ewidentnie widać, że się robi zwarcie. Jak byś wstawił bezpiecznik 100A, to i pewnie te 100A by poleciało lub spaliły się przewody i maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam uszkodzone gniazdo. Trzeba rozebrać i sprawdzić pod kątem zwarcia. Jeśli będzie dobre to wina odbiornika. A propo odbiornika: w innym samochodzie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za porady! Awaria usunięta :) okazało się że jest winna ładowarka z nawigacji. w środku był złamany kawałem plastiku i po włożeniu ładowarki do gniazda blaszka stykała się bezpośrednio z bezpiecznikiem w ładowarce i robiło zwarcie.

Jeszcze raz dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mówiłem :)

Pewnie masz zwarcie w ładowarce.


Tylko to jest dziwne

Ładowarka nie może mieć zwarcia ponieważ transmiter jak podłączę osobno to tez przepala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie napisałeś że obojętnie co włożysz to Ci przepala bezpiecznik, albo nas kłamałeś albo nas kłamałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...