Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szukam opinii na temat skutera


taktuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z Was miał do czynienia ze skuterkiem GILERA DNA 50 ?

315942bc42fdcebd.jpg

Biorę pod uwagę zakup takowego z lat 2003-2006.

Czy to dobry sprzęt, czy porażka?

Jak z trwałością silnika i innych podzespołów?

Uwagi eksploatacyjne mile widziane. :hi:

Co z dostępnością części?

Lepszy z Niemiec, Włoch czy z Anglii ?

A może polecicie coś lepszego o poj. 50ccm, koniecznie z tą sylwetką (ścigacz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jest malenstwo...

Silnik taki sam jak w runnerze,czyli jeden z najlepszych w 50ccm.

Z takim wygladem to jeszcze Cpi GTR.

JAk dla mnie numerem jeden jest Yamaha Aerox...Piekny sprzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak .. silnik dobry ..ale w automacie :thumbdown:

Jeśli wchodzą w rachubę imitacje motocykli to przemyśl pędzidło ..Aprilia RS . Obydwa wyglądają troszkę mało i śmiesznie na ulicy.

Ja polecał bym coś w odmianie crossowej ..lepiej wygląda i bardziej funkcjonalne :wink4: Derbi Senda.... Aprilia RX ..Sx .. :good:

To ostanie to bardzo fajny sprzęd :naughty:

Pare tygodni temu testowałem ojca Honda CRE 50 ..z gnatami Maloss ect.. myśle , że tak koło 120 km/h było :decayed:

[br]Dopisany: Październik 07, 2008, 10:45:00 am_________________________________________________Do Avanta może i by wszedł jak zdemontujesz przednią kolumnę ..ale nie radze wogóle kłaść takich odkurzaczy ..przerabiałem to juz paredziesiąt razy ..gdzieś tam paliwko ścieknie i później kłopot z odpaleniem :gwizdanie:[br]Dopisany: Październik 07, 2008, 10:48:16 am_________________________________________________A...i lepiej unikać nietypowych a fajnych skuterów z UK ..później sa ogromne problemy z gratami .. takim przypadkiem jest Peugeot Xr6 ( też taki "sportowy" )

Jakiś dzieciak dzwonił ostatnio w sprawie lampy ..nie mogł nigdzie jej kupić .. dziś mu wysłałem od modelu Speedfight bo wygląda niby tak samo ..a nie miał w zasadzie innej opcji.

Jeszcze jeden czeka juz prawie 2 miesiące na kierunkowskaz ..i poczeka jeszcze 2 bo nie ma innej opcji..bo nigdzie nie ma .

Jeśli szukasz takiej kosiarki to szukaj w/ z IT. Tam jest tego troszkę ..a gnojki pojeżdżą sobie pare miesięcy i zmieniają ..albo zrobią prawko albo mocy im za mało i zmieniają na większe modele :wink4:[br]Dopisany: Październik 07, 2008, 10:56:36 am_________________________________________________A i jeszcze warto zobaczyć taki odkurzacz jak Yamaha TZR 50 ..tez taki miniścigacz..

Sorry , że tak chaotycznie ,ale pisze co mnie sie przypomni :decayed:[br]Dopisany: Październik 07, 2008, 11:04:31 am_________________________________________________

Z takim wygladem to jeszcze Cpi GTR.

Nic co chińskie/tajwańskie :angry: Juz Peugeot Jetforce dużo lepszy :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka :) Wreszcie jakiś temat dla mnie :tongue4: W skuterach siedzę już około 4 lata więc co nie co wiem. Moim zdaniem silnik DNA jest najlepszym w klasie 50cc. Gilerka wygląda jak wygląda jednym się podoba innym nie :tongue4: Jak Twoj syn chce cos podobnego do prawdziwego ścigacza to lepszym wyborem bedzie RS/TZR i tym podobne motorki. Choć moim zdaniem te 6 biegów to zbyt dużo jak na 50cc i trzeba często wachlować, szczególnie w mieście. http://www.sqtery.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13621&start=0 tu masz taki mini teścik Gilery DNA. :) Gdybyś Ty lub Twój syn miał jakieś pytania w sprawie skuterów to zapraszam na gg chętnie doradzę :) nr gg - 8629551 :)

PzdR

4lo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za reakcję :hi:

raczej gilera, bo chłopak nawet jak śpi to mówi przez sen: giiilera :decayed:

znajomy z Niemiec obiecał się rozglądać za czymś takim i wpadłem na pomysł, że pojadę ewentualnie po niego sam.

Kurde, paliwo jak pocieknie, co wykluczam bo spuszczę, to wleję z powrotem i powinien chyba zapalić?

Wejść do mojego avanta też powinien, jak coś wyjmę kółko lub cały przód.

Ale kuszą mnie też i Włochy, tym bardziej, że i tam byłoby komu się rozejrzeć.

Ile może kosztować transport z Włoch takiej gilerki???

O co chodzi z tym pojęciem zablokowana/odblokowana i na czym to polega?

a co sądzicie o czymś takim??? :decayed: :decayed: :decayed:

http://moto.allegro.pl/item453782974_hit_kingway_fennari_jak_gilera_dna_nowosc_2008.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie skutery są blokowane do 45km/h. Blokady znajdują się na wydechu wariu i często za mała dysza w gaźniku. Jeśli taka gilerka jest odblokowana to jeździ w okolicach 90km/h seryjna. Jeżeli to pierwszy taki pojazd syna to radziłbym kupić zablokowaną niech się nauczy śmigać i potem ewentualnie można odblokować i jakoś normalnie śmigać po mieście :)

PzdR

4lo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli opróźnisz go z płynów do transportu to wydaje mi sie , że nie powinno być klopotów :)

Co do transportu z IT pomógł bym w tej kwestii ,ale mój ociec zawsze wraca na pełno..wiec raczej odpada ..ale często jest tak że Polacy pracujący w IT wracają na pusto i można im tam podrzucić coś za odpowiednią opłatą ..popytaj może ktoś sie znajdzie :wink4:

Jeśli Twój syn jest "za szybki " ..to lepiej kupić zdławioną jednostkę :)

Ja sądzę , że to jest dla ludzi którzy mają za mało problemów .. :decayed:

Kup coś dobrego i sprawdzonego .. żeby sen był spokojny :naughty:

[br]Dopisany: Październik 07, 2008, 01:35:17 pm_________________________________________________Na przedostatnim Moto Weteranie w Łodzi widziałem jak koleś załadował Suzuki Maraudera 125 do Toyoty Avensis ( tej starszej ) ..wywalił przednią półkę z teleskopami i kołem ...ja nie zrobił bym takiego zabiegu ..dobre na małe odległości :cygaro:

Lepiej wyporzyczyć przyczepkę z najzadem na jedno moto lub zwykła przyczepkę i nie syfić swego Avanta :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg polskich przepisow motorower jest to pojazd ktory nie przekracza pojemnoscia 50ccm a jego osiagi to max 45km/h.Dlatego blokuje sie je zeby spelnialy normy.

[br]Dopisany: 07 Październik 2008, 13:46_________________________________________________JEsli syn strasznie uparl sie na tego typu skuter to bierz DNA.NIe jest to najlepsza dostepna 50 na rynku,ale do grona bardzo dobrych smialo mozna ja zaliczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieniek a co jest lepsze jak nie DNA ? Silnik P/G to wedługo bardzo wielu osób najlepsze silniki wśród 50cc. Wiec tylko wygląd gra jakąkolwiek role. Wszystkie czołowe silniki (takie jak Minarelli horizontal, P/G, Peugeot) mają bardzo dobre osiągi (jeśli są chłodzone cieczą oscylują w okolicach własnie 85-90km/h(licznikowe) i nie są jakoś bardzo awaryjne jeśli się o nie dba. Ja mam u Siebie w Malaguti F-12 najechane koło 23tysięcy i skuter elegancko chodzi i ma bdb osiągi :)

PzdR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NT Gilerki się nie wypowiadam, ale Yamaha Aerox rzeczywiscie jest fajna - dużo można przy niej podłubać, jakościowo też dobre, a wygląda bardzo fajnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NT Gilerki się nie wypowiadam, ale Yamaha Aerox rzeczywiscie jest fajna - dużo można przy niej podłubać, jakościowo też dobre, a wygląda bardzo fajnie;)

Na Areoxie/ Nitro dziwnie mi sie jeździło .. odczuwalnie jakby tył był straasznie cięzki a przód unosił sie w powietrzu..dziwne :mysli:

DNA wydaje sie mała ..wręcz zabawkowa .. taki efekt nie jest odczuwalny np. w przypadku Aprilia RS 50 :decayed:

Poza tym ..aftomat psuje frajde zjazdy młodemu użytkownikowi :guma:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A CPi GTr

Tak..jak każde CPI , Kymko czy inny badziew..Włosi nie kupują tego ..a i patrzą sie krzywo..i tanie to jest :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CPI czy Kymco jest dużo lepsze od np takiego zippa czy kingway'a. Kymco S9 w LC dorównuje swoim konkurentom, takim jak aerox, speedfight czy F-12. Moim zdaniem CPI jest tak na poziomie keewaya ani to dobre ani to najgorsze :tongue4:. Ale wydawanie koło 9 kafli na CPI to moim zdaniem lekka przesada....

PzdR

4lo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawanie jakich kolwiek pieniądzy na Chine /Taiwan to lekka przesada .

Słysząc ceny w IT ..za Kymko 2 ,3 ,4 letnie ..od 200-400 euro ..i mine twarze Włochów ..wyglądające tak - :kwasny: podczas rozmowy o Chinolach ect. można sobie wiele uświadomić ..

Porównujesz Kymco do Yamahy , Malagutti itp. ..takie porównanie jest mało miarodajne .. markom Chińskim/Tajwańskich jest daleko do marem Włoskich .. bo liczy sie coś takiego jak trwałość podczas eksploatacji .. :wink4:

Co to za skuter jak po 1200 km. silnik nadaje sie do całościowego remontu ? Gwarancja jest..servisy pełne .. Brak niektórych części zamiennych .

Teoretyzować można dużo kolego ..ale praktyka nie jest juz taka kolorowa :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no OK każdy ma swoje zdanie :) Co prawda nikt w mojej okolicy nie ma żadnego Kymco (same zippy zumico i kingwaye :polew: ), ale dużo czytam na forach o skuterach i z tego co pisali to takie np S9 czy Bet&Win dorównuje jakością swoim konkurentom z Włoch czy Japonii. Każdy ma jakieś swoje zdanie na każdy temat. Dobra koniec gadania o tym co lepsze bo trochę zboczyliśmy z tematu :tongue4:. Taktuś jak kupisz jakiś sprzęt dla syna to pochwal sie w tym temacie :tongue4::naughty:

PzdR

4lo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dużo czytam na forach o skuterach i z tego co pisali to takie np S9 czy Bet&Win dorównuje jakością swoim konkurentom z Włoch czy Japonii.

Dokładnie ..a wiesz zasada jest prosta kazdy chwali swoje ..posiadacze Kymco sa dumni z ich posiadania itp. :)

Ja powiedziałem swoje zdanie ..dużo skuterów przewineło sie przez ręce . I jesli Kymco czy inne marki godne były by polecenia zrobił bym to na 200 % :wink4:

Pierwsza rzeczą jaka powinna sie liczyć przy kupnie skutera .motocykla to jego eksploatacja i awaryjność . .:good:

..ale tak jak pisałeś kazdy ma swoje zdanie :wink4:

[br]Dopisany: Październik 08, 2008, 02:06:16 pm_________________________________________________Wracając do tematu DNA ..jedyne czego jej tak naprawde brakuje to manuala .. dlatego część młodych wybiera właśnie Arpilie Rs 50 .

Większe możliwośći do lansu :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNA mają liczniki elektroniczne ze stanem km

jaki realny przebieg mogą mieć gilerki np. trzy-cztero letnie?

Czy we Włoszech i Niemczech nagminnie kręcą liczniki, czy raczej tego nie robią?

Sprawdzacie w jakiś sposób śladowanie, bo po dzwoneczku mogą nieśladować :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNA mają liczniki elektroniczne ze stanem km

jaki realny przebieg mogą mieć gilerki np. trzy-cztero letnie?

Czy we Włoszech i Niemczech nagminnie kręcą liczniki, czy raczej tego nie robią?

Sprawdzacie w jakiś sposób śladowanie, bo po dzwoneczku mogą nieśladować :blink:

Odnośnie Włoch to powiem , że nie spotkałem sie z kręceniem liczników..takie opreracja robi sie dopiero w Polsce :decayed:

Z licznikami elektronicznymi nie jest tał łatwo ..ale można zamienić licznik ..lub odkręcić linkę licznika ze ślimaka i skuter może wyglądać idealnie i mieć nastukane 40 tys.

Trudno jest ocenić jakie mogą mieć przebiegi skutery po 3/ 4 latach ..to zależy jak sie trafi w jakim klimacie skuter jeździł ..zdarzają sie skutery z przebiegami 20 tys. w bardzo ładnym stanie ..ale i sa takie co mają przejechane 6 tys.

Kiedyś mielismy skuter który miał realnym przebieg 1600 km. kiedy wprowadzili przymusowe kaski we Włoszech kobieta stwierdziła ze ma to gdzieś i nie bedzie sobie psuć fryzury :decayed: ..i stał .

We włoszech często jest tak , że młodzi przesiadają sie na wieksze pojemności po krótkim czasie i i ich poptrzedni skuter jest w bdb.stanie , lub mają więcej pojazdów w domu .

Także wg, mnie na przebiegi skuterów regóły nie ma .

Sprawdzacie w jakiś sposób śladowanie, bo po dzwoneczku mogą nieśladować :blink:

Nie za bardzo rozumiem :)

[br]Dopisany: Październik 08, 2008, 02:33:27 pm_________________________________________________A i uważaj ze skuterami z Hollandii ..jesli ktoś bezie proponował Ci skuter bez dokumentów ..ale wypisze Ci stosowne oświadczenie o legalności pojazdu to nie bierz tego pod uwagę. Teraz juz nie chcą rejestrować takich pojazdów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...