Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie przednich amortyzatorów


bartikol78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Bede wymienial przednie amortyzatory i problem polega na tym ze nie posiadam urzadzenia do ustawienia prawidlowego kata do poprawnego montazu . Czy jest mozliwosc ustawienia amorkow bez tego urzadzenia?

Z gory dziekuje za podpowiedzi :hi::hi::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem u siebie, i nie spotkałem się i nie widziałem takowego urządzenia które to ma niby poprawnie ustawić kąty.

Z tego co mi się wydaje dół masz mocowany w B6 na widełkach góra normalnie w obsadzie, i tam nic nie ustawia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie powinno byc problemu ? Mam tu ksiazke A4 i tam sa pokazane jakies katy ustawienie dolnego mocowania sprezyny i to mnie wlasnie ciekawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na skręcenie widełek wzgledem mocowania całości (ta stopka na trzy śruby)do karoserii bo inaczej nie skręcisz amora jak ci nie będzie pasował na wahacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż ze wstępnie ustawionym "na oko" kątem i załóż do samochodu, następnie ściśnij ściągaczem sprężynę aż uzyskasz możliwość jej obracania a właściwie dolnej części amorka. Będziesz miał możliwość idealnego ustawienia widełek względem wahacza dolnego. Po ustawieniu i założeniu śruby luzujesz sprężynę i masz OK.

A w książce są pomylone kąty na mocowaniu łożysk górnych, żeby było dobrze trzeba odwrotnie ustawić, porównaj wyjęty amor z tym co mówi opis rysunku.

Edytowane przez jaro1768
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie górnej części amora nie da się przesunąć na boki.W otwory karoserii wchodzą takie tulejki w nie dopiero śruby.Regulacji tu nie ma.

W B6 nie ustawia się kątów wyprzedzenia.Zbierzność i tyle

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede zakladal bilstein b8 ,a jezeli chodzi o oslony i odboje to zakladam stare rozumiem? Bo w nowym komplecie przyszly tylko amorki z "amelyniowymi" talezami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony jak całe to mogą zostać ale odboje nowe i do wersji o skróconym skoku. Są krótsze od tych z zawieszenia standart.

Talerze siedzą u Ciebie ciasno czy możesz je np obrócić? Pytam bo kupiłem tyle że b4, a tam talerze były luźne i tak się zastanawiam czy tak ma być czy też jakaś lipa wyszła od bilsteina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerze powinny ciasno siedzieć.U siebie musiałem ze starych amorów przełożyć do nowych i trzeba było je ustawić odpowiednio.

Mają ścięty jeden bok, nie wiem po co, ale ustawiłem tak jak było na starych

182317_x800.jpg

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do b4 nie pasują ori, są za małe. W kpl są stalowe i bez ścięcia ale niestety luźne, niby tak ma być ale męczy mnie to bo w sumie pierwszy raz spotkałem się z luźną podporą sprężyny, zawsze były na wcisk lub spawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sa ladnie spasowane te taleze ale mozna nimi obracac , jutro biore sie za wymiane calego zawieszenie wiec dam znac jak poszlo.


Przod wymieniony, czas na browarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sobie zaznaczyć dwoma kreseczkami talerz i mocowanie i potem złożyć tak jak było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest specjalny sprzęt do ustawienia kątu ;) . Amortyzator nie może być wsadzony bez ustawienia go ale jeżeli takiego nie posiadamy.. Dolne widełki nie mogą być osadzone krzywo względem tuleji w wahaczu dolnym poprostu jeżeli mamy przykręcony amor na górze to widełki powinny wejść bez naciągania go (lewo-prawo)przy wkładaniu teJ dolnej śruby koniec filozofii :)

Edytowane przez Duch^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...